LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF

Ørslev Fodbold har igen i år i samarbejde med
Lollands Bank - fornøjelsen at invitere til

LOLLANDS BANK CUP 2018

I “Minihallen”, Rynkebjerg 7, Ørslev, 4760 Vordingborg
den 16. - 17. - 18. november 2018

Der spilles i følgende rækker:

FREDAG den 16. november 2018:

Dame Senior

Herre Oldboys / Veteran (for spillere født i 1983 eller ældre)

LØRDAG den 17. november 2018:

U-6 Mixede Årg. 2013 og yngre

U-8 Mixede Årg. 2011

U-10 Drenge Årg. 2009

U-12 Drenge Årg. 2007

U-13 Drenge Årg. 2006

U-15 Drenge Årg. 2004

SØNDAG den 18. november 2018:

U-7 Mixede Årg. 2012

U-9 Mixede Årg. 2010

U-11 Drenge Årg. 2008

U-14 Drenge Årg. 2005

U-16 Drenge Årg. 2003

Alle rækker afsluttes samme dag som de spilles og forventes afviklet i ovennævnte rækkefølge!!

Ved for få deltagende hold aflyses rækken - og derfor kan der godt opstå forskydninger i ovenstående foreløbige program.

Holdstørrelser:

I U-6 & U-7 rækkerne må der være op til 5 spillere på banen af gangen.
I U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne må der være 4 spillere på banen af gangen.
I rækkerne fra U-14 og ældre må der være 3 spillere på banen af gangen.
Der må i alle rækker være 2 reservespillere.

Spilleregler:

Der spilles efter DBU’s regler for Indefodbold til små mål med enkelte undtagelser som er listet under særregler. Alle hold som opfylder alderskravene vil være spilleberettiget. D.v.s. både klubhold, private hold, firmahold eller blandinger heraf.
Dog må en spiller kun bruges på et hold i samme række under stævnet.
Eventuelle dispensationer, mht. alder, meddelt af den lokale union vil også være gældende i forbindelse med Lollands Bank Cup 2018. Dokumentation forevises på forlangende.
Alle tvivlsspørgsmål afgøres alene af stævneledelsen.

Særregler for Lollands Bank Cup 2018:

På grund af hallens størrelse afviges der fra reglerne på følgende områder:
• Banens størrelse
• I rækker fra U-14 (denne række inklusiv) og ældre må der højst være 3 spillere på banen af gangen og der spilles ikke med en fast spiller over midten.
• I U-12 og U-13 spilles der med en fast spiller over midten.
• I alle rækker må målmanden sparke over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på målspark.
• Det gælder - i rækker med en målmand der må tage med hænder - at målmanden godt må sparke udspark over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på udspark
• I U-6 og U-7 rækkerne noteres der ikke resultater, men efter puljen er færdigspillet vil der være samlet præmieoverrækkelse i form af erindringsmedalje til samtlige spillere.

Præmier:

I U-6 og U-7 rækkerne vil der være medaljer til alle spillere.

I U-8 og U-9 rækkerne vil der være pokal til 1. plads i hver række samt der vil være medaljer til alle deltagende spillere.

I U-10, U-11, U-12, U-13 rækkerne vil der være pokal til 1. plads i hver række, samt medaljer til de 4 bedst placerede hold i hver række.

I følgende rækker: U-14 drenge, U-15 drenge og U-16 drenge vil der være pengepræmier pr. hold således:
1. pr. – 1.000 kr., 2. pr. – 500 kr.

I Dame senior og oldboys/veteran rækkerne er der sponsorpræmier i form af gavekort til restauranter og tilsvarende til de (formodentlig - kommer an på deltagerantallet) 3 bedste hold i hver række.

Pris og betaling:

U-6 & U-7 rækkerne: Kr. 400,00 pr. hold.
I U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne: Kr. 450,00 pr. hold.
I U-14 drenge, U-15 og U-16 drenge: kr. 500,00 pr. hold.

I damesenior samt oldboys/veteran: Kr. 450,00 pr. hold. (dette er inklusiv 1 øl eller vand pr. spiller på holdet)
Indbetales via netbank Reg 6220 kto.: 1105137 senest fredag den 2. november 2018.

Tilmelding:

Tilmelding senest den 2. november 2018, via www.stævner.dk
Evt. spørgsmål på mail vangeleddet32@hotmail.com eller på tlf.: 21 60 19 56
Tilmeldingen er bindende og holdgebyret refunderes ikke.

I øvrigt:

Der kan blive adgangsbegrænsning i visse rækker, ligeledes kan det blive aktuelt at sammenlægge årgange eller flytte rækker mellem lørdag og søndag, hvis der tilmeldes flere hold end vi har forudset. Dette vil naturligvis kun ske efter aftale med de tilmeldte hold.
Endeligt program forventes udsendt den 9. november 2018 til de personer som har tilmeldt.

Med venlig hilsen, og forhåbentlig på gensyn

På vegne af Ørslev GIF og Lollands Bank

Mette Juul Andersen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - årgang 2012 Mixed 5 400 8 0
U9 - årgang 2010 Mixed 4 450 10 0
U12 - årgang 2007 Mixed 4 450 10 0
U15 - årgang 2004 Mixed 3 500 3 0
Dame senior Mixed 3 450 0 0
U6 - årgang 2013 Mixed 5 400 1 0
U13 - årgang 2006 Mixed 4 450 4 0
U8 - årgang 2011 Mixed 4 450 10 0
U10 - årgang 2009 Mixed 4 450 8 0
U11 - årgang 2008 Mixed 4 450 8 0
Oldboys / Veteran Mixed 3 450 1 0
U-14 - årgang 2005 Mixed 3 500 2 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 1 0
U16 - årgang 2003 Mixed 3 500 2 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U7 - årgang 2012 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Langebæk Alliancen 2 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
VIF 3 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U9 - årgang 2010 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Falstarz 1 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Nyråd drengene C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Præstø 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø 2 C Præstø IF Logo Præstø IF
ØGIF RØD Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Karise IF C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Falstarz B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub

U12 - årgang 2007 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
NFC-BLÅ B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC-RØD B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Ronni's Raketter C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Ørslev GIF - Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF - Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Kastrup Fodbold C Kastrup GIF Logo Kastrup GIF
Præstø 2 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø1 B Præstø IF Logo Præstø IF

U15 - årgang 2004 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

Dame senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 - årgang 2013 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U13 - årgang 2006 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
karrebæk u13 C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Præstø IF B Præstø IF Logo Præstø IF
Ørslev GIF - Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF - Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U8 - årgang 2011 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FCN 2 B
FCN 1 A
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
VIF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF grøn Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U10 - årgang 2009 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TNH B
FC Nakskov 1 B NB/Velo
FC Nakskov 2 C NB/Velo
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U11 - årgang 2008 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
karrebæk u11 C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Nyråd Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
ØGIF RØD Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
AC BILER B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Præstø 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø2 B Præstø IF Logo Præstø IF

Oldboys / Veteran 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sport og Spas Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-14 - årgang 2005 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næver footboys Næstved IF Logo Næstved IF
Team Gingerpower C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 - årgang 2003 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Grøn B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - November 18 2018

Organisation
Ørslev GIF
Place
Ørslev minihal
Address
Rynkebjerg 7
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview