Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019

Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019

 

I Hedensted Centret fredag, lørdag og søndag den 1., 2. og 3. februar 2019.


FØLGENDE RÆKKER ER NU LUKKET FOR TILMELDING (NYE HOLD BLIVER SAT PÅ EN VENTELISTE):

  • U8A
  • U8B
  • U8C
  • U9A
  • U9C
  • U10A
  • U10B
  • U10C
  • U11A
  • U11B
  • U11C
  • U12A
  • U12B
  • U12C

EFTERHÅNDEN SOM ANDRE RÆKKER BLIVER FYLDT OP, LUKKES OGSÅ HER FOR TILMELDING.

 

Hedensted Idrætsforening inviterer fredag den 1. februar, lørdag den 2. februar og søndag den 3. februar til børnestævne i indefodbold i Hedensted Centret.

 

Stævnet afvikles efter DBU's regler for indefodbold.

Der spilles i følgende rækker:

Række
Niveau Hold
Max. spillere
U6 Mix (2013) - 3:3 5
U7 Mix (2012) - 3:3 5
U8 Drenge (2011) A-B-C 4:4 6
U9 Drenge (2010) A-B-C 4:4 6
U10 Drenge (2009) A-B-C 4:4 6
U11 Drenge (2008) A-B-C 4:4 6
U12 Drenge (2007) A-B-C 4:4 6
U13 Drenge (2006) A-B-C 4:4 6

 

 

Vi tilstræber at alle hold får minimum 4 kampe. U6 og U7 garanteres 4 kampe. Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at slå rækker sammen, eller helt aflyse en række.

 

Vi henstiller til at holdene melder sig til i det korrekte niveau. Vi forbeholder os ret til at diskvalificere et hold fra stævnet, hvis det tydeligt fremgår af resultaterne at holdet er meldt til i for lavt niveau.

 

Spilletidspunkt:

Fredag aften: U13 drenge

Lørdag: U6 Mix, U8 Drenge, U10 + U12 drenge

Søndag: U7 Mix, U9 + U11 drenge

 

Stævnegebyrer:

U6-U7: kr. 375

U8-U13: kr. 475

U11 – U13 kampene dømmes af eksaminerede dommere.

Vi benytter online registrering af resultater i rækkerne U8-U13 under hele stævnet.

 

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U10: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U11 – U13: der vil være præmier til finaleholdene

 

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest fredag den 11. januar 2019.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248.

Betaling skal mærkes med række + HoldID Nr fra tilmeldingen på staevner.dk

 

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com

 

Med sportslige hilsener

Hedensted IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge A Mixed 6 475 Fredag aften 6 0
U12 Drenge B Mixed 6 475 Lørdag 12 0
U12 Drenge A Mixed 6 475 Lørdag 10 1
U11 Drenge C Mixed 6 475 Søndag 17 0
U11 Drenge A Mixed 6 475 Søndag 6 0
U10 Drenge C Mixed 6 475 Lørdag 25 2
U10 Drenge B Mixed 6 475 Lørdag 14 0
U8 Drenge A Mixed 6 475 Lørdag 9 0
U7 Mix Mixed 5 375 Søndag morgen 27 0
U6 Mix Mixed 5 375 Lørdag morgen 20 0
U13 Drenge B Mixed 6 475 Fredag aften 9 0
U13 Drenge C Mixed 6 475 Fredag aften 5 0
U12 Drenge C Mixed 6 475 Lørdag 9 0
U10 Drenge A Mixed 6 475 Lørdag 10 0
U9 Drenge C Mixed 6 475 Søndag 18 0
U9 Drenge B Mixed 6 475 Søndag 23 0
U9 Drenge A Mixed 6 475 Søndag 10 0
U8 Drenge C Mixed 6 475 Lørdag 14 0
U8 Drenge B Mixed 6 475 Lørdag 12 0
U11 Drenge B Mixed 6 475 Søndag 18 0

Signetud teams

U13 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Team HiFive Hedensted IF Logo Hedensted IF

U12 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
KHIF 1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
CMA BYG B
Team Amdi Klip Det B
EGIF Erritsø B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Team Restudy B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Skillz B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U12 Drenge A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK A A Stensballe IK Logo Stensballe IK
OKS-Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
EGIF Erritsø A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
OKS-Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
egetæpper A
VSF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sole IF A Sole IF Logo Sole IF

