LGF cup 2019

LGfcup er et større stævne, som har eksisteret i mange år. Vi lægger vægt på at de deltagende hold machtes bedst muligt og i flest mulige kampe. Sidste år deltog mere end 200 hold, så kom og deltag i dette stævne for hold på alle niveauer. BEMÆRK: Vi har også et bredt tilbud til pigehold.

Alle finalekampe afvikles som udgangspunkt i Lemvig Idræts- og Kulturcenter i festlige rammer med lysshow og musik. Disse kampe livestreames via facebook.

DER ER GARANTI FOR MINIMUM 4 KAMPE TIL STÆVNET.

Der spilles efter DBUs regler for indendørs fodbold.

Rækkerne opdeles som udgangspunkt efter A, B og C niveau. HUSK at angive det reelle niveau.

Ved for få tilmeldinger vil en række enten undgå eller blive lagt sammen med en anden række. Vi forbeholder os ret til at lukke en række før tid.

Der er medaljer til alle spillere i u-8 rækken.

Der er personlige præmier til alle fra u-9 og opefter. Præmier til max. 6 spillere pr. hold.

Der kåres en cup-spiller i hver årgang fra u-9 og opefter.

Startgebyret udgør 400 kr. Beløbet skal betales ved tilmeldingen eller senest den 11. januar 2019 til reg. 7730 og kontonr. 1059984. Skriv gerne række, holdnavn og kontaktperson. Tilmeldingen anses først som gældende, når startgebyret er indbetalt.

 

Evt. spørgsmål på mail til lgfcup@lemviggf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u-8 piger Mixed 4 400 lørdag 1 0
u-9 piger Mixed 4 400 lørdag 4 0
u-10 piger Mixed 4 400 søndag 8 0
u-11 piger Mixed 4 400 lørdag 11 0
u-12 piger Mixed 4 400 lørdag 10 0
u-18 piger Mixed 4 400 fredag 5 0
u-13 piger Mixed 4 400 lørdag 1 0
u-14 piger Mixed 4 400 søndag 7 0
u-15 piger Mixed 4 400 lørdag 9 0
u-16 piger Mixed 4 400 fredag 8 0
u-17 piger Mixed 4 400 fredag 0 0
u-8 drenge Mixed 4 400 søndag 11 0
u-9 drenge Mixed 4 400 søndag 16 0
u-10 drenge Mixed 4 400 søndag 29 0
u-11 drenge Mixed 4 400 søndag 12 0
u-12 drenge Mixed 4 400 lørdag 10 0
u-13 drenge Mixed 4 400 lørdag 8 0
u-14 drenge Mixed 4 400 søndag 7 0
u-15 drenge Mixed 4 400 fredag 15 0
u-16 drenge Mixed 4 400 fredag 7 0
u-17 drenge Mixed 4 400 fredag 3 0
u-19 drenge Mixed 4 400 fredag 10 0

Signetud teams

u-8 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
lgf 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

u-9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK, Resen A Skive IK Logo Skive IK
Skive IK, Resen I C Skive IK Logo Skive IK
Rindum B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
LGF 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

u-10 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
lgf 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf3 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
RHIF C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
Borbjerg C
MC Girls A
Resen-Humlum IF C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF

u-11 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
RLK 1 C RLK
RLK 2 C RLK
Sportigan Hadsund A
Pepsi mix B Vinderup IK Logo Vinderup IK
TIF 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
TIF 2 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Pizzasneglene B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
LGF 1 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
FC FRI B Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening

u-12 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF
Houlind EL A
Houlind EL A
Mejdal Tøserne A Mejdal
Mejdal Pigerne C Mejdal
Vik C Vinderup IK Logo Vinderup IK
TFC B Thisted FC Logo Thisted FC
Thyborøn /Harboøre C Thyborøn /Harboøre
Skjern B Skjern GF Logo Skjern GF

u-18 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
FC THY
SKYUM FC C Skyum Idrætsefterskole Logo Skyum Idrætsefterskole
FC Thy piger A
Bundholdet
Kjellerup Frederiks Q B

u-13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mejdal-Halgård C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

u-14 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
RLK B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
RLK 2 B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
thyborøn/harboøre C thyborøn/harboøre
Mejdal-Halgård C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Spjald IF 1 B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Spjald IF 2 B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Mejrup U13 A Mejrup GU Logo Mejrup GU

