Skals Cup 2018

 

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i år kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere: 

 

Skals Cup (skalscup.dk)

 

DATO: 17. - 18. november samt  24. - 25. november.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulig jævnbyrdige og spændende kampe. Vi følger derfor DBU’s ”Holdninger og Handlinger”, - således at der i rækkerne U6 - U12 ikke tælles resultater og ikke findes vindere, og der er rigtig fine præmier til ALLE spillere. I de øvrige rækker er der personlige præmier til min. nr. 1 og nr. 2 i hver række.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U7, hvor der spilles Jyske 3-bold efter DBU-Jyllands regler. U8 spiller på hel bane!

RÆKKER: Hvor der udbydes både en ”AB-række” og en ”BC-række” er:
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U7 (3-mands): Præmier til 5 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U8 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - her kan der ikke tilkøbes ekstra præmier). I U16 - U19 er der kontante præmier til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk ca. en uge før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede… 

BETALING på stævnekontoret inden første kamp!  (OBS: U19-drenge skal betale samtidig med tilmeldingen via MobilePay på nr. 73287, og husk at opgive holdnavn!).

(OBSDer tages forbehold for ændring af  de forventede spilletidspunkter (se nedenfor), samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge 2006 "AB" Mixed 4 400 Søn 25/11 formiddag 8 0
U12 Drenge 2007 "BC" Mixed 4 350 Søn 18/11 middag 15 0
U11 Piger 2008-09 Mixed 4 350 Søn 18/11 middag 8 0
U11 Drenge 2008 "BC" Mixed 4 350 Søn 18/11 formiddag 14 0
U9 Mix 2010 Mixed 4 350 Lør 17/11 middag 30 0
U8 Mix 2011 Mixed 4 350 Lør 17/11 formiddag 24 0
U19 Drenge 2000-2001 Mixed 4 500 Søn 25/11 eftermiddag 6 0
U18 Piger 2001-2003 Mixed 4 500 Søn 25/11 eftermiddag 1 0
U16 Drenge 2003 Mixed 4 500 Lør 24/11 eftermid/aften 17 0
U14 Drenge 2005 "BC" Mixed 4 400 Lør 24/11 middag 15 0
U13 Piger 2006-07 Mixed 4 400 Lør 24/11 formiddag 8 0
U13 Drenge 2006 "BC" Mixed 4 400 Lør 24/11 formiddag 9 0
U12 Drenge 2007 "AB" Mixed 4 350 Lør 17/11 eftermiddag 3 0
U11 Drenge 2008 "AB" Mixed 4 350 Lør 17/11 middag 3 0
U10 Drenge 2009 "BC" Mixed 4 350 Lør 17/11 eftermiddag 12 0
U10 Drenge 2009 "AB" Mixed 4 350 Lør 17/11 formiddag 6 0
U7 Mix 2012 Mixed 3 250 Lør 17/11 formiddag 18 0
U6 Mix 2013 Mixed 3 250 Lør 17/11 formiddag 12 0
U15 Piger 2004-05 Mixed 4 400 Søn 25/11 eftermiddag 20 0
U15 Drenge 2004 "BC" Mixed 4 400 Søn 25/11 formiddag 10 0
U15 Drenge 2004 "AB" Mixed 4 400 Søn 25/11 formiddag 0 0
U14 Drenge 2005 "AB" Mixed 4 400 Søn 25/11 formiddag 0 0
U17 Drenge 2002 Mixed 4 500 Søn 25/11 eftermiddag 10 0
Slettet Mixed 0 0
Slettet Mixed 0 0
Slettet Mixed 0 0
Slettet Mixed 0 0
U12 Piger 2007 Mixed 4 350 Søn 18/11 middag 11 0

Signetud teams

U13 Drenge 2006 "AB" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
FUIK Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Eastside 1 Eastside
Eastside 2 Eastside
Knejterne B TVS
Vejgaards Drenge A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Hatting/Torsted IF Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U12 Drenge 2007 "BC" 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 18/11 middag

Teamname LVL Logo Club
SUB88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB88 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Randers KFUM Randers KFUM Logo Randers KFUM
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Farsø/Ullits C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø/Ullits 2 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
KVIK/Aalestrup IF KVIK/Aalestrup IF
Ans IF Ans IF Logo Ans IF
BMK 90 BMK 90 Logo BMK 90
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Simon IK Vest
Vinding sf A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 Piger 2008-09 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 18/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF 1 A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF
ØBG C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted FC (2) Thisted FC Logo Thisted FC
Mejdal-Halgård Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Hammerum IF Hammerum IF

U11 Drenge 2008 "BC" 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 18/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK90 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
Spentrup B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Houlkær 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Vindblæs Boldklub (1) Vindblæs Boldklub
Vindblæs Boldklub (2) Vindblæs Boldklub
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88
KVIK/Aalestrup IF KVIK/Aalestrup
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
KVIK/Aalestrup IF Kvik/Aalestrup IF

U9 Mix 2010 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 middag

Teamname LVL Logo Club
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
BMK Banditterne C BMK 90 Logo BMK 90
Højslev Station (1) B Højslev Station
Højslev Station (2) C Højslev Station 2
Alhedens IF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Spentrup B Spentrup IF Logo Spentrup IF
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
OGF1 A Overlund GF Logo Overlund GF
OGF2 C Overlund GF Logo Overlund GF
HSK A Hadsten Sportsklub
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Nordvestmors BK Nordvestmors BK
Viborg Søndermarken IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ommersyssel If C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ikast FC Ikast FC Logo Ikast FC
Arden U9 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
NUGF C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88
GUG Boldklub A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
9560 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad Gif A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
GUG Boldklub B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Vridsted if C Vridsted Idrætsforening Logo Vridsted Idrætsforening
Skive IK Skive IK Logo Skive IK

