Silkeborg Mesterskabet 2019

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger lørdag Mixed 5 375 7 0
U5 Piger/Drenge sønd Mixed 3 325 5 0
U5 Piger/Drenge lørd Mixed 3 325 7 0
U6 Piger/Drenge sønd Mixed 3 325 6 0
U6 Piger/Drenge lørd Mixed 3 325 23 0
U8 Drenge søndag Mixed 5 375 5 0
U8 Drenge lørdag Mixed 5 375 21 0
U9 Drenge B lørdag Mixed 5 375 20 0
U9 Drenge A lørdag Mixed 5 375 3 0
U10 Drenge B (Mål:8) Mixed 5 375 8-mands mål anvendes 13 0
U10 Drenge A (Mål:8) Mixed 5 375 8-mands mål anvendes 5 0
U11 Drenge B lørdag Mixed 8 425 11 0
U11 Drenge A lørdag Mixed 8 425 3 0
U12 Drenge B søndag Mixed 8 425 16 0
U12 Drenge A søndag Mixed 8 425 9 0
U7 Piger søndag Mixed 3 325 0 0
U7 Piger lørdag Mixed 3 325 2 0
U8 Piger søndag Mixed 5 375 0 0
U8 Piger lørdag Mixed 5 375 6 0
U10 Piger søndag Mixed 5 375 9 0
U11 Piger lørdag Mixed 8 425 7 0
U12 Piger søndag Mixed 8 425 8 0
U7 Drenge søndag Mixed 3 325 9 0
U7 Drenge lørdag Mixed 3 325 24 0
U10 Drenge A (Mål:5) Mixed 5 375 5-mands mål anvendes 9 0
U10 Drenge B (Mål:5) Mixed 5 375 5-mands mål anvendes 12 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U9 Piger lørdag 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg 1 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Silkeborg 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs/Svejbæk IF 1 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk IF 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U5 Piger/Drenge sønd 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk IF 3 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Herning Fremad Herning Fremad Logo Herning Fremad
Vellev IF C Vellev IF Logo Vellev IF

U5 Piger/Drenge lørd 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorring/Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Rødkærsbro IF 1 Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
Rødkærsbro IF 2 Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening

U6 Piger/Drenge sønd 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup B 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup B 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Herning Fremad Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad Herning Fremad Logo Herning Fremad
Them GF 2 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them GF 1 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U6 Piger/Drenge lørd 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ans IF C Ans IF Logo Ans IF
Østbirk IF Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Engesvang B C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Ikast FC 1 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 2 Ikast FC Logo Ikast FC
Sorring/Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Stavtrup IF Stautrup IF Logo Stautrup IF
Kjellerup IF 1 Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Kjellerup IF 2 Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Kjellerup IF 3 Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Rødkærsbro IF 1 Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
Rødkærsbro IF 2 Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
ØBG Silkeborg 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 1 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs/Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk IF 3 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg IF B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Sejs/Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U8 Drenge søndag 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aros B A
Sorring/Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Sejs/Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk IF 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM (piger) C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM

U8 Drenge lørdag 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Thorning IF B Thorning IF Logo Thorning IF
Viborg Sdrm. IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Horsens Freja B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Kristrup B C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Ikast FC 2 B Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 1 A Ikast FC Logo Ikast FC
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hadsten SK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Ans IF 1 B Ans IF Logo Ans IF
Ans IF 2 B Ans IF Logo Ans IF
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U9 Drenge B lørdag 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fårvang B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Brædstrup IF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Bjerringbro IF 2 C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
ØBG Silkeborg 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 3 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Kristrup B C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Sejs/Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk IF 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
Bjerringbro IF 1 B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Mariehøj IF 1 B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Mariehøj IF 2 B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Hadsten SK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9 Drenge A lørdag 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Viborg FF A Viborg FF Logo Viborg FF
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 Drenge B (Mål:8) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8-mands mål anvendes

Teamname LVL Logo Club
Fårvang B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
AGF B Århus GF Logo Århus GF
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Brædstrup IF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brabrand IF Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Kristrup B C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Skødstrup SF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bredballe IF B Vejle Bredballe Håndbold Klub Logo Vejle Bredballe Håndbold Klub

U10 Drenge A (Mål:8) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8-mands mål anvendes

Teamname LVL Logo Club
Sejs/Svejbæk IF 1 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg IF 2 Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
ØBG Silkeborg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs/Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U11 Drenge B lørdag 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Vejle B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ans IF C Ans IF Logo Ans IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Sorring-Voel B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stavtrup IF B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF

U11 Drenge A lørdag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B søndag 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mariehøj IF 2 B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Skødstrup SF Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Sorring/Voel C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Jetsmark IF B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Brabrand 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Videbæk IF B Videbæk Idrætsforening Logo Videbæk Idrætsforening
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 Drenge A søndag 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Hammerum IF A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Mariehøj IF 1 A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U7 Piger søndag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger lørdag 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U8 Piger søndag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger lørdag 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs/Svejbæk IF 1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk IF 2 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10 Piger søndag 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs/Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk IF 1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
BMK 90 BMK 90 Logo BMK 90
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Virklund B C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Vejle B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Them GF A Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Mariehøj IF B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Ans IF Ans IF Logo Ans IF

U11 Piger lørdag 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bryrup IF Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Engesvang B C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ommersyssel IF A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
OGF/BT A Overlund GF Logo Overlund GF
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U12 Piger søndag 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
GØJS 1 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Ry Fodbold B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
GØJS 2 A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Viborg Q 2 A Team Viborg Logo Team Viborg
Viborg Q 1 B Team Viborg Logo Team Viborg

U7 Drenge søndag 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF 1 Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Kjellerup IF 2 Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Kjellerup IF 3 Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Sejs/Svejbæk IF 3 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM 2 B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Silkeborg KFUM 1 C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Sejs/Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM (piger) C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM

U7 Drenge lørdag 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 3 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Them GF 1 C Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Ans IF 1 C Ans IF Logo Ans IF
Ans IF 2 C Ans IF Logo Ans IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Silkeborg IF 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
HOG Hinnerup 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Silkeborg IF 1 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Ommersyssel IF 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Lind/Kollund (KLG) A Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Them GF 2 Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
ØBG Buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U10 Drenge A (Mål:5) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5-mands mål anvendes

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Voerladegård IF C Voerladegård IF Logo Voerladegård IF

U10 Drenge B (Mål:5) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5-mands mål anvendes

Teamname LVL Logo Club
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Herning Fremad 1 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Langaa IK 1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Herning Fremad 2 C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Arnborg IF C Arnborg IF Logo Arnborg IF
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mariehøj IF A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - June 9
Last signup
Friday, June 7, 2019

Organisation
Horn-Fårvang Idrætsforening
Place
Fårvang Stadion
Address
Thorsøvej 17
Postalcode
8882
City
Fårvang
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
olef@dbujylland.dk
Silkeborg Mesterskabet 2019 map

Tournament overview