U11 Drenge C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jellings sejeste drenge C JFS
Uhrhøj Mini Lan Party 2 C Hover if Logo Hover if
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Harlev IK C Harlev IK Logo Harlev IK
FC6 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC5 C FC Horsens Logo FC Horsens
De kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Uldums drenge C Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Uhrhøj Mini Lan Party 1 C Hover if Logo Hover if
Fjordager 1 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Brande IF U11 C Brande IF Logo Brande IF
Vejle Boldklub C2 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub C1 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U11 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov 1 A Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
FC2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Scanstore A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U10 Drenge C 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
hylkedrengene C Baunehøj FC
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Horsens KFUM U10C C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Rårup GIF C Rårup GIF Logo Rårup GIF
VB piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
TIF/ØB U10 C Tørring IF Logo Tørring IF
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Ammitsbøl U10C C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Brande IF 3 C Brande IF Logo Brande IF
Nbsif C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hasta LA Victoria Siempre C Gedved IF Logo Gedved IF
De Kongeblå 3 C Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 4 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Jelling C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 5 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 Drenge B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Middelfart FC B Middelfart FC
Sammenholdet B Stouby GIF Logo Stouby GIF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Team EDC Horsens B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Team Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Bredballe B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Egebjerg IF B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Zamundas junior B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF

U8 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De blå drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Starup UIF A Starup UIF Logo Starup UIF
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SIK1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Ammitsbøl Fodbold A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U7 Mix 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
VB piger C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Æblerne Hover if Logo Hover if
BMI 2 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 1 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF
Lund if 3 B Lund IF Logo Lund IF
Lund if 2 B Lund IF Logo Lund IF
Lund if 1 C Lund IF Logo Lund IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Gauerslund 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 3 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Nordahls Biler Vejle 1 Hover if Logo Hover if
Nordahls Biler Vejle 2 Hover if Logo Hover if
Gedved United Gedved IF Logo Gedved IF
Krigerne B
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U6 Mix 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Lund if Lund IF Logo Lund IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Lund IF 1 Lund IF Logo Lund IF
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brande IF 1 C Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 C Brande IF Logo Brande IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBSIF3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
NBSIF 1 nr.bjært strandhuse
NBSIF 2 nr.bjært strandhuse

U13 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Futurum B Skibet IF Logo Skibet IF
Fodboldtosserne B
Humlebierne B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lund 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund 2 B Lund IF Logo Lund IF
Sammenholdet B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U13 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Smølferne B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team SEIDL C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Thomas Tømrer C Skibet IF Logo Skibet IF
Sammenholdet U13 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Lund 3 C Lund IF Logo Lund IF

U12 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl/Egtved C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
XpressBudet.dk C Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens Rød C FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK C C Stensballe IK Logo Stensballe IK
KHIF 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
SPURS BOYS II C Vejen SF Logo Vejen SF
Team Best Mates C
Stensballe IK C2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK

U10 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bagges boys A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Kolding IF U10 A Kolding IF Logo Kolding IF
De Kongeblå 1 A Løsning IF Logo Løsning IF
De raske drenge A
Hedensted IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brande 1 A Brande IF Logo Brande IF

U9 Drenge C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Lindved GF 2 C Lindved GF
SIK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
TIF/ØB U9 C Tørring IF Logo Tørring IF
Lindved GF C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund C Lund IF Logo Lund IF
Hatting/Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC5 C FC Horsens Logo FC Horsens
Egebjerg IF Stars & Heroes C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U9 Drenge B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Customize ID B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Egebjerg Stars B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fredericia ff B Fff
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Gødvad IF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Fodboldskolen B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Customize ID A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Tved A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Højgaard Installation A
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Real Boys A

U8 Drenge C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Tørring/Ølholm if C Tørring IF Logo Tørring IF
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SIK3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Tørring/Ølholm if 2 C Tørring/Ølholm if
FC horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
SSF3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U8 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HFs 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Stavtrup 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stavtrup 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Hover 1 B Hover if Logo Hover if
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
AGF B
SIK2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
NBSIF1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U11 Drenge B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Den lille salon B
Lunderskov 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Peters drenge B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Harlev IK B Harlev IK Logo Harlev IK
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Skibet Tigers B Skibet IF Logo Skibet IF
Brædstrup IF B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
EUI B Engum UI Logo Engum UI
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Team RL B
Vejle Boldklub B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - February 3

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Centret
Address
Gesagervej 68-70
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
hif.staevner@gmail.com

Tournament overview