U8 Mix 2011 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Markens drenge, SIK2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Markens drenge, SIK3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Markens drenge, SIK4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Markens drenge, SIK1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Bjerringbro Tigers B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
SUB 88 C Borup Idrætsforening
Sydmors IF C Sydmors
Viborg FF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
Skive Egeris 2 C Skive IK Logo Skive IK
Skive Egeris 1 B Skive IK Logo Skive IK
Markens drenge, SIK5 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Skive Ik Resen B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK
BT-SVIF B BT-SVIF
Galten If A Galten If
Galten If C Galten If
Overlund Gf B Overlund GF Logo Overlund GF
Ravnsbjerg IF A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC

U19 Drenge 2000-2001 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger 2001-2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 2003 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 24/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Foulum If 1 Foulum If
Foulum If (2) Foulum If
Kjellerup If Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Hanstholm Køkken B
PFU - U16 C PFU05 Logo PFU05
De gamle Hunde B
Sub til opingi A
Mandals Nisser B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Eastside Eastside
Løgstrup B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Team Brazil Team Brazil

U14 Drenge 2005 "BC" 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 24/11 middag

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88
Kristrup 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
PFU - U14 C PFU05 Logo PFU05
Aalestrup If Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 3 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
IK Vest Ranum
Sills Drenge B Bording IF Logo Bording IF
SMS Fjends Mønsted IF Logo Mønsted IF

U13 Piger 2006-07 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Ommersyssel If Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Sjørslev C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Rosendal IK IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U13 Drenge 2006 "BC" 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
FUIK (1) Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK (2) Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Eastside Overlund GF Logo Overlund GF
Team X Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Team X pro Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Jarl Arden IF IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Mejrup GU Mejrup GU Logo Mejrup GU

U12 Drenge 2007 "AB" 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NUGF Viborg 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
BMK 90 BMK 90 Logo BMK 90

U11 Drenge 2008 "AB" 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Barca Boys A
Houlkær 1 A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Stoholm IF Stoholm IF Logo Stoholm IF

U10 Drenge 2009 "BC" 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
LGIF U10D B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF
Skive ik Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skive IK - Egeris Skive IK Logo Skive IK
Nordvestmors BK C Nordvestmors BK
Feldborg/Haderup IF Feldborg/Haderup If
Feldborg/Haderup IF (2) Feldborg/Haderup IF
Rebild Syd Haverslev
Rebild Syd Haverslev

U10 Drenge 2009 "AB" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Sct. Jørgen A Overlund GF Logo Overlund GF
Skive ik Resen 1 Skive IK Logo Skive IK
Skivw IK - Egeris Skive IK Logo Skive IK
Viborg Søndermarken IK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Aalestrup IF Aalestrup
Houlkær IF Houlkær IF Logo Houlkær IF

U7 Mix 2012 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Alhedens IF Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
IF Jarl Arden U7 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Overlund GF 1 C Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
Skive IK - Egeris 1 Skive IK Logo Skive IK
Skive IK - Egeris 2 Skive IK Logo Skive IK
Bjerringbro IF Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Viborg Søndermarken 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær If Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær If (2) Houlkær IF Logo Houlkær IF
Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
LGIF Løgstrup
Foulum If Foulum If
TVS Tjele Vest Sport

U6 Mix 2013 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup U6 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Skive IK - Aakjær 1 Skive IK Logo Skive IK
Skive IK - Åakjær (2) Skive IK Logo Skive IK
SIF Små Fødder A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Ikast FC Ikast FC Logo Ikast FC
Viborg Søndermarken 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
KVIK/AIF KVIK/AIF
BT/SVIF BT/SVIF
Nørager/Rørbæk IF Nørager/Rørbæk If

U15 Piger 2004-05 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive ik åkjær 1 C Skive IK Logo Skive IK
Skive ink åkjær 2 C Skive IK Logo Skive IK
Wanyama guns B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hansens gardiner Højslev Station If
Happy feets Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Sdif pigerne C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Skive IK (1) Skive IK Logo Skive IK
Skive IK (2) Skive IK Logo Skive IK
HGF U15 Hammel
VHo8 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Tjørring IF Tjørring IF Logo Tjørring IF
Vildbjerg SF Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Team Viborg Team Viborg Logo Team Viborg

U15 Drenge 2004 "BC" 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
SUB88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Alhedens IF Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
KVIK KVIK/Aalestrup
Aalestrup IF Kvik/Aalestrup If
TVS Tjele Vest Sport
Løgstør IF Løgstør IF Logo Løgstør IF
Bording IF Bording IF Logo Bording IF
Rebild Syd Rebild Syd

U15 Drenge 2004 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 2005 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 2002 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nissum Pinguins Nissum
SES King
Kongerne af Svendborg Vojens
Erik noget....
Trommer FC A
Jeus får Jesu får
IL på svampe C

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 2007 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 18/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF
Farsø/Ullits IK Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Banditterne Borup Idrætsforening
Bøllerne Borup Idrætsforening
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Hanstholm IF Hanstholm Idrætsforening Logo Hanstholm Idrætsforening
Hammel Gf Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - November 25 2018

Organisation
Skals Fodboldforening Valkyrien
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Skals Cup 2018 map

Tournament overview