Maliq Vinter Cup 2019

MALIQ VINTER CUP 2019. Traditionen tro afholder BUI Broager Maliq cup dato for stævnet er 25-27 Januar 2018.Vi glæder os til at vi igen kan byde jer velkommen i Broager Hallerne til vores fantastiske fodboldstævne. Stævnet afvikles for både piger og drenge u6-u13. u6-u8 ingen rækkeopdeling og blanede hold, u9-u13 drenge opdeles i B og C rækker. vi opfordre til at alle stiller med jævnbyrdige hold i de aldersgrupper, hvor der ikke er opdelt i B- og C rækker. DBU´s aldersgrænser for årgangen skal overholdes. Retningslinjer -u6 - u7: Pokal og sidepræmie til alle deltagerer. -u8 - u9: spiller pokal til 1. og 2. pladsen. - u10 - u13: Hold pokal til 1. og 2. pladsen. Deltagergebyr pr. hold - 3 mands : 250 kr. - 4 mands: 400 kr. Tilmeldingen er endellig, når betalingen er modtaget på vores konto 9797-8830021443. Husk tydelig markering af Staevner.dk ID nummer (6-cifret nummer, se min tilmelding), klub og hold ved indbetaling. Evt. spørgsmål kan rettes til Heidi Petersen på Mail: maliqcup.buifodbold@gmail.com eller 22418720

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge Mixed 4 400 Lørdag 1 0
U9C Mixed 4 400 Søndag 6 0
U9 Piger Mixed 4 400 Søndag 0 0
U10B Mixed 4 400 Lørdag 8 0
U10C Mixed 4 400 Lørdag 7 0
U10 Piger Mixed 4 400 Lørdag 0 0
U11B Mixed 4 400 Lørdag 11 0
U11C Mixed 4 400 Lørdag 2 0
U11 Piger Mixed 4 400 Lørdag 7 0
U12B Mixed 4 400 Lørdag 0 0
U12C Mixed 4 400 Lørdag 5 0
U12 Piger Mixed 4 400 Lørdag 5 0
U7 Mixed 3 250 Søndag 15 0
U6 Mixed 3 250 Søndag 5 0
U8 Mixed 4 400 Søndag 13 0
U9B Mixed 4 400 Søndag 9 0
U13 drenge Mixed 4 400 Lørdag 7 0
U13 Piger Mixed 4 400 Lørdag 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl C C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BUI 2 C Broager UI Logo Broager UI
BNS C C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gråsten 3 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
BOV IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
BOV IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Sønderborg Fremad 1 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gråsten 2 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Gråsten 1 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Sønderborg Fremad 2 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt2 C Løjt IF Logo Løjt IF
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt 2 u10A Løjt IF Logo Løjt IF
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Thomas og Allans Knejte B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Toftlund if B Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
BUI 11C B Broager UI Logo Broager UI
BUI 11B B Broager UI Logo Broager UI

U11C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Graasten Boldklub u10 Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Lysabild u10 piger Lysabild SG Logo Lysabild SG
Lysabild B Lysabild SG Logo Lysabild SG
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Fremad u10 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U12B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BUI C Broager UI Logo Broager UI
SUB U12 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF - ipnordic C BOV IF Logo BOV IF
DGF Flensborg

U12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bui/GB C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
VBIF piger u13 Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Bui Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl 3 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nord-Als Boldklub U7 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Dybbøl u7,1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Starup UIF 3 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Midtals 1 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 2 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Broager 2 C Broager UI Logo Broager UI
Broager 1 C Broager UI Logo Broager UI
Broager 3 C Broager UI Logo Broager UI
Broager 4 C Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl piger Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nord-Als Boldklub U6 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Broager C Broager UI Logo Broager UI

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl U8 piger B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lysabild B Lysabild SG Logo Lysabild SG
Rødekro u8 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SUB Sønderborg Inter 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 4 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabk Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BUI 1 Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 Broager UI Logo Broager UI
BUI 3 Broager UI Logo Broager UI
Rødekro u8 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hørup B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U9B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Dybbøl A A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BUI A Broager UI Logo Broager UI
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Midtals B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U13 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BNS B Fodblodklubben BNS
De Raske gutter
Bov IF - ipnordic u12 BOV IF Logo BOV IF
BUi 1 C Broager UI Logo Broager UI
BUi 2 C Broager UI Logo Broager UI

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - January 27

Organisation
Broager UI
Place
Broager Hallen
Address
Skolevej 5
Postalcode
6310
City
Broager
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
maliqcup.buifodbold@gmail.com

Tournament overview