24sport Indoor Cup 2019

Invitation til 24sport Indoor Cup 2018 i Himmelev Hallen 2-3/2 2019 I samarbejde med HVB e-sport og 24 sport inviteres nabo- og samarbejdsklubber hermed til 24 sport Indoor Cup i Himmelev for U9, U10, U11 samt U12 drenge. Turneringen vil have et begrænset antal deltagende hold, så der sikres minimal ventetid og min. 4 kampe pr. hold Der vil være præmiepokaler til alle og vi vil finde en pulje-vinder i hver pulje som også får vinderpokalen.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Mixed 8 300 Søndag morgen/middag 9 0
U9 Mixed 8 300 Lørdag morgen/middag 11 0
U9 Mixed 8 300 Lørdag morgen/middag 13 1
U10 Mixed 8 300 Lørdag middag/eftermiddag 10 0
U10 Mixed 8 300 Lørdag middag/eftermiddag 20 0
U11 Mixed 8 300 Søndag morgen/middag 6 0
U12 Mixed 8 300 Søndag middag/eftermiddag 3 0
U12 Mixed 8 300 Søndag middag/eftermiddag 21 3

Signetud teams

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/middag

Teamname LVL Logo Club
Gundsø United Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
RB-2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B1908-3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Værløse C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Fårevejle BK C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
HVB Grøn B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Taastrup Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/middag

Teamname LVL Logo Club
BS Ubivox A
HB&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HVB I A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB II Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSF Boys RØD A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RB1906 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Holbæk 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U9 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/middag

Teamname LVL Logo Club
Khif B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
RB (2011) Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HVB V C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB III Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB IV C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RIF U9 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
BSF Boys SORT B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre
FCL FC Lejre Logo FC Lejre
FCL2 C FC Lejre Logo FC Lejre
RB1906 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hellas A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
SOIF's drenge B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lokalbolig A
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B93 Team Maiken B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 2 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FK Odsherred B Fælles Klub Odsherred
JB 1 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Holbæk B&I -C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Gadstrup IF 2 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HVB 5 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 4 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 4 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Khif B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Gadstrup IF C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Roskilde Kfum KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde Kfum KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 4 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 5 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/middag

Teamname LVL Logo Club
Hold 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
RB-1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HVB 2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Taastrup Taastrup FC Logo Taastrup FC

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved IF Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
HVB B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB A B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U12 17 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Everyday Super Service B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Rød B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ringsted drengene C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Gundsølille 2 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
HVB E C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB D C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ringsted IF Blå C Ringsted IF Logo Ringsted IF
SGIF Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hvalsø knægtene C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø drengene C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
2641 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Tuse IF C Tuse IF Logo Tuse IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - February 3
Last signup
Tuesday, January 15, 2019

Organisation
Himmelev-Veddelev Boldklub
Place
Himmelev Hallen
Address
Herregårdsvej 42
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
staevneledelse@hvb-fodbold.dk
24sport Indoor Cup 2019 map

Tournament overview