Gorms Cup 2019

Indbydelse til Gorms Cup 2019 i Jelling

Gorms Cup 2019 afvikles i samarbejde med vores hovedsponsor Den Jyske Sparekasse for drenge i følgende rækker og på følgende tider:

U-17 (årgang 02/03) Fredag den 11. januar 2019
U-15 (årgang 04/05) Fredag den 11. januar 2019
U-13 (årgang 06) Søndag den 13. januar 2019
U-12 (årgang 07) Lørdag den 12. januar 2019
U-11 (årgang 08) Søndag den 13. januar 2019
U-10 (årgang 09) Søndag den 13. januar 2019
U-9 (årgang 10) Lørdag den 12. januar 2019
U-8 (årgang 11) Lørdag den 12. januar 2019
Præmier:
Statuetter til U-8 og U-9 - dog pokaler til finalehold
En overraskelse til spillerne til og med U-13
Pæne personlige præmier til alle hold i finalerunder
Præmier til 5 spillere i U-15 og U-17 rækkerne
Præmier til 6 spillere i U-8 til U-13 rækkerne
Forventet præmiesum udgør ca. 70.000 kr.
Hovedpræmien i U-15 og U-17 rækkerne forventes at blive billetter til Jelling Musikfestival 2019.

Turneringsform:
Til og med U-11 spilles så vidt muligt ABC-stævne. Øvrige rækker afvikles som AB-stævner.
Vi tilstræber, at alle hold får 4 kampe, men kan ikke garantere det.
Tilmelding udsat til den 7. december 2018 via staevner.dk Husk at oplyse årgang, holdets navn, forventet styrke
(A,B,C i U-8 til U-11 og A,B i U-12 til U-17) og navn, telefonnummer og mailadresse på kontaktperson.
Startgebyr, som skal indbetales senest den 7. december 2018 på reg.nr. 9551 - konto nr. 5510008827
udgør:

U-15 og U-17 - 500 kr.
U-10 til U-13 - 450 kr.
U-8 og U-9 - 425 kr.

Kampprogram:
Mailes til holdets kontaktperson weekenden før stævnet. Kampprogram vil desuden kunne ses på hjemmesiden
fra samme tidspunkt.
Stævneledelse:
Jakob Hauge Allan Lind
Mobil 25 68 14 50 Mobil 29 26 14 41

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-17 Drenge Mixed 5 500 Fredag 5 0
U-15 Drenge Mixed 5 500 Fredag (nyt tidspunkt) 23 0
U-13 Drenge Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 16 0
U-12 Drenge Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag/aften 15 0
U-11 Drenge Mixed 6 450 Søndag formiddag 23 0
U-10 Drenge Mixed 6 450 Søndag formiddag 32 1
U- 9 Drenge Mixed 6 425 Lørdag formiddag 13 0
U-8 Drenge Mixed 6 425 Lørdag formiddag 19 2

Signetud teams

U-17 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Chinos A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Murerfirmaet Bavnehøj B
Cafe Rindbæk B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Junge Byg A

U-15 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag (nyt tidspunkt)

Teamname LVL Logo Club
AUTOMATIC SYD El-Tavler B
Jelling 1 - U14 A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 2 -U14 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Sport24 Holstebro A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
www.dkcasinoer.dk A AC Horsens Logo AC Horsens
Århus Kødengros B FC Horsens Logo FC Horsens
Brande I f B Brande IF Logo Brande IF
Team Midtjylland B Team Midtjylland
Danfrig B Horsens FS Logo Horsens FS
jelling 5 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Bøje Kran & Maskintransport B FC Horsens Logo FC Horsens
The Classic B
Scandic B

U-13 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Team Linde+Larsen B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
skibutikken.dk A
Skillerne.dk A
Bredballe - The Legends A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Ødsted tømrer & snedker forretning B AE
Sammenholdet U13 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Sprinterne A
FLP Løverne A
Bredballe - All Stars B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sportmaster Vejle A
Icons FIFA 2056 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Spar Nord Vejle B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U-12 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Sole IF A Sole IF Logo Sole IF
dyrenesnetto B
Ravn Arkitektur A
VSF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
GGIF drengene B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
FC GOG C FC GOG Logo FC GOG
egetæpper A
palles bageri B
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens Sort B FC Horsens Logo FC Horsens

U-11 Drenge 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Uhrhøj Mini Lan Party 3 C Hover if Logo Hover if
Skibet Tigers B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet Pirates C Skibet IF Logo Skibet IF
Brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Seest boldklub2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest bold klub1 A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest boldklub3 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
vejle Boldklub C1 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub C2 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Team Louis Nielsen A
Team Small Rags A Give Fremad Logo Give Fremad
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Scanstore A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Uhrhøj Mini Lan Party 1 C Hover if Logo Hover if
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Uhrhøj Mini Lan Party 2 C Hover if Logo Hover if
Team RL B

U-10 Drenge 22 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
LokalBolig Vejle 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
LokalBolig Vejle 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hover if C Hover if Logo Hover if
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Wild Boys B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Frem Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling C1 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling B2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling B1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling C2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Bredballe B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover if C Hover if Logo Hover if
Real Boys U9 B
De Kongeblå 3 C Løsning IF Logo Løsning IF
TIF/ØB U10 C Tørring IF Logo Tørring IF

U- 9 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC GOG C FC GOG Logo FC GOG
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Højgaard Installation A
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling holdet C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
TIF/ØB U9 C Tørring IF Logo Tørring IF
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U-8 Drenge 14 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling FS 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Uhrhøj Drengene B Hover if Logo Hover if
FC GOG C FC GOG Logo FC GOG
Stavtrup 3 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Herning KFUM C Herning KFUM Logo Herning KFUM
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Stavtrup 1 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Stavtrup 2 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Varde if 1. B Varde IF Logo Varde IF
Varde if 2. C Varde IF Logo Varde IF
SSF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - January 13

Organisation
Jelling Forenede Sportsklubber
Place
Gormshallerne
Address
Kathrinelund 1
Postalcode
7300
City
Jelling
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
gormscup@hotmail.com
Gorms Cup 2019 map

Tournament overview