Kværndrup Cup 2019

Jubilæumsstævne

Velkommen til Kværndrup Cup 2019.

 

 

Kværndrup Cup afvikles i 2019 for 40. gang - og er for alle hold, såvel klubhold, sponsorerede hold, firmahold og andre interesserede.

Stævnet afvikles over 3 weekender, fra d. 19. Januar til d. 03. Februar 2019, og har de seneste år haft op til 200 tilmeldte hold, fra hele landet.

 

Spilledage;

Lørdag d. 19. Januar U10 U11 U12/U13 Piger
Søndag d. 20. Januar U6 U7 U14/U15 Piger
Lørdag d. 26. Januar U8 U9 Kvinde Senior
Søndag d. 27. Januar Herre Senior    
Lørdag d. 02. Februar U12 Drenge U13 Drenge Old Boys/Veteran
Søndag d. 03. Februar U14 drenge U15 Drenge  

 

Der spilles efter DBU Fyn´s regler (med enkelte undtagelser, i forhold til antal deltagere).

Vi forbeholder os ret til at slå 2 rækker sammen, hvis der ikke er tilstækkeligt med tilmeldinger.

U6 og U7 spiller på 3 mandsbaner og max. 5 spillere pr. hold.

U8 og U9 spiller med 5 på banen, og max. 7 spillere pr. hold.

Øvrige hold; 4 spillere på banen, og max. 6 spillere pr. hold.

Fra U6 til U11, må der deltage både Drenge og Piger på holdene.

Spilletiden pr. kamp kan variere fra 5 til 7 min. pr. kamp, alt efter hvor mange hold der er tilmeldt den enkelte række - men der vil altid være pause mellem kampene, således at alle hold i den enkelte række, får lige lang spilletid.

 

Præmier;

U6-U9; Medaljer til alle.

Øvrige; Flotte præmier til nr. 1 - 4 i finalepulje.

(Herre Senior og Kvinde Senior, er en del af Indoor League).

Slush ice til alle deltagere fra U6 til U15.

 

Deltagergebyr pr. hold;

U6 -U15 og Old Boys/Veteran; kr. 350.-

Dame Senior; kr. 500.-

Herre Senior; kr. 600.-

 

Tilmelding og betaling;

Tilmelding til stævnet;

Tilmelding er bindende, og skal ske senest 10 dage før holdets spilledato på Staevner.dk. - eller på nedenstående mail.  (Program fremsendes ca. en uge før spilledagen).

Betaling;

Hurtigst muligt efter tilmelding, på konto nr. 5975 - 1000 601 (Husk at notere årgang og holdnavn).

Vi godkender straks tilmeldinger, men endelig deltagelse er først sikret, når tilmeldingsgebyret er registreret, hvilket skal være sket, senest 8 dage før stævnedagen.

 

Øvrig henvendelse vedr stævnet til;

Tonny Kristensen - Tlf. 2072 2698 eller mail; kristensen60@mail.tele.dk

 

Vi ses til et fantastisk og velorganiseret stævne :-)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 350 Søndag d. 20. Januar 3 0
U7 Mixed 5 350 Søndag d. 20. Januar 3 0
U8 Mixed 7 350 Lørdag d. 26. Januar 10 0
U9 Mixed 7 350 Lørdag d. 26. Januar 2 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag d. 19. Januar 9 0
U11 Mixed 6 350 Lørdag d. 19. Januar 7 0
U12 Mixed 6 350 Lørdag d. 02. Februar 10 0
U13 Mixed 6 350 Lørdag d. 02. Februar 11 0
U14 Mixed 6 350 Søndag d. 03. Februar 13 0
U15 Mixed 6 350 Søndag d. 03. Februar 5 0
U12/U13 Mixed 6 350 Lørdag d. 19. Januar 1 0
U14/U15 Mixed 6 350 Søndag d. 20. Januar 2 0
Herre Senior Mixed 6 600 Søndag d. 27. Januar 11 0
Kvinde Senior Mixed 6 500 Lørdag d. 26. Januar 9 0
De "Gamle" Mixed 6 350 Lørdag d. 02. Februar 5 0

Signetud teams

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 20. Januar

Teamname LVL Logo Club
Ryslinge BK C Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Team Årslev Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Kværndrup Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 20. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Boldklub Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 26. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Boldklub Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Otterup 1 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 2 C OB&IK
SfB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Brenderup IF C Brenderup IF Logo Brenderup IF

U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 26. Januar

Teamname LVL Logo Club
Ryslinge BK C Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Gislev if C Gislev IF Logo Gislev IF

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 19. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Boldklub Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Ryslinge BK C Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Hesselager Fodbold B Hesselager Fodbold
Hesselager Fodbold 1 B Hesselager Fodbold
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 19. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Boldklub Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Otterup 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 02. Februar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Boldklub Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
De Unge Løver B
Tåsinge f.b. B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Flemløse 1 B Flemløse
Flemløse 2 C Flemløse
Søhus Stige Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Hjalleseskolen A Hjalleseskolen Logo Hjalleseskolen

U13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 02. Februar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Boldklub Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Egebjerg Fodbold 1 Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold 2 Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marstal 1 C Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal 2 Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal 3 Marstal IF Logo Marstal IF
Kongerne fra Korinth 1 C Korinth IF
Kongerne fra Korinth 2 C Korinth IF
Kongerne fra Korinth 3 C Korinth IF

U14 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 03. Februar

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
SfB hvid B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB sort B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Hold 1 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Hold 2 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM U14 B Marienlyst Logo Marienlyst
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Marstal 1 Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal 2 Marstal IF Logo Marstal IF
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 03. Februar

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
trussetyvene A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U12/U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 19. Januar

Teamname LVL Logo Club

U14/U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 20. Januar

Teamname LVL Logo Club

Herre Senior 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 27. Januar

Teamname LVL Logo Club
KB 1919 Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Korup Malerforretning
Sct. Knuds Gymnasium
MOLO C Marienlyst Logo Marienlyst
Yarrak Team A Yarrak Team

Kvinde Senior 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 26. Januar

Teamname LVL Logo Club
Kværndrup Boldklub Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Vestfyn B
Odense kfum KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Gislev Gislev IF Logo Gislev IF
Rosticceria A
Revisorgården Odense A Odense Q
OKG Oure Idrætsskoler Logo Oure Idrætsskoler

De "Gamle" 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 02. Februar

Teamname LVL Logo Club
Ka´vi ? Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Ja vi ka´ Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Valo A Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Ryslinge Allstars C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 26 - February 3 2019

Organisation
Kværndrup BK
Place
Kværndrup Hallen
Address
Vængevej 2 A
Postalcode
5772
City
Kværndrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview