Nordea Cup Give 2019

Nordea Cup Give 2019


Give Fremad byder den første weekend i det nye år velkommen til vores traditionsrige og store indendørs fodboldstævne i Give og omegn den 4.-6. januar 2019. Der vil være plads til 300 hold, som dyster om fede præmier, så vent ikke for længe med jeres tilmelding. HUSK det er os med de mange SPURTPRÆMIER.  Stor pose til alle hold !

Turneringen foregår i de 2 haller i Give samt i Givskud og Grønbjerg + evt. 1 hal mere.  Alle hold er garanteret MINIMUM 4 kampe. Vi tilstræber at få niveauopdelt efter den indledende pulje i A- og B-række, for at alle bliver matchet bedst muligt - dette kræver dog min. 12 hold pr. årgang.

Alle hold blive belønnet med masser af SPURTPRÆMIER skænket af lokale virksomheder.

PRÆMIER:

I U7 er der store MEDALJER til vinderne samt mindre medaljer til ALLE øvrige deltagere.
I U8 +U9 + U10 er der store POKALER til nr. 1+2 samt ERINDRINGS STATUETTER til ALLE øvrige deltagerne.
I U11 er der store POKALER til nr. 1+2 . I U12- U16 er der personlige præmier til nr. 1 og 2 i hver række.
Der er præmier til max. 6 spillere pr. hold, U7 max til 5 spillere.
Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen i tilfælde af for få tilmeldte hold i de enkelte årgange.

Vi forsøger i år at formindske ventetiden ved at afvikle samme årgange i flere haller samtidig.

Har I spørgsmål til stævnet kan I kontakte Johnny Andersen på mobil 28 18 37 38.

VIGTIGT:
Der skal betales ved tilmelding på reg.nr. 0867 og konto nr. 4112 020 484.

Husk at sætte holdnavn,id-nr. og årgang på indbetalingen.
Først når betalingen er registreret er tilmeldigen gyldig.
 

Der må anvendes 1 halvårsspiller pr. hold og dette SKAL oplyses ved tilmelding. Halvårsspillere kan kun deltage i én aldersgruppe.

Vi glæder os til at se jer alle til et brag af et indefodboldstævne.

Sidste tilmelding 15/12 eller når rækkerne er fyldt op


Med venlig hilsen
 Give Fremad

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 4 450 Lørdag 7 0
U16 Mixed 4 500 Lørdag 10 0
U-14 Mixed 4 500 Lørdag 11 2
U-7 Mixed 3 450 Søndag formiddag 17 0
U-15 Mixed 4 500 Fredag 15 0
U-15 + U16 Mixed 4 500 Fredag 16 0
U-14 Mixed 4 500 Lørdag 14 0
U-13 Mixed 4 500 Lørdag 10 0
U-13 Mixed 4 500 Lørdag 0 0
U-12 Mixed 4 450 Søndag 24 1
U-11 Mixed 4 450 Søndag 21 0
U-11 Mixed 4 450 Lørdag 7 0
U-10 Mixed 4 450 Lørdag 27 0
U-10 Mixed 4 450 Søndag 8 0
U-9 Mixed 4 450 Lørdag 33 1
U-9 Mixed 4 450 Lørdag 15 0
U-8 Mixed 4 450 Søndag 18 0
U-12 Mixed 4 450 Lørdag 12 0

Signetud teams

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U16 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Pixels A
Humble Bees B Horsens FS Logo Horsens FS
Egebjerg EL B
MF Energi B Billund IF Logo Billund IF
Team Midtjylland U15 A Give Fremad Logo Give Fremad
www.effektivelaan.dk A Horsens Boldklub Logo Horsens Boldklub
Tempo 24-7 Nr. 1 B
Tempo 24-7 Nr. 2 B
F.C. Bonderøve B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Vamos A AC Horsens Logo AC Horsens

U-14 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
De Kongeblå 3 C Løsning IF Logo Løsning IF
Go Charge 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Girlpower (U13) B
Go Charge B Give Fremad Logo Give Fremad
Horsens Q A FC Horsens Logo FC Horsens
EFI tøserne (U13) A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
FJ Pigerne (U13) A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U-7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KLG B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Nordahls Biler Vejle 1 Hover if Logo Hover if
Nordahls Biler Vejle 2 Hover if Logo Hover if
Isenvad FC A Sport & fritid
Bredballe IF 4 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Give Fremad 1 Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
VB piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
TIF 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
TIF2 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Give Fremad 3 Give Fremad Logo Give Fremad
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U-15 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
LaCHRISerne A
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
AUTOMATIC SYD El-Tavler B
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Achibald A
Team Midtjylland 3 B Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 2 A Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland L5 C Team Midtjylland
De Hvide Ulve A
The Classic B
Team Lysagervænget A
Fars Frikadunser A

