Solrød Meny Cup 2019

Solrød Meny Cup 2019

 Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 2-3 (B og C) og C-rækken henvender sig til nybegyndere og række 4 (D) o.l.


1. 5-holds puljer
2. Der spilles til store mål - 8 mandsmål **
3. Personlige pokaler til spillere på vindende hold og stor pokal til holdet.
4. Frugt og vand udleveres til alle ungdomsspillere.



** U-6 og U-7 drenge spiller på halv bane med minimål


Tilmelding : Senest lørdag 27. december 2018


Deltagergebyr pr.hold
(max.6 spillere pr.hold - Undtagen U9 og nedefter her er 7 spillere pr. hold)
Der spilles med 4 spillere på banen på hvert hold for U10 og opefter, og med 5 spillere på U9 og nedefter.
I U7 drenge A spilles der med 4 spillere på banen som er en minibane.

U6: kr. 250,- alle spillere får medaljer, ingen pokaler i U6.

Ungdom: kr. 400,-

Herresenior / Oldboys: kr. 450,-

Stævneinfo: Bo Løth Nielsen, mail: solrodfc@gmail.com

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet og afventer betaling.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Bankkonto: 2340 0718 802 237 (Nordea) - husk at skrive holdnummer først på indbetalingslinien
Betaling skal være Solrød FC i hænde senest torsdag 27. december 2018.
Overholdes betalingsfristen ikke, kan holdet blive slettet og ventelisten benyttes.
 

Det forventede spilletidspunkt* er at de årgange der står først spiller fra morgenstunden og efter middag følger næste årgang og den sidste årgang om lørdagen spiller om aftenen.


Lørdag 19. Januar           Søndag 20. Januar

U 8 Drenge A + B + C           U 6 Drenge
U 10 Drenge A + B + C         U10 og U 11 Piger A + B
Oldboys +33                       U 12 Drenge A + B + C
 Oldgirls +28
 

Lørdag 2. februar               Søndag 3. februar
U 9 Drenge A + B + C             U 7 Drenge A + B
U 13 Drenge A + B + C            U 9 Piger A + B
U 14 Piger A + B                    U 11 Drenge A + B + C
Herresenior                            U 12 Piger A + B


*Ret til ændringer forbeholdes
- ved få tilmeldinger i A eller B rækker, kan disse rækker blive slået sammen
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11 Drenge (08) A Mixed 6 400 7 0
U-14 Pige (05-06) A Mixed 6 400 2 0
U-11 Pige (08) Mixed 6 400 1 0
U-10 Drenge (09) B Mixed 6 400 16 0
U-10 Drenge (09) A Mixed 6 400 7 0
U-6 Drenge (13) Mixed 7 250 18 0
Oldboys +33 Mixed 6 450 9 0
U-12 Drenge (07) B Mixed 6 400 5 0
U-12 Drenge (07) A Mixed 6 400 2 0
U-11 Drenge (08) B Mixed 6 400 8 0
Oldgirls +28 Mixed 6 400 0 0
U-14 Pige (05-06) B Mixed 6 400 0 0
U-12 Pige (07-08) Mixed 6 400 5 0
U-10 Pige (09) B Mixed 6 400 0 0
U-10 Pige (09) A Mixed 6 400 1 0
Herresenior B Mixed 6 450 5 0
U-7 Drenge (12) B Mixed 7 400 11 0
U-9 Drenge (10) B Mixed 7 400 4 0
U-9 Drenge (10) A Mixed 7 400 8 0
U-8 Drenge (11) B Mixed 7 400 13 0
U-8 Drenge (11) A Mixed 7 400 6 0
U-7 Drenge (12) A Mixed 6 400 1 0
U-13 Drenge (06) B Mixed 6 400 2 0
U-13 Drenge (06) A Mixed 6 400 6 0
Herresenior A Mixed 6 450 3 0
U-9 Pige (10-11) B Mixed 7 400 3 0
U-11 Drenge (08) C Mixed 6 400 3 0
U-10 Drenge (09) C Mixed 6 400 17 0
U-9 Drenge (10) C Mixed 7 400 6 0
U-9 Pige (09-10) A Mixed 7 400 0 0
U-8 Drenge (11) C Mixed 7 400 7 0
U-13 Drenge (06) C Mixed 6 400 7 0
U-12 Drenge (07) C Mixed 6 400 12 0

