BSF Super Brugsen / OK JULECUP 2018

BSF Super Brugsen / OK Julecup 2018 –INDENDØRS PÅ KUNSTGRÆS !!

Information om stævnet:

Stævnet bliver afholdt i TopDanmark Hallen på kunstgræs og er et "udendørsstævne".

• Stævnet er for 5-mands hold i forskellige niveauer og med maks. 8 spillere pr. hold.
• Vi lægger vægt på at holdene spiller så lige kampe som overhovedet muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde holdene i forskellige niveauer, hvilket vi henstiller til overholdes. Afhængigt af antal tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.

• Der er præmier til alle og vi spiller efter DBU Sjællands regler.
• Der vil være påsatte dommere til alle kampe.

Alle kampe sættes igang og afsluttes på samme tid, så programmet ikke skrider. Afhængigt af antal tilmeldte hold i de enkelte årgange, så spiller U8 fra morgenstunden, U9 om formiddagen/eftermiddag og U10 piger runder stævnet af om eftermiddagen (tidlig aften).

Pris:

Det koster 500 kr. pr. hold at deltage, der indbetales til konto i Danske Bank: Reg.nr. 9570 kontonr. 0012075960 eller via mobilepay til 21211 - BSF stævner med angivelse af Holdets navn og ID.

Tilmelding:

Vi råder til hurtig tilmelding og betaling for at være sikker på deltagelse. Ved lignende stævner i TopDanmark hallen er der hurtigt opstået ventelister.

Tilmelding via www.staevner.dk senest den 22. novmeber 2018 efter først til mølle princippet.

Vi opretter venteliste og muligheden for at oprette yderligere puljer vil blive vurderet, såfremt der tilmeldes flere hold end først forudsat.

Deltagelse er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.

Kampprogram:

Programmet sendes ud senest en uge før stævnets afholdelse.

Yderligere info:

Bemærk at TopDanmark Hallen er en stor fodboldhal med helt nyt kunstgræs i højeste kvalitet, der blev lagt på og taget i brug i december 2015.

I hallen er temperaturen som udenfor dog er man beskyttet mod vind og vejr, hvilket kan være en stor fordel for de små årgange (og deres forældre;-) på den årstid. Husk fodboldstøvler og benskinner!

Forplejning:

Det vil være muligt at købe mad og drikke mv. til rimelige priser i boder.

Ved spørgsmål kontakt enten Kenn Hillmann på tlf. 5185 7064 eller pr. mail til khi@bsfodbold.dk eller Jacob Villadsen på tlf. 2060 2677 eller pr. mail jakob.villadsen @psy.ku.dk

VEL MØDT – vi glæder os til at byde jer velkommen til et af årets bedste og måske eneste 5-mands cup på indendørs kunstgræsbane på en årstid, hvor der normalt kun spilles indendørsfodbold i traditionel forstand.

Venlig hilsen
BSF (Ballerup-Skovlunde Fodbold)
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge Mixed 8 500 Søndag morgen 9 0
U8 Drenge Mixed 8 500 Søndag formiddag 16 0
U9 Drenge Mixed 8 500 Søndag formiddag 22 0
U9 Drenge Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 14 0
U10 Piger Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 2 0
U10 Piger Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 8 0

Signetud teams

U8 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Herlev 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Orient 1 A Orient GIF Logo Orient GIF
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FREM Hellebæk C FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Herlev 2 (U8) C Herlev IF Logo Herlev IF
Orient 2 C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 3 C Orient GIF Logo Orient GIF
Juventus C Juventus
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 Drenge 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Slagelse B&I 2 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Himmelev-Veddelev Boldklub 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
RB1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Herlev IF 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 3 C Herlev IF Logo Herlev IF
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF A1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF A2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Allerød Blå A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Kastrup u8 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB U9 B 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U9 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Allerød Grøn C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BSV C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Himmelev-Veddelev Boldklub 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSF C3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF 4 C Herlev IF Logo Herlev IF
RB1906 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BSF C1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF C2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB U9 B 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BSF Rød A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF Blå B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BK Hekla U10 P B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Måløv Boldklub U10P C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
December 2 2018

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
TopDanmark Hallen / Ballerup
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
khi@bsfodbold.dk

Tournament overview