U-15 + U16 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup if C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Give/Grønbjerg u16 Give Fremad Logo Give Fremad
Farstrup Comfort Århus C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Haubjerg Madsen B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
FC GOG/ Skibet IF C FC GOG Logo FC GOG
NRUI A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Team DANGRID C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team VOLA B
FCB A

U-14 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mortens Drenge A Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
De Røde Ulve A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
AS huse/Brødboxen A
EfB A
CT Byg, Vejle A
Team Ditzel A Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team Midtjylland 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Jensens Truck Service B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
FC Tryharder A Billund IF Logo Billund IF
OB ( grå) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
MC´s Banditter C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
mot A

U-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Humlebierne B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Team Hübsch A
Loose Canons B Kolding IF Logo Kolding IF
Spar Nord Vejle B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-12 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sole IF A Sole IF Logo Sole IF
TIF/ØB 1 C Tørring IF Logo Tørring IF
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Stensballe IK C C Stensballe IK Logo Stensballe IK
TIF/ØB 2 C Tørring IF Logo Tørring IF
Stensballe IK A A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Dyrenes Netto B
Team Restudy B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Smølferne B
FC Skillz B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team X Pro C Team X Pro
Grindsted A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
FC GOG C FC GOG Logo FC GOG
Skjern Bank A Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening
CMA BYG B
Palles Bageri B
egetæpper B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U-11 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De seje drenge A Billund IF Logo Billund IF
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
brande drengene B Brande IF Logo Brande IF
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Esbjerg fb A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
The Boys B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Team X Pro B Team X Pro
Ip nordic A
Uhrhøj Mini Lan Party 2 C Hover if Logo Hover if
Scanstore A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Uhrhøj Mini Lan Party 1 C Hover if Logo Hover if
Brande IF U11 C Brande IF Logo Brande IF
Team X A Team X Pro
Jack & Jones Junior A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Team Small Rags A Give Fremad Logo Give Fremad
Team Nykredit A
Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Team RL B
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF

U-11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted Fodbold C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
VB hold 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB hold 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
De seje zebra piger A Brande IF Logo Brande IF

U-10 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fysioterapi og sportsskade Center Herning A
Ulfborg IF B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Holstebro Boldklub B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Jelling United B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Frem Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Holstebro boldklub 3 C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Tjæreborg if A Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Holstebro Boldklub A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
LokalBolig Vejle 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
LokalBolig Vejle 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hatting-torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Starup if B Starup IF
BIF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
F.C Powerhosting A
Starup IF 2 C Starup IF
Uhre GIF B Uhre GIF Logo Uhre GIF
Karlskov Friskol B
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF

U-10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VB Piger 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
ØIF Piger U10 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Brande B Brande IF Logo Brande IF
VB Piger A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
ØIF Piger U10 C C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
GFS - U10 Rød B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
GFS - U10 Sort B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens

U-9 31 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Real Boys A
MH 2010 A
Give Fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
KLG Lind B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Herning KFUM A Herning KFUM Logo Herning KFUM
Ribe BK A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Højgaard Installation A
Grindsted C C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Grindsted B 2 B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
grindsted B1 B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
BIF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BIF 1 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
SHN/ULFBORG A SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Dream Team B
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
KLG Lind A Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG Lind B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG Lind C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Brande IF 1 B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 C Brande IF Logo Brande IF
Uldum IF C Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting - Torsted 1 A
Hatting - Torsted 2 B
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Varde IF 1 A Varde IF Logo Varde IF

U-9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brande B Brande IF Logo Brande IF
VB Piger A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VSF 1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
VSF 2 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
VSF 3 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
KLG Lind C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
GFS - U9 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Uhre GIF C Uhre GIF Logo Uhre GIF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Bredballe 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-8 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hover 1 B Hover if Logo Hover if
Hover 2 B Hover if Logo Hover if
Tørring if C Tørring IF Logo Tørring IF
AGF
Tørring if (2) C Tørring IF Logo Tørring IF
Uhre GIF C Uhre GIF Logo Uhre GIF
SIK3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Varde if B Varde IF Logo Varde IF
Uldum IF C Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
SIK1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Spangsbjerg if 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Realmæglerne - Erling Nielsen B
Spangsbjerg if 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad

U-12 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VSF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hatting-Torsted Fodbold C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Uldum IF C Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
VSF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
The new A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Tarp 1 A Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 2 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
De Kongeblå 1 C Løsning IF Logo Løsning IF
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
4. - January 6

Organisation
Give Fremad
Place
Give Hallerne, Givskud, Grønbjerg, + ekstra
Address
Flere adresser Give,Givskud,Grønbjerg m.m.
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
johnny@nikostine.dk
Nordea Cup Give 2019 map

Tournament overview