REMA 1000 Mini SIF Cup 2019

 Strib IF byder igen velkommen til vores traditionsrige Indestævne i Strib Fritidscenter den 2. Og 3. Februar 2019. Stævnet afvikles i to haller hvilket sikrer hurtig afvikling indenfor ca. 3 timer. Indledende puljer hvorefter der inddeles i A, B, C og D slutspil, hvilket giver garanti for minimum halvdelen af kampene spilles mod modstandere på samme niveau. Pokaler til ALLE spillere. Fælles indløb til præmieoverrækkelse med høj musik, røgmaskine og lysshow. Der er en pose med frugt, slik og Chips m.m. Til ALLE deltagere. Tilmeldingsgebyr kr. 275,- for U5, U6 og U7 samt kr. 400,- for U8 og U9. Indbetaling via mobilepay 38047 med tydelig angivelse af klubnavn og den række man ønsker at deltage i. Har du spørgsmål kan du kontakte Marlene på 20 12 97 56 eller Lars på 61 67 83 81. Vi glæder os til at byde masser af piger, drenge, trænere og forældre velkommen til REMA 1000 Mini Sifcup 2019.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 275 Søndag/AFLYST 0 0
U6 Mixed 5 275 Søndag/FYLDT OP 24 4
U7 drenge Mixed 5 275 Søndag/FYLDT OP 47 7
U8 drenge Mixed 8 400 Søndag/FYLDT OP 38 8
U8 piger Mixed 8 400 Lørdag/FYLDT OP 9 1
U9 drenge Mixed 8 400 Lørdag/FYLDT OP 53 5
U9 piger Mixed 8 400 Lørdag/FYLDT OP 14 4

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag/AFLYST

Teamname LVL Logo Club

U6 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag/FYLDT OP

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bramdrupdam B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NIK B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BPI C BPI
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo U6 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U7 drenge 33 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Søndag/FYLDT OP

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK 1 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Strib 3 Strib IF Logo Strib IF
Middelfart 5 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Otterup Boldklub 1 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Bramdrupdam GIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
strib 1 Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 Strib IF Logo Strib IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
gårslev 2 C Gårslev GF Logo Gårslev GF
Gårslev GF C Gårslev GF Logo Gårslev GF
Seest A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Erritsø GIF 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vonsild FK 3 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Årslevgutterne C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
BPI C BPI
Middelfart 1 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 3 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 4 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Erritsø GIF 4 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Otterup Boldklub 2 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Ammitsbøl 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 3 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Gulddrengene C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Munkebo U7 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U8 drenge 24 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Søndag/FYLDT OP

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
MG&BK 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Nyborg G&IF B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
TSF 1 B Tønder SF Logo Tønder SF
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Strib 2 C Strib IF Logo Strib IF
Strib 1 A Strib IF Logo Strib IF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Varde if B Varde IF Logo Varde IF
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
OB 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U8 piger 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/FYLDT OP

Teamname LVL Logo Club
Dalby pigerne C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
VB C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vindinge U-8 B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Strib IF Strib IF Logo Strib IF

U9 drenge 32 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/FYLDT OP

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg 2 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
BGIF 3 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Søndersø BK B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gårslev GF C
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Nr. Bjært/Strandhuse C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
Nørre åby C Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
BPI 2 C BPI
BPI B BPI
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B67 Odense 2 C B.67 Logo B.67
Marienlyst C Marienlyst Logo Marienlyst
B67 Odense 1 C B.67 Logo B.67
S.K.F.I.F B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Seest Boldklub U9C 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub U9C 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Egebjerg 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Årslev3 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Strib B Strib IF Logo Strib IF
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U9 piger 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/FYLDT OP

Teamname LVL Logo Club
ØSVN Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Varde if B Varde IF Logo Varde IF
Korup(Ubberud C Korup IF Logo Korup IF
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
ØSVN 2 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Team Bredballe C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Strib IF Strib IF Logo Strib IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - February 3

Organisation
Strib IF
Place
Strib Fritids- og aktivitetscenter
Address
Ny Billeshavevej 1-3
Postalcode
5500
City
Middelfart
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
maa@andersenhus.dk
REMA 1000 Mini SIF Cup 2019 map

Tournament overview