Sparekassen Bredebro Cup

Sparekassen Bredebro Cup er et hyggeligt julestævne.

 

Der er masser af spurtpræmier for flotte scoringer og gode redninger.

 

Der er personlige præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker.

 

I U6,U7,U8 og U9 er der medaljer til alle spillere.

 

Vi glæder os til at se jer i Bredebro

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 piger Mixed 6 300 Søndag 3 0
U15 drenge Mixed 6 300 Søndag 4 0
U14 piger Mixed 6 300 Søndag 0 0
U14 drenge Mixed 6 300 Søndag 0 0
U7 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 7 0
U6 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 9 0
U13 piger Mixed 6 300 Søndag 9 0
U13 drenge Mixed 6 300 Søndag 1 0
U12 piger Mixed 6 300 Lørdag 9 0
U12 drenge Mixed 6 300 Lørdag 8 0
U11 piger Mixed 6 300 Lørdag 1 0
U11 drenge Mixed 6 300 Lørdag 6 0
U10 piger Mixed 6 300 Lørdag 2 0
U10 drenge Mixed 6 300 Lørdag 8 0
U18 piger Mixed 6 300 Fredag aften 5 0
U19 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 2 0
U16 piger Mixed 6 300 Fredag aften 0 0
U17 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 4 0
U16 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 0 0
U9 drenge Mixed 6 300 Søndag 11 0
U9 piger Mixed 6 300 Søndag 1 0
U8 drenge Mixed 6 300 Lørdag 9 1
U8 piger Mixed 6 300 Lørdag 0 0

Signetud teams

U15 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TSF/HIF/MUIF 1 Tønder SF Logo Tønder SF
TSF/HIF/MUIF 2 Tønder SF Logo Tønder SF

U15 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Piger Løjt IF Logo Løjt IF
Team HighPark B
Skillz Mix B
Ø. Højst Ø. Højst

U14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
TSIF 1 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 3 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Skærbæk 1 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Skærbæk 2 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Tønder Tønder SF Logo Tønder SF

U6 Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Toftlund Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Bevtoft Bevtoft
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Skærbæk Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Tønder Tønder SF Logo Tønder SF
Skærbæk piger 1 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Skærbæk piger 2 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U13 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tørring /Ølholm 1 C Tørring IF Logo Tørring IF
Tørring /Ølholm 2 C Tørring IF Logo Tørring IF
Fodboldpigerne B
FJ pigerne A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sønderborg Fremad 1 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Girlpower B
TSF/HIF/MUIF Tønder SF Logo Tønder SF

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
MUIF / TSF 1 MUIF
MUIF / TSF 2 MUIF
Hygge tanterne C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Rødding B Rødding IF
RIF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
RIF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Skærbæk Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U12 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hjerting IF 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting IF 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Smølferne B
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
Ø. Højst Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
Bonus Boys Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Toftlund IF B Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
Hviding Hviding IF Logo Hviding IF
Ø. Højst Ø. Højst
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening

U10 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Skærbæk Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U10 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Team Dab C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Tønder Tønder SF Logo Tønder SF
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening

U18 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Højer 1 Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Højer 2 Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U19 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
bjørne brødrene Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Paulsen Regnskab A

U16 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Fbs als B Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
Ukendt IF
Bo og de Go`e B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Mors drenge B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U16 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
BGIF1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF3 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Krogaspe krogaspe
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
Skærbæk 1 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Skærbæk 2 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Skærbæk 3 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TSF 1 Tønder SF Logo Tønder SF
Krogaspe krogaspe
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Skærbæk Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - December 16 2018

Organisation
Bredebro idrætsforening
Place
Bredebro Idrætscenter
Address
Langagervej 64
Postalcode
6261
City
Bredebro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sparekassen Bredebro Cup map

Tournament overview