Gladsaxe / CC Sportswear Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING


CC Sportswear - Bagsværd Hovedgade 79 - 2880 Bagsværd - Tlf.: 4444 0734

VB 1968 afvikler Gladsaxe / CC Sportswear Cup fra fredag den 21. december til søndag den 23. december 2018 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/13 drenge. Piger er også velkomne.

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau AB og BC, dog er U9 splittet op i både A og B. Rækkerne U12/13 drenge på niveau BC. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/13). Man må tage to reserver med. Niveau C er for nystartede eller som bare har væsentlig mere fodboldglæde end de har fodboldforståelse.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Det tilstræbes at nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækkerne. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest mandag den 14. december 2018

Tilmeldingsgebyr (400,- pr. hold),
som indsættes på reg./konto nr.: 1551-11379036 eller MobilePay: 85393

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Turneringsansvarlig: Yousef Fazal, email: fazalyousef@hotmail.com
Tilmelding og betaling: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U08 B (2011) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 16 0
U09 B (2010) Mixed 7 400 Lørdag frokost 10 0
U07 AB (2012) Mixed 7 400 Søndag morgen 1 0
U12 BC (2007) Mixed 6 400 Fredag aftensmad 12 0
U13 BC (2006) Mixed 6 400 Fredag aften 9 0
U11 BC (2008) Mixed 6 400 Søndag aftensmad 1 0
U10 BC (2009) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 9 0
U09 BC (2010) Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 5 0
U08 BC (2011) Mixed 7 400 Søndag frokost 8 0
U07 C (2012) Mixed 7 400 Søndag formiddag 6 0
U11 AB (2008) Mixed 6 400 Lørdag aften 13 0
U10 AB (2009) Mixed 6 400 Lørdag aftensmad 8 0
U09 A (2010) Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U08 A (2011) Mixed 7 400 Lørdag morgen 4 0
U00 (FEJL) Mixed 0 0

Signetud teams

U08 B (2011) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FCK 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Værløse BK 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herlev IF 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Supertalenterne 1 B IF Bytoften Logo IF Bytoften
Supertalenterne 2 B IF Bytoften Logo IF Bytoften
Ålholm IF Ålholm If Logo Ålholm If

U09 B (2010) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
Greve Pink B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Helsinge B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U07 AB (2012) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U12 BC (2007) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
2641 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Sportmonda B Tuse IF Logo Tuse IF
Fortnite Boys B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B.B.Smedeseeice B Raklev GI Logo Raklev GI
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
SIF Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Young boys B
AK Byg B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U13 BC (2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fodsålerne B
SOIF - Hold 1 B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
SOIF - Hold 2 C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
Teknisk fodbold Akademi B
B93 Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11 BC (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aftensmad

Teamname LVL Logo Club

U10 BC (2009) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
JB C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U09 BC (2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1908 -U9 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VB 1968 Pigerne C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U08 BC (2011) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
FCK 3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brønshøj C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Team Theis C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hekla U7 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U07 C (2012) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Bytoften KK C IF Bytoften Logo IF Bytoften
Bytoften KM C IF Bytoften Logo IF Bytoften
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Husum U7 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U11 AB (2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Taastrup B Taastrup FC Logo Taastrup FC
RIF Youngboys A Ringsted IF Logo Ringsted IF
PSG 4300 A
B1903 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 AB (2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Fortnite-Drengene A Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U09 A (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U08 A (2011) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Løveungerne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - December 23 2018

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gladsaxe / CC Sportswear Cup map

Tournament overview