Tved Cup

 

 Tved Boldklub og Fynske Bank invitere til ungdomsstævne i indefodbold

Tved Cup 2019

11.-13. Januar 2019 i Tved Hallen

Der spilles i flg. drengerækker:

Drenge: Forventet starttidspunkt

U6 – årgang 13 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U7 – årgang 12 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U8 – årgang 11 (spiller 5:5 – 7 spillere i alt) Søndag formiddag
U9 – årgang 10 Lørdag middag
U10 – årgang 09 Lørdag eftermiddag
U11 – årgang 08 Søndag formiddag
U12 – årgang 07 Søndag eftermiddag
U13 – årgang 06 Lørdag eftermiddag
U14 – årgang 05 Fredag aften
U15 – årgang 04 Lørdag eftermiddag
U16 – årgang 03 Fredag aften
U17 – årgang 02 Fredag aften
U19 – årgang 00/01 Lørdag aften

 

Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at sammenlægge rækker.

Præmier:
Der er præmier til nr. 1, 2 og 3 i alle rækker. Undtagen U6 og U7, hvor der er præmier til alle.
(Samt naturligvis som altid masser af andre præmier til flotte mål, gode redninger etc.)

Tilmelding og stævnegebyr:
Tilmelding via Staevner.dk eller på mail til ungdom@tvedboldklub.dk
Stævnegebyr Kr. 350,- pr. hold – indbetales ved tilmelding til mobilepay 12823 eller reg. nr.: 0815 konto nr.: 0000-820733 i Fynske Bank – Påfør klubnavn og årgang ved indbetalingen

TILMELDING ER FØRST BEKRÆFTET NÅR BETALING ER MODTAGET
SENESTE TILMELDING 01/01-2019

Kontaktperson:
Evt. spørgsmål kan sendes til ungdom@tvedboldklub.dk eller kontakt Tved Boldklubs ungdomsformand Claus Halkjær på telefon 20 235 235

Program:
Programmet er klar til download på www.tvedboldklub.dk senest 9/1 2019
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 4 0
U7 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 4 0
U8 Mixed 7 350 Søndag formiddag 15 0
U9 Mixed 6 350 Lørdag middag 10 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 12 0
U11 Mixed 6 350 Søndag formiddag 10 0
U12 Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 14 0
U13 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 11 0
U14 Mixed 6 350 Fredag aften 11 0
U15 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 12 0
U16 Mixed 6 350 Fredag aften 20 0
U17 Mixed 6 350 Fredag aften 1 0
U19 Mixed 6 350 Lørdag aften 23 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Boldklub C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Stenstrup IF B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Stjernen B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
SFB1 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 1 U7 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
F.C Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved United A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Egebjeg fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Stjernen 1 B BK Stjerne
Stjernen 2 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
S.K.F.I.F B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde Boldklub 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 2 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
SFB1 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Kirkeby IF 2 B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 3 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Skårup A Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
KB1919 B Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Stjernen 1 A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Allested U & I B Allested U & I Logo Allested U & I
Allested A Allested U & I Logo Allested U & I
Svendborg A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum BK A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2007 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tved 1 A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 3 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
De Unge Løver B
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tved 2 A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SFB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
BM piger B BM
TPI Piger B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Mastal B Marstal IF Logo Marstal IF
Stjernen C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
FC Vietnam B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Team fortnite A
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Tved U12 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U14 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Mastal 1 A Marstal IF Logo Marstal IF
Mastal 2 B Marstal IF Logo Marstal IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Hold 1 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Hold 2 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
SfB hvid B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB sort B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Stjernen /Thurø 1 A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen/Thurø 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
SfB blå B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Stjernen /Thurø 3 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968

U15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Oterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Traepillerfyn.dk A
Bold Mongolerne A
Gongeren og co. B Svendborg Håndboldklub Logo Svendborg Håndboldklub
Skårup IF 1 A Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup IF 2 A Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Rudkøbing B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub

U16 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Black And White A
Fc kurant B FC Kurant Logo FC Kurant
Zaki's slaver A
Carls Bande B
“At være beat er” B
“Hej” A
KMB Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SFB drengene A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Mastal B Marstal IF Logo Marstal IF
FC Intego B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Spar Nord Svendborg
Blues A

U17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U19 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Eis & Co. A
Klunkemos FC A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Hjemly B Hjemly Fri- og Efterskole Logo Hjemly Fri- og Efterskole
Zem Zem Horsens A
Kultur Mix A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Knudsen Er en Føler B
Dansbo Entreprise
De Hvide og Mohammad A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Blålys B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
ØL B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Albani bajer A
Ali´s Disciple B
Købmænd B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Ude Af Form B
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Adidas speciel FC A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
FC Faxe B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - January 13

Organisation
Tved Boldklub
Place
Tved Hallen
Address
Skolevej 4 A
Postalcode
5700
City
Svendborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
ungdom@tvedboldklub.dk
Tved Cup map

Tournament overview