Harte Indoor cup 2019

Harte Indoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Første kamp tidligst kl. 09.00 lørdage og søndage - Indløb med lysshow og navneopråb i alle finaler - Medaljer og sponsorgave til samtlige spillere i alle rækker - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - Lige børn leger bedst - tilmeld i rette niveau (A/B) -U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. - Der spilles på tværs af håndboldbanen på 3 mandsmål, 2 kampe samtidig, efter DBU's regelsæt. - Medaljer og sponsorgave til alle i U6 og U7. -U8, U9, U10 og U11 hold er 4 spillere på banen og max 3 udskiftere, der spilles A/B rækker. - Der spilles på håndboldmål efter DBU's regelsæt - Medaljer og sponsorgave til samtlige spillere i U8, U9, U10 og U11 - Der er præmier til hold i finaler. - Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne (A/B) sammen samt ændre spilledage efter tilmelding
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 1 0
U7 Mixed 3 0
U10 Mixed 7 375 Lørdag formiddag 6 0
U8 Mixed 0 0
U9 Mixed 7 375 Søndag 1 0
U9 Mixed 7 375 Søndag 15 3
U10 Mixed 1 0
U10 Mixed 7 375 Søndag 11 0
U11 Mixed 7 375 Lørdag eftermiddag 2 0
U11 Mixed 7 375 Lørdag eftermiddag 3 0
U11 Mixed 7 375 Søndag 8 0
U11 Mixed 7 375 Søndag 11 0
U6 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 16 4
U7 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 16 1
U8 Mixed 0 0
U8 Mixed 7 375 Lørdag formiddag 15 2

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Seest A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted A Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Ølsted 1 Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK 1 A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U9 11 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De små blå C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Nr. Bjært/Strandhuse B Nr. Bjært/Strandhuse
Skanderup hjarup C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
Vejen 2 C Vejen SF Logo Vejen SF
Ribe BK 2 C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 3 C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vejen 1 C Vejen SF Logo Vejen SF
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 3 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Fredericia KFUM 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Skanderup Hjarup C Skanderup / Hjarup IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HTS 1 A Tistrup BK Logo Tistrup BK

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HTS 2 B Tistrup BK Logo Tistrup BK

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Esbjerg fb A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Lunderskov 1 A Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 3 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
FC Kolding Nord A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gelsted G&IF C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Skanderup Hjarup C Skanderup / Hjarup IF
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
HIF2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Spangsbjerg if 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gauerslund if B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U6 9 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hover if 2 Hover if Logo Hover if
Hover if 1 Hover if Logo Hover if
Hover if 3 Hover if Logo Hover if
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
EfB U6 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB U6 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
NBSIF 1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 Nr.Bjært Strandhuse

U7 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Nr. Bjært/Strandhuse C Nr. Bjært/Strandhuse
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Fredericia KFUM 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Harte 2 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 3 Harte G&IF Logo Harte G&IF

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
De blå drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Harte 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Holsted C Holsted fb Logo Holsted fb
BGIF - 1 U8 Drenge B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF - 2 U8 Drenge B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte 3 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Seest 2 Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
12. - January 13

Organisation
Harte G&IF
Place
Harte Fritidscenter
Address
Stubdrupvej 44
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
hartecup@gmail.com

Tournament overview