Sportigan Pokalcup 2018 i Viborg

Søndermarken IK er værter ved Sportigan Pokalcup 2018 og byder på masser af gejst og humør, når de yngste årgange mødes til dette julestævne. 3-mands rækker (spiller på tværs af banen) U-6 drenge - årgang 13, U-7 drenge - årgang 12, U-7 piger - årgang 12 4-mands rækker (spiller på langs af banen) U-8 piger - årgang 11, U-8 drenge - årgang 11, U-9 piger - årgang 10, U-9 drenge - årgang 10, U-10 piger - årgang 09, U-10 drenge - årgang 09, U-11 piger - årgang 08, U-11 drenge - årgang 08 og U-12 piger - årgang 07. Der niveau inddeles i drengerækkerne i U-8 - U-9 - U-10 og U-11 Kampe/dommere : Der tilstræbes 4 kampe til alle, afviklet så hurtigst som det er muligt under rimelige forhold. Spilletiden tilpasses antal tilmeldte hold, men mindst 7 min. pr. kamp. I U-6 og U-7 dømmes kampene af ledere fra de deltagende hold. I U-8 - U-12 stiller værtsklubben med dommere til alle kampe. Præmier : Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 - U-9 mens der spilles frem til finaler i U-10, U-11 og U-12 hvor der er flotte Puma præmier. Tilmelding her på siden. Tilmeldingsfrist er fredag d. 30. november 2018. Holdene medtages i tilmeldt rækkefølge indtil rækkerne er fyldt op. Pris og betaling : 300,- kr. pr. hold i U-6 og U-7. 350,- kr. pr. hold i U-8 - U-12. Beløbet betales på stævnedagen inden holdets 1. kamp. Stævneprogrammet offentliggøres senest den 14. december 2018. Sted : Liseborgcentret Liseborgvej 37 8800 Viborg Stævneansvarlig, Michael Staun : fodbold@sik-viborg.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11 drenge C Mixed 7 350 27/12 eftermiddag 5 0
U-9 piger Mixed 7 350 29/12 formiddag 5 0
U-11 drenge B Mixed 7 350 27/12 eftermiddag 1 0
U-11 drenge A Mixed 7 350 27/12 først aften 5 0
U-8 drenge A Mixed 7 350 28/12 formiddag 4 0
U-8 drenge B Mixed 7 350 28/12 fra morgen 4 0
U-10 drenge A Mixed 7 350 29/12 først aften 2 0
U-10 drenge B Mixed 7 350 29/12 eftermiddag 13 0
U-9 drenge A Mixed 7 350 28/12 først aften 6 0
U-10 piger Mixed 7 350 27/12 fra morgen 10 0
U-8 piger Mixed 7 350 29/12 formiddag 3 0
U-9 drenge B Mixed 7 350 28/12 eftermiddag 7 0
U-8 drenge C Mixed 7 350 28/12 fra morgen 7 0
U-7 drenge Mixed 5 300 29/12 fra morgen 10 0
U-6 drenge Mixed 5 300 29/12 fra morgen 4 0
U-11 piger Mixed 7 350 27/12 fra morgen 6 0
U-7 piger Mixed 5 300 29/12 fra morgen 0 0
U-10 drenge C Mixed 7 350 29/12 eftermiddag 4 0
U-9 drenge C Mixed 7 350 28/12 eftermiddag 3 0
U-12 piger Mixed 7 350 27/12 formiddag 7 0

Signetud teams

U-11 drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF
RAF Motors C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
SIK Viborg C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Houlkær-pigerne C Houlkær IF Logo Houlkær IF
VB Piger A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 Team Viborg Logo Team Viborg

U-11 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-11 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 først aften

Teamname LVL Logo Club
rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Team Jack&Jones Junior A
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 A Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Markens drenge, SIK1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 fra morgen

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Viborg FF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
OGF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Markens drenge, SIK2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 først aften

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Sik 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Aalestrup IF 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Skive IK Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Sik 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-9 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 først aften

Teamname LVL Logo Club
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
VFF 2 A Viborg FF Logo Viborg FF
AGF A
Houlkær IF A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Stoholm A Stoholm IF Logo Stoholm IF

U-10 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 fra morgen

Teamname LVL Logo Club
BMK 2 B BMK 90 Logo BMK 90
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 3 B Team Viborg Logo Team Viborg
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
BMK 1 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 3 BMK 90 Logo BMK 90
BGIF Pigerne B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg

U-8 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg 2 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 1 Team Viborg Logo Team Viborg
VSF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U-9 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortnite Soccer Squad B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
VFF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
OGF1 B Overlund GF Logo Overlund GF
OGF2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Aif drengene B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Stoholm B Stoholm IF Logo Stoholm IF

U-8 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 fra morgen

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
Markens Drenge, SIK5 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
OGF 1 C Overlund GF Logo Overlund GF
SUB 88 2 C Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Markens drenge, SIK3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Markens drenge, SIK4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-7 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 fra morgen

Teamname LVL Logo Club
KLG B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Dannis drenge Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Renés drenge B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Viborg Søndermarken 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Viborg Søndermarken 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Aalestrup IF 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U-6 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 fra morgen

Teamname LVL Logo Club
TVS TVS
Skive IK - Aakjær 1 A Skive IK Logo Skive IK
Viborg Søndermarken 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-11 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 fra morgen

Teamname LVL Logo Club
BGIF Pigerne A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Team Viborg 1 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 3 A Team Viborg Logo Team Viborg
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 fra morgen

Teamname LVL Logo Club

U-10 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Houlkær IF C Houlkær IF Logo Houlkær IF
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Overlund GF 4 C Overlund GF Logo Overlund GF
Sik 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-9 drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortnite V-Bucks Boys C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK Banditterne C BMK 90 Logo BMK 90
NUGF 1 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U-12 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
FUIK U-12 piger C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Ravnsbjerg 2 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg 1 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 29 2018

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborghallen
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
fodbold@sik-viborg.dk

Tournament overview