Nytårscup 2018

Sorø Freja inviterer hermed igen til et lidt anderledes stævne!

Vi sørger for en super stemning, med musikken kørende hele dagen, også under kampene :)
Stævnet er stort set gennemført kun vha vores ungdomsmedlemmer.

De fleste bliver dygtige stævnefolk hurtigt, men der kan snige sig en lille fejl ind, her og der.

Seneste nyt:
- Stævnet er oprettet
- De første tilmeldinger er klar

Vi har også en facebook gruppe! https://www.facebook.com/Nytaarscuppen

Lidt fakta:
Det foregår d. 27-30. december i Sorø Hallen Hal 1 og 3

Tilmelding:
Prisen for tilmelding ligger på 400. U8-U9 hold betaler dog kun 200.
Tilmeldingsgebyret indbetales på 6820-0001290761
Det er også muligt at MobilePay 60777358
Tilmeldingen er først gældende når beløbet er modtaget

Afvikling:
Puljer med under 3 hold afvikles ikke
Vi tilstræber at man spiller mod eget niveau, og puljeinddeler efter det.
Vi forsøger at afvikle puljerne på ca 3 timer +/- en smule
Vi tilrettelægger turneringsformen efter antal tilmeldte.
Vi tilstræber at man spiller 4 eller flere kampe.
Man må have 7 spillere med.
Vi spiller 8 minutter pr kamp.
Vi spiller til små mål
Vi spiller efter reglerne til små mål. Reglerne kan læses ved ankomst, eller findes her på forhånd:
http://www.dbusjaelland.dk/turneringer_og_resultater/dbu_sjaelland_turneringer/turneringsreglementer/indefodbold/spilleregler_haandboldmaal
 

Hvad kan man vinde:
Der er scoringspræmier i puljekampene og medaljer til 1 og 2, nogle gange 3.
Medaljer til alle i U8 og U9.
Vi har dog også overraskelser gemt i ærmet!

Mad/Drikke:
Vi samarbejder med Viggis der findes i Hallen. Det er rigtig god mad til fornuftige pris.
Hvis man vil planlægge frokosten eller aftensmaden, så tag kontakt til Viggis når i kommer, så kan der afteles et tidspunkt hvor maden står klar.

Dommer/Stævneledelse:
Dommerne er særlig udvalgt af Sorø Freja i forbindelse med udvikling af dommere, blandt vores egne unge medlemmer. Der kan være uddannede dommere på bestemte rækker.
Dommerens afgørelser er ikke genstand for klager.
Evt. klager skal tilgå dommerbordet, der vil tilkalde stævneledelsen der vil vurdere sagen
Ved åbenlys fejltilmelding kan holdet ikke blive puljevinder.
Tilmeldingen kan rettes inden stævnet starter, for at undgå fejltilmelding.
Ved klager over fejltilmelding gøres der opmærksom på proceduren omkring fejltilmeldinger, fremtidige sanktionsmuligheder og lign.

Derudover kommer vi alle med en god og åben attitude, tanken er at stævnet skal være en fest. En fest der er udviklende for vores frivillige og spillere, samt en hyggelig dag for vores gæster

Vi spiller ikke om penge
(Det bliver vi simpelthen nødt til at gøre opmærksom på)

Spørgsmål kan stilles på frejapigecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Kvinde Motion C Mixed 7 400 28. 18-21 11 0
Herre Senior A-B Mixed 7 400 29. 18-22 12 0
Kvinde Senior A-B Mixed 7 400 28. 18-21 7 0
U18 Piger A-B Mixed 7 400 28. 18-21 0 0
U16 Piger A-B Mixed 7 400 29. 15-18 0 0
U17 Drenge A-B Mixed 7 400 30. 15-18 8 1
U16 Drenge A-B Mixed 7 400 30. 15-18 3 0
U15 Piger C Mixed 7 400 29. 15-18 3 0
U15 Piger B Mixed 7 400 29. 15-18 4 0
U15 Piger A Mixed 7 400 29. 15-18 0 0
U15 Drenge B Mixed 7 400 27. 18-21 6 0
U15 Drenge A Mixed 7 400 27. 18-21 4 0
U14 Piger C Mixed 7 400 30. 12-15 1 0
U14 Piger B Mixed 7 400 30. 12-15 9 0
U14 Piger A Mixed 7 400 30. 12-15 0 0
U14 Drenge C Mixed 7 400 29. 12-15 2 0
Herre Motion C Mixed 7 400 30. 18-22 9 0
U12 Drenge C Mixed 7 400 28. 12-15 10 0
U12 Drenge B Mixed 7 400 28. 12-15 2 0
U12 Drenge A Mixed 7 400 28. 12-15 1 0
U11 Piger A-B-C Mixed 7 400 28. 15-18 5 0
U11 Drenge A-B-C Mixed 7 400 30. 09-12 5 0
U10 Piger A-B-C Mixed 7 400 29. 09-12 5 0
U10 Drenge A-B-C Mixed 7 400 29. 09-12 8 0
U9 Piger A-B-C Mixed 8 200 27. 09-12 0 0
U9 Drenge A-B-C Mixed 8 200 27. 09-12 7 0
U8 Piger A-B-C Mixed 8 200 28. 09-12 1 0
U8 Drenge A-B-C Mixed 8 200 28. 09-12 6 0
U14 Drenge B Mixed 7 400 29. 12-15 15 0
U14 Drenge A Mixed 7 400 29. 12-15 3 0
U13 Piger C Mixed 7 400 30. 12-15 4 0
U13 Piger B Mixed 7 400 30. 12-15 6 0
U13 Piger A Mixed 7 400 30. 12-15 1 0
U13 Drenge C Mixed 7 400 27. 12-18 8 0
U13 Drenge B Mixed 7 400 27. 12-18 5 0
U13 Drenge A Mixed 7 400 27. 12-18 14 0
U12 Piger A-B-C Mixed 7 400 28. 15-18 8 0