u-15 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
oks C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
RLK B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Spjald If B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Struer Boldklub U14/U15 Piger C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
FC Thy 1 B Thisted FC Logo Thisted FC
FC Thy 2 B Thisted FC Logo Thisted FC
thyborøn/harboøre C thyborøn/harboøre
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Roslev C Roslev IK Logo Roslev IK

u-16 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
oks C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Lemvig GF 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 2 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Mejrup U15 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Kolds hvalpe A Team Viborg Logo Team Viborg
Kolds hvalpe Team Viborg Logo Team Viborg
Kolds hvalpe A Team Viborg Logo Team Viborg
Roslev B Roslev IK Logo Roslev IK

u-17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club

u-8 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
lgf1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf 3 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
RLK B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Thisted FC - Ronaldo B Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted FC - Salah B Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted FC - Salah B Thisted FC Logo Thisted FC
Thyborøn /Harboøre C Thyborøn /Harboøre

u-9 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf3 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Real Boys A
RHIF C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
SB1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
RLK B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Rindum SU C Rindum SU
Rindum SU 2 B Rindum SU
SHN / Ulfborg SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Snejbjerg U9 C Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
HBV A hbv
Thyborøn /Harboøre C Thyborøn /Harboøre

u-10 drenge 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
F.C Powerhosting A
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
RHIF C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
Holstebro Boldklub B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Holstebro Boldklub C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Lgf 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lgf 2 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lgf 3 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Struer u/10 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
RLK C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Ulfborg IF 1 B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Ulfborg IF 2 C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Real Boys B
Frugtlageret Holstebro B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Tjørrring 1 A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Thisted Fc A Thisted FC Logo Thisted FC
Vildbjerg 1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Thyborøn /Harboøre C Thyborøn /Harboøre
Holstebro Boldklub B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Nsk C Nsk
U10 c C Tjørring IF Logo Tjørring IF

u-11 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 3 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 4 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
RHIF C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
SB 1 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Mejdal Halgård C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Mejdal Halgård B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Mejdal Halgård 3 C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

u-12 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
lgf1 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Team Plus El A
RHIF C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
RLK C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
RLK C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Manchester United A Thisted FC Logo Thisted FC
Thyborøn/Harboøre 1 C thyborøn/Harboøre
thyborøn/Harboøre 2 C Thyborøn/Harboøre
Nsk C Nsk
Thisted drengene A Thisted FC Logo Thisted FC

u-13 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
team struer drengene A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Net Ip / LA Travel 1 A
Net Ip / LA Travel 2 A
thyborøn/harboøre C thyborøn/harboøre
Mejdal/Halgård C Mejdal/Halgård
Mejdal/Halgård C Mejdal/Halgård
Nors/Hillerslev A Nors Boldklubs Logo Nors Boldklubs
Nors/Hillerslev B Nors Boldklubs Logo Nors Boldklubs

u-14 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
LGF 1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF 3 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Fremad Drengene B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Anker bjerre B TIM GIF Logo TIM GIF
thyborøn/harboøre C thyborøn/harboøre

u-15 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
LGF1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF3 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Linds drenge C
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Team Jesper Andersen A Thisted FC Logo Thisted FC
Tømrer+Murer Jensen//Jensen B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
TEAM PLUS EL C Team Plus El
SB1 B
thyborøn/harboøre C thyborøn/harboøre
SB2 B
Fusionsport Holstebro B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup C Mejrup
Mejrup piger C Mejrup GU Logo Mejrup GU
Black Wolves A

u-16 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Rlk 1 A Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Rlk 2 C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
lgf 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Struer Boldklub B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
thyborøn/harboøre C thyborøn/harboøre
Skinnerupgaard B

u-17 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
RLK- U17 Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
De gode gamle kompaner B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

u-19 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Fc polo A
Stay in school bobo
Gerber & Søn A/S
De forsvarende mestre A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
De 5 disciple A
Hygge B LGF
Hygge C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Here For Beer B
De 5 disciple A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
25. - January 27 2019

Organisation
Lemvig Gymnastikforening
Place
Lemvig Idræts og Kulturcenter (evt haller i omegn)
Address
Christinelystvej 8
Postalcode
7620
City
Lemvig
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview