Terminalen U13 PokalCup 2019

For tredje år i træk, inviterer B67 Odense i samarbejde med Livol, til Danmarks eneste U13 pokalturnering for drenge (født 2006) på tværs af niveauer, med deltagelse af hold fra hele landet.

Med muglighed for at vælge 8-mands eller 11-mands.

Vi spiller om den prestigefyldte Pokal.

Først med gruppespil hvor alle hold er sikret mindst 4 kampe af 20 minutter, derefter knockoutkampe.

Der er præmier til placering 1-4 i begge rækker.

Der er Pokaler til placering 1-3 i begge rækker.

Der spilles med DBU U13-regler, højst 2 dispensationsspillere og der vil være sorte dommere til alle kampene.

Betaling af stævnegebyr via mobilepay 30362520, man er først tilmeldt efter betaling. Ved spørgsmål kontakt Jakob Madsen på telefon 30362520.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 11-mands Mixed 15 1000 Lørdag 23 0
U13 8-mands Mixed 11 800 Lørdag 13 0

Signetud teams

U13 11-mands 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
FC Fredericia A FC Fredericia Logo FC Fredericia
Ølstykke A1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
KB U13 A2-2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Fjordager IF Fjordager IF Logo Fjordager IF
B67 Odense U13 B.67 Logo B.67
Herning Fremad Herning Fremad Logo Herning Fremad
TPI - 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Vojens-Jels B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
SFB Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum BK Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
morud if A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
A27 A A27
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U13 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde G&IF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Store Merløse Fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Ølstykke A2 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
morud if C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
tpi - 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
AABK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 4
Last signup
Friday, March 22, 2019

Organisation
B.67
Place
B67 Odense
Address
Carlsen-Skiødts vej 37
Postalcode
5220
City
Odense Sø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
jakobmadsen@b67.dk
Terminalen U13 PokalCup 2019 map

Tournament overview