Signetud teams

Kvinde Motion C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 18-21

Teamname LVL Logo Club
U60 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Team TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Lellinge 1 C Lellinge IF Logo Lellinge IF
Lellinge 2 C Lellinge IF Logo Lellinge IF
Fitnessdamerne C
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lynge Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

Herre Senior A-B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 18-22

Teamname LVL Logo Club
Ghadimi A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
FOKA B
Fragglerne B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
FC Dirtyfuckers B
Op,ned,op...... A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Fortnite all night C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Freja Icons U23 B
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Det Mexicanske Bøfhus B
FC Yaram B

Kvinde Senior A-B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Førslev IF B Førslev IF Logo Førslev IF
Fitnessdamerne B
De Friske piger B
Sorø Freja 3 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Pedersborg United B

U18 Piger A-B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 18-21

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger A-B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge A-B 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 30. 15-18

Teamname LVL Logo Club
ruder konges knægte B Ruder konges knægte
Det Ultimative Nathold B
Vogt Byg A
GoggeDrengene B
Roskilde TEKKERS
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
FC Walther B

U16 Drenge A-B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Gentofte Bois A
Oldboyz B
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U15 Piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Gensynsglæde C

U15 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Gundsømagle pigeren B
KHI B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Team Turkis

U15 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Hillerød Fodbold 1 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Hillerød Fodbold 2 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Hillerød Fodbold 3 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Næverdrengene B Næstved IF Logo Næstved IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Gutterne B

U15 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Alt for Damerne A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HBK HB Køge Logo HB Køge
Hestedrengene A Næstved

U14 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Rønnede piger C Rønnede IF Logo Rønnede IF

U14 Piger B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Murerfirmaet Håndlangeren B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Pigerne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ringsted B Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
BSV Pigerne B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Team Lewel B
Svorgerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U14 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
VIF C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Tøsedrengene C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Herre Motion C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 18-22

Teamname LVL Logo Club
SIF C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
1883 - Den stod her da jeg kom C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Konges væbnere C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Dianalund Entreprise & venner C Dianalund IF Logo Dianalund IF
martin og de 5 vigner are back C
The færger C
Sørens Høje Tindinger C
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Det lille bryggeri

U12 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ringsted IF Blå C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted drengene C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Sorø Freja Citron C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Store Merløse Fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Team AS Rip C Team AS Fodbold
Team AS Rup C Team AS Fodbold
Team AS Rap C Team AS Fodbold
FFB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U12 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Sorø Freja Banan B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U12 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF

U11 Piger A-B-C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Skælskør 1 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Skælskør 2 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U11 Drenge A-B-C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Raketterne B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
B73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
fc storebælt B FC Storebælt Logo FC Storebælt
fc storebælt C FC Storebælt Logo FC Storebælt
B73, 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U10 Piger A-B-C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10 Drenge A-B-C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja Banan B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja Citron C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
undløse B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
HVS 09 B HVS 09
Døllefjelde Musse B
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FNB B
Greves U10-tøser C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 Piger A-B-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 09-12

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge A-B-C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby B B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby C1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby C2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby C3 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FC Storebælt 1 C FC Storebælt Logo FC Storebælt
FC Storebælt 2 C FC Storebælt Logo FC Storebælt

U8 Piger A-B-C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 09-12

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U8 Drenge A-B-C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja Mix C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
B73 B B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 C C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 C 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U14 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
De Helt Vilde B
Boca Vestegnen B
River Vestegnen B
Blue City B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Knoldsparkerne A Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Hæl og tå A Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Tordenstøvlerne
FC HaveNisserne B Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Høng hvid B Høng GF Logo Høng GF
Høng blå B Høng GF Logo Høng GF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U14 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Oliver´s garage
Holbæk Sportsakademi A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Good old Skælle

U13 Piger C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Køge Nord FC - X C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Køge Nord FC - Y C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U13 Piger B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club
IF Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Haslev FC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
T.O.F B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
svorgerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U13 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Smølferne A Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold

U13 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 12-18

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard Rød C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Sorø Freja Citron C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja Uzo C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sengeløse C C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
De Langhårede C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Tøsedrengene C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U13 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 12-18

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard Sort B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard Røde drenge B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holbæk B&IF B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hold 100 B
Ringsted B Ringsted IF Logo Ringsted IF

U13 Drenge A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 12-18

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Colo Colo A
Holbæk B&I A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Cofoco FC A
4B A
Hjorts drenge
SBI A SBI
Holbæk B&I A2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Outsiders A
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF
SGIF A Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U12 Piger A-B-C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
HGB Tøserne C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
B73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Girl power B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Super Girls C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2018

Organisation
Fodboldklubben Sorø Freja
Place
Sorø-Hallerne
Address
Ringstedvej 20
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Nytårscup 2018 map

Tournament overview