Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2019

Langeskov IF og Sparekassen Sjælland-Fyn, Langeskov har hermed fornøjelsen, at indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne.

Lørdag den 19. januar 2019 - Niv. B/C.

Drenge U 6 og U 7: 3 mod 3 på tværs af banen.

Drenge U 11, U 13 og U 14.

Piger *U 9/U 10: 5 mod 5 (*ændring DBU Fyn 25/10 2018)

Piger  U 12.

 

Søndag den 20. januar 2019 - Niv. B/C.

Drenge U 8, U 9 og *U 10: 5 mod 5.

Drenge U 12, U 15 og U 16.

Piger U 14.

Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spille alle mod alle i kampe af maksimalt 6 minutters varighed.

Der må maksimalt deltage 7 spillere pr. hold.

U 6 og U 7: Maksimalt 6 spillere pr. hold.

U 8, U 9, *U 10 og Piger *U9/10: Maksimalt 8 spillere pr. hold.

Præmier:

Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er spillet færdig. Der vil også være præmier til vinderne af puljerne.

 

Startgebyr 300 kr. pr. hold skal indbetales samtidig med tilmelding på reg.nr. 1551 konto 3217833531 eller MobilePay 21 75 18 99. Husk oplysninger på indbetaling - ID.nr. og klubnavn.

Tilmelding senest 31. december 2018.

 

Program udsendes i uge 2 - 2019

Spørgsmål til Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2019: Knud Knudsen 21 75 18 99 eller mail lif.sparekassenfyn@gmail.com.

Se også www.langeskovif.dk - Sparekassen Sjælland-Fyn Cup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 (2013) Mixed 6 300 Lørdag 9 0
U 7 (2012) Mixed 6 300 Lørdag 6 0
U 11 (2008) Mixed 7 300 Lørdag 3 0
U 13 (2006) Mixed 7 300 Lørdag 5 0
U 14 (2005) Mixed 7 300 Lørdag 9 0
P U 9/10 (2010-2009) Mixed 8 300 Lørdag 8 0
P U 12 (2007) Mixed 7 300 Lørdag 4 0
U 8 (2011) Mixed 8 300 Søndag 16 0
U 9 (2010) Mixed 8 300 Søndag 13 0
U 10 (2009) Mixed 8 300 Søndag 14 0
U 12 (2007) Mixed 7 300 Søndag 12 0
U 15 (2004) Mixed 7 300 Søndag 10 0
U 16 (2003) Mixed 7 300 Søndag 10 0
P U 14 (2005) Mixed 7 300 Søndag 9 0

Signetud teams

U 6 (2013) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TEST HOLD B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Team Årslev Bk C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SUB 1 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

U 7 (2012) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde 1. C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
SUB 2 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
SUB 3 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

U 11 (2008) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 13 (2006) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
EL:Con B Otterup B & IK
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
SUB Ullerslev C Ullerslev

U 14 (2005) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
OB ( stribede) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( grønne ) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( stribede) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
NK biler B
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
KMD B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF

P U 9/10 (2010-2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
NGIF 1 B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
NGIF 2 C Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U 12 (2007) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Årslev 3 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U 8 (2011) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub Hold 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C LIF
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Holluf Pile 1 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Holluf Pile 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Holluf Pile 3 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U 9 (2010) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 C Dalum IF Logo Dalum IF
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Krfk C KRFK Logo KRFK
Sanderum Boldklub U8 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909-1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

U 10 (2009) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Ebberup 1 B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Ebberup 2 B Ebberup IF Logo Ebberup IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
SUB Ullerslev C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Odense KFUM 1 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Næsby/Allesø 1 B Allesø Fodbold
Næsby/Allesø 2 C Allesø Fodbold
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U 12 (2007) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Tåsinge f.b. B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Tommerup Hold 1 C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Tommerup Hold 2 C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U 15 (2004) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
KMD1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Under uret B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U 16 (2003) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde 1 A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
LIF A Langeskov IF Logo Langeskov IF
MF Energi B Billund IF Logo Billund IF
klunkemos fc B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

P U 14 (2005) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Marienlyst 1 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Nr.Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - January 20 2019

Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Hallerne
Address
Børmosevej
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview