Sparkron Ulvehøj Cup 2020

Sparkron Ulvehøj Cup 2020

Vorup FB og Sparekassen Kronjylland Vorup,

byder velkommen til indendørs stævne:

Sparkron Ulvehøj Cup 2020.

Stævne afvikles 3., 4. & 5.januar samt  11. & 12 .januar 2020

Store præmier i U10 A - U19 A-rækker - op til  2000 / 4000 kr til vindere af disse rækker..

Indledende runder afvikles Ulvehøj Hallen + nærliggende haller.

  • drenge fra U7 - U19 i A,B & C niveau (U16-19 kun A & B)
  • pigerækker U10-U14 derudover kan pigehold tilmeldes i en årgang yngre i drengerækken.
  • Forskellige aktiviteter med præmier - fx. Hastighedsskud
  • Se http://www.ulvehojcup.dk for mere information

Indledende kampe vil blive afviklet i Ulvehøj Hallen samt Arena Randers Hal (3-5.januar) og Tirsdalens Idrætshal (11-12.januar)

Finaler/slutspil i Ulvehøj Hallen

Velkommen til jer alle...

!HJÆLP!! Niveau A,B,C information kommer ikke med over ved tilmelding - så skriv venligst jeres niveau A,B,C i feltet ekstra information når du tilmelder dig - Tak for hjælpen..

Team Ulvehøj

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U07 - drenge ABC Mixed ABC 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 37 0
U08 - drenge A,B,C Mixed A,B,C 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 30 0
U09 - drenge A,B,C Mixed A,B,C 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 30 0
U10 - drenge B,C Mixed B,C 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 30 0
U11 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 450 se http://ulvehojcup.dk 22 0
U12 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 19 0
U12 - drenge A Mixed A 4+3 600 se http://ulvehojcup.dk 5 0
U13 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 27 0
U13 - drenge A Mixed A 4+3 600 se http://ulvehojcup.dk 5 0
U14 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 13 0
U14 - drenge A Mixed A 4+3 600 se http://ulvehojcup.dk 7 0
U15 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 21 0
U15 - drenge A Mixed A 4+3 850 se http://ulvehojcup.dk 3 0
U16 - drenge B Mixed B 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 15 0
U16 - drenge A Mixed A 4+3 850 se http://ulvehojcup.dk 6 0
U17 - drenge B Mixed B 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 8 0
U17 - drenge A Mixed A 4+3 850 se http://ulvehojcup.dk 6 0
U11 - drenge A Mixed A 4+3 550 se http://ulvehojcup.dk 5 0
U10 - piger Female 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 10 0
U12 - piger Female 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 9 0
U13 - piger Female 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 13 0
U14 - piger Female 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 3 0
U19 - drenge A Mixed A 4+3 850 se http://ulvehojcup.dk 2 0
U19 - drenge B Mixed B 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 5 0
U11 - piger Female 4+3 450 se http://ulvehojcup.dk 16 0
U10 - drenge A Mixed A 5+2 550 se http://ulvehojcup.dk 3 0

Signetud teams

U07 - drenge ABC 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup Fb C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SMIFF09 C Smiff
Ørsted IF B Ørsted IF Logo Ørsted IF
SSF2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ørsted IF 2 C Ørsted IF Logo Ørsted IF
VRI Kammerater B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Venner B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U08 - drenge A,B,C 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb C
KB 1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kongerslev IF C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
GUI 1 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
IF Alliancen 1 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Ik Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ik Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Sif assentoft u8 drenge C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Auning C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
ØBG Buskelund 1 A Øbg Silkeborg
KB3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U09 - drenge A,B,C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Vorup Fb B
Vorup Fb Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
ST70 U9 B ST70 Logo ST70
ST70 U11 B ST70 Logo ST70
TRIF 1 B Trif
Spentrup IF C Spentrup IF Logo Spentrup IF
TRIF 2 C Trif

U10 - drenge B,C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Romalt 1 B Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 3 C Romalt IF Logo Romalt IF
VIF/AIF B
Bjerringbro IF C Bjerringbro If
Vorup Fb Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Sif Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Sif Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Ik Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ik Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup Fb B

U11 - drenge B,C 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
De Kongeblå 2 B Løsning IF Logo Løsning IF
spentrup if B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Aabyhøj IF 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF 2 C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aif / Vivild if Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Skødstrup SF B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF C C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
IF Alliancen C
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Indover C Smiff
Sprinterne B SMIFF Logo SMIFF
Skødstrup SF B2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Aif / Vivild if Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U12 - drenge B,C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Åbyhøj IF 1 B Åbyhøj If
Vorup Fb Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup Fb B
Spentrup 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF

U12 - drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Scanstore Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Jack&Jones Junior A
TEAM NYRUP A
Julie Sandlau A
Julie Sandlau 2 A

U13 - drenge B,C 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Dansk Natursten A/S B
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Nbk/Aif 2 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Glenn Drenge B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nbk/Aif C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
IF Trojka/Team Nørreå C IF Trojka Logo IF Trojka
Dronningborg Boldklub C Dronningborg
RK07 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
RK07 3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
RK07 4 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Eastside Viborg C C Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Eastside Viborg B B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Eastside Viborg B2 B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg

U13 - drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
JMA smeden A
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK

U14 - drenge B,C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
LIK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Åbylav Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
IF Trojka/Team Nørreå C IF Trojka Logo IF Trojka
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vorup Fb Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Søften gf B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Hornslet MIX C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet Blandet C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet Kombi C Hornslet IF Logo Hornslet IF

U14 - drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF1 A
Hadsten A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U15 - drenge B,C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF2 B
SMIFF 1 B SMIFF Logo SMIFF
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hammel´s drenge 1 B
Hammel´s drenge 2 C

U15 - drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Gli Azzurri A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Odense BK 1 A
Odense BK 2

U16 - drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb B
Hammel´s drenge 3 B
SMIFF SMIFF Logo SMIFF
Vorup Fb Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Wagner Auning B
Team Jesper Andersen B Thisted FC Logo Thisted FC
Team Oelbong Horsens FS Logo Horsens FS
Kop & Kande Auningog Grenå B

U16 - drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb A
El Capitanos A Vinderup IK Logo Vinderup IK
HM Service Thyborøn A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U17 - drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Langå IK 1 B Langå Ik
Vorup Fb Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Realox89 B Tfik

U17 - drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Shabab A Hobro IK Logo Hobro IK
Aif / Nørager B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U11 - drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
De Kongeblå 1 A Løsning IF Logo Løsning IF
Skødstrup SF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
IF Alliancen A

U10 - piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hornbæk SF Randers Nv
Hornbæk SF Randers Nv
Auning IF B Auning If

U12 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

U13 - piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Romalt IF A Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF

U14 - piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng1 B If Lyseng
IF Lyseng2 B If Lyseng

U19 - drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Dulles Drenge A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U19 - drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Dulles Drenge 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Dulles Drenge 3 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Team easy on B
Øltørstige Spillemænd B

U11 - piger 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Åbyhøjreben B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Assentoft pigerne C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Thorsager - Rønde idrætsforening (TRIF) 2 B
Thorsager - Rønde idrætsforening (TRIF) 1 B
Assentoft tøserne B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Assentoft tøserne B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Helsted Pigerne Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HB - Hadsund boldklub A
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt IF B Romalt If
Åbyhøjdespringerne B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U10 - drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vff A Viborg FF Logo Viborg FF
MHR ENTREPRISE A Mhr Entreprise

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 12
Last signup
Saturday, December 14, 2019

Organisation
Vorup Frederiksberg Boldklub
Place
Ulvehøjhallen
Address
Møllevangsvej 7, Haslund
Postalcode
8940
City
Randers SV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
info@ulvehojcup.dk
Sparkron Ulvehøj Cup 2020 map

Tournament overview