Signetud teams

U-11 Drenge (08) A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U-14 Pige (05-06) A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fodboldfokus U13 A
Murerfirmaet Håndlangeren A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-11 Pige (08) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge (09) B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HFC Blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC Sort B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Herfølge Boldklub B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Vallensbæk If B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Herfølge Boldklub2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Roskilde Kfum B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Greve Lyn B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Pteranodon B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC

U-10 Drenge (09) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFC Hvid A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ipswich A
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC

U-6 Drenge (13) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Husum 1 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Greve blå 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC Lejre 3 C FC Lejre Logo FC Lejre
Greve Fodbold HVID 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903 Geparderne B1903 Logo B1903
Greve blå 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903 Tigerne B1903 Logo B1903
B1903 Løverne B1903 Logo B1903
Espergærde IF C Espergærde IF Logo Espergærde IF
FC Lejre 1 C FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 C FC Lejre Logo FC Lejre
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Solrød FC 4 Solrød FC Logo Solrød FC

Oldboys +33 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Liverpool Kings BK Olympic Malmö
HFC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Solrød FC Veteran 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC Veteran 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Boserup starter ude C Sunred Beach
Karlslunde IF veteran C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rikken Ruller C Rikken FC

U-12 Drenge (07) B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 73 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
VG Rød B VG Fodbold
solrød fc u12 a2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF

U-12 Drenge (07) A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 73 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
solrød fc u12 a1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U-11 Drenge (08) B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2Puskas Solrød FC Logo Solrød FC
Dragør Bk 1 B Dragør Bk
Dragør Boys 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Oldgirls +28 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 Pige (05-06) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Pige (07-08) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BIF girls A
HGB Tøserne B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-10 Pige (09) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Pige (09) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Herresenior B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
3 mand over midten C
Alkoholdet
FOKA B
Listorps IF Listorps IF
Fortnite all night C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U-7 Drenge (12) B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Avarta U7 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Greve blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Avarta U7 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
EIF - LOOP B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF - WTC B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Greve blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-9 Drenge (10) B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve - Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC

U-9 Drenge (10) A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve - Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U-8 Drenge (11) B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ajax B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Aik 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Krokodillerne B Solrød FC Logo Solrød FC
Havdrup GI 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KIF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-8 Drenge (11) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eagles A Solrød FC Logo Solrød FC
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB Real madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U-7 Drenge (12) A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U-13 Drenge (06) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge (06) A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød A 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød A 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød A 3 A Solrød FC Logo Solrød FC
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

Herresenior A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fodbold-Vestegnen
Captains A Captains
Old Irish Pub Køge A

U-9 Pige (10-11) B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC

U-11 Drenge (08) C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3B C Solrød FC Logo Solrød FC
B1903 B B1903 Logo B1903

U-10 Drenge (09) C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov U10 - 1 IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Greve Kometer C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Stjerner C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Raketter C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC 5 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 4 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk IF 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Gadstrup IF 2 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup IF 1 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Roskilde Kfum C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KB Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinosaurus C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-9 Drenge (10) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Skensved C Skensved IF Logo Skensved IF
BLÅ C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Greve - Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC 5 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 4 Solrød FC Logo Solrød FC

U-9 Pige (09-10) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge (11) C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tigers C Solrød FC Logo Solrød FC
Falkene C Solrød FC Logo Solrød FC
Pumaerne C Solrød FC Logo Solrød FC
Havdrup GI 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U-13 Drenge (06) C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team OC
Solrød C 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød C 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U-12 Drenge (07) C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille 2 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
VG Blå C VG Fodbold
SFC Rød C Solrød FC Logo Solrød FC
SFC Gul C Solrød FC Logo Solrød FC
Hvalsø Drengene Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø Rødderne C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
SFC C Solrød FC Logo Solrød FC
B 73 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 19 - February 3

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idræts Center
Address
Tingryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
solrodfc@gmail.com
Solrød Meny Cup 2019 map

Tournament overview