Løjt Super Brugsen Cup 2018

Vi GENTAGER SUCCESEN HÅNDBOLDSTÆVNE FOR BREDDE Håndbold Weekenden d. 14.-16. december For U6, U8, U10, U12, U14 Løjt IF Håndbold & Super Brugsen Løjt, afholder Super Brugsen Løjt Julestævne 2018 i Løjt hallerne ved Åbenrå, Sønderjylland. Et super godt stævne for bredde håndbolden. Gode kampe - min. 3 i hver række. Gode præmier og spurtpræmier i U10-U14. Medalje cermoni og indløb hos U6/U8. Gratis forældre kaffe , Mulighed for køb af mad og drikke i hallerne.. Vi glæder os til at se jer.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 8 450 Lørdag Formiddag 18 0
U8 Mix Mixed 8 450 Lørdag Formiddag 5 0
U8 Mix Mixed 8 450 Lørdag Formiddag 11 0
U8 Mix Mixed 8 450 Lørdag Formiddag 16 0
U10 Piger Mixed 12 650 Lørdag Middag/Eftermiddag 4 0
U10 Piger Mixed 12 650 Lørdag Middag/Eftermiddag 7 0
U10 Drenge Mixed 12 650 Lørdag Middag/Eftermiddag 4 0
U10 Drenge Mixed 12 650 Lørdag Middag/Eftermiddag 8 0
U14 Drenge Mixed 12 650 Fredag 3 0
U14 Drenge Mixed 12 650 Fredag 3 0
U14 Piger Mixed 12 650 Fredag 0 0
U14 Piger Mixed 12 650 Fredag 4 0
U12 Drenge Mixed 12 650 Søndag Formiddag 4 0
U12 Drenge Mixed 12 650 Søndag Formiddag 6 0
U12 Piger Mixed 12 650 Søndag Eftermiddag 6 0
U12 Piger Mixed 12 650 Søndag Eftermiddag 4 0
U12 Piger Mixed 12 650 Søndag Eftermiddag 4 0
U12 Drenge Mixed 12 650 Søndag Formiddag 2 0

Signetud teams

U6 Mix 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
De Blå Banditter 1 B Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Løgum IF 1 C Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum IF 2 C Løgum IF Logo Løgum IF
TMT U6 mix C Tønder SF Logo Tønder SF
Rødekro Aabenraa C
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 1 A Starup UIF Logo Starup UIF
Bredsten C Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
TMT U6 mix C TMT
TMT U6 mix C Tønder SF Logo Tønder SF
Løjt IF 1 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 3 C Løjt IF Logo Løjt IF
OJHK U6 mix C Over Jerstal Håndboldklub
De Blå Banditter 2 C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Bredsten C Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Rødekro-Aabenraa R1 C Rødekro-Aabenraa
Rødekro-Aabenraa R2 C Rødekro-Aabenraa

U8 Mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
Rødekro Aabenraa
TMT U8 mix 1 A Tønder SF Logo Tønder SF
Rødekro 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF

U8 Mix 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens 2 B Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Vojens 1 B Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Starup UIF 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
TMT U8 mix3 B Tønder SF Logo Tønder SF
Rødekro Aabenraa
Tinglev SV B Tinglev IF Logo Tinglev IF
Rødekro 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løgum IF B Løgum IF Logo Løgum IF
U8 hold 1 B Ensted IF Logo Ensted IF
U8 hold 2 B Ensted IF Logo Ensted IF

U8 Mix 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bylderup C BBI/Saxburg
Sunedved HK C Sundeved HK
De få C Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Rødekro Aabenraa
Tinglev SV C Tinglev IF Logo Tinglev IF
TMT U8 mix 2 C Tønder SF Logo Tønder SF
Toftlund U8 Mix C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Rødekro 3 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Starup U7 C Starup UIF Logo Starup UIF
OJHK U8 mix C Over Jerstal Håndboldklub
Løgum IF C Løgum IF Logo Løgum IF
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF

U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF
Team Møgeltønder Tønder Håndbold B TM Tønder Håndbold
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
Sundeved HK C Sundeved HK

U10 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nissebanden C Brande HK Logo Brande HK
TM Tønder 2 C Tønder SF Logo Tønder SF
Vejen HK 2 C Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub
BBI/Saxburg C BBI/Saxburg
OJHK U10 piger C Over Jerstal Håndboldklub
Vojens Håndboldforening C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Vejen HK C Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub

U10 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Sundeved HK B Sundeved HK
TEAM NINJA A TEAM HADERSLEV KFUM
Team Møgeltønder Tønder Håndbold B TM Tønder Håndbold

U10 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TMT 2 C Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Løgum IF C Løgum IF Logo Løgum IF
OJHK U10 drenge C Over Jerstal Håndboldklub
Tinglev SV C Tinglev IF Logo Tinglev IF
BBI/Saxburg C BBI/Saxburg
TEAM MYTH C TEAM HADERSLEV KFUM
Team Møgeltønder Tønder Håndbold C TM Tønder Håndbold

U14 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
TM Tønder A TM Tønder
Rødekro/Aabenraa Håndbold A Rødekro/Aabenraa Håndbold
Løgum A Løgum IF Logo Løgum IF

U14 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Løgum IF 2 C Løgum IF Logo Løgum IF
Rødekro/Aabenraa Håndbold B Rødekro/Aabenraa Håndbold
Hjordkær's drenge. C Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FHK Fighterne B FHK - Fredericia Håndboldklub af 1990
TM Tønder B TM Tønder
BBI/saksburg/Tinglev B BBI/saksburg/Tinglev

U12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
FHK U12D B Fredericia Håndbold Klub
Løgum IF B Løgum IF Logo Løgum IF
Starup drengene B Starup UIF Logo Starup UIF

U12 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Felsted if C Felsted if
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
U12 drenge C Skibet IF Logo Skibet IF
Tinglev-Lundtoft 3 C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Løgum IF C Løgum IF Logo Løgum IF
OJHK U12 drenge C Over Jerstal Håndboldklub

U12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
THK B Team Haderslev
Løjt IF U10 Piger C Løjt IF Logo Løjt IF
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
Vojens Håndboldforening B Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Løjt Girls B Løjt IF Logo Løjt IF

U12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
thk C THk
TEAM NØS 2 C TEAM NØS
FHK C C FHK
Vejen HK2 C Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub

U12 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FHK A A FHK
TEAM NØS 1 A TEAM NØS
Vejen HK 1 A Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub

U12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro Aabenraa A
Team haderslev kfum A Team Haderslev KFUM Logo Team Haderslev KFUM

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - December 16 2018
Last signup
Saturday, December 1, 2018

Organisation
Løjt IF
Place
Løjt Idrætsanlæg Hal 1 & 2
Address
Løjt Skolegade 17
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Handball
Type
Indoor cup

Organisermail
jp@hjem-is.dk
Løjt Super Brugsen Cup 2018 map

Tournament overview