KORUP CUP 2019

VELKOMMEN TIL KORUP CUP 2019

 

Der spilles i følgende rækker: Piger/damer og drenge/herrer 2017/2018 årgange.
 .

Præmier:
Der er personlige præmier til nr. 1 – 2 – 3 i hver for række U8 – U13. I finalepuljer er der præmier til nr. 1 - 4

I U5, U6 & U7 er der præmier til alle.

I U14 til U18 i piger og drenge spilles der om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

 

Herrer & Dame senior:
Puljevinderne går videre til finalepuljen, hvor
der spilles om penge præmier til nr.
1 – 2 – 3

1. præmie Herrer & Dame senior kr. 3.000,- v/minimum 10 hold tilmeldt pr. række

Tilmelding og betaling til:

Henrik Brendholdt, Tlf. 22 75 62 88, E-mail: henrik@brendholdt.com  

Ligeledes kan der også tilmeldes her via www.staevner.dk .
Vi vil gerne opfordre jer til, at så vidt det er muligt, at I tilmelder jer via www.staevner.dk  

Bindende tilmelding/betaling senest den 9. december 2018 til Nordfyns Bank konto 6866-1043338, eller via MobilePay til 22756288.
Husk at skrive: Klubnavn og række ved betalingen, eller ID fra staevner.dk.

Tilmelding er først gældende, når betaling er registreret.

Pris:
  U5 – U7……....….....…..250 kr.
  U8 – U13.……....……....300 kr.
U14 – U18……….....…....400 kr.
Dame & Herrer senior.... 500 kr.
 

Følgende rækker kan der tilmeldes i:

 

Mix U5 Fødselsår 2014   Mix U6 Fødselsår 2013
Mix U7 Fødselsår 2012   Drenge U8 Fødselsår 2011
Drenge U9 Fødselsår 2010   Drenge U10 Fødselsår 2009
Drenge U11 Fødselsår 2008   Drenge U12 Fødselsår 2007
Drenge U13 Fødselsår 2006   Drenge U14 Fødselsår 2005
Drenge U15 Fødselsår 2004   Drenge U16 Fødselsår 2003
Drenge U17 Fødselsår 2002   Herre Senior Fødselsår 1901->
Piger U9 Fødselsår 2010   Piger U10 Fødselsår 2009
Piger U11 Fødselsår 2008   Piger U12 Fødselsår 2007
Piger U13 Fødselsår 2006   Piger U14 Fødselsår 2005
Piger U15 Fødselsår 2004   Piger U16 Fødselsår 2003
Piger U17 Fødselsår 2002   Piger U18 Fødselsår 2001
Dame Senior Fødselsår 1901->      

 

 

Kvartalsspillere:
Der må maksimalt bruges 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes ikke.
Holdkort skal udfyldes ved ankomst, indeholdende navne & fødselsdato på alle spillerne

Spilletid:
Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, kan dog kun ændres opad, hvis vi mener det letter kampafviklingen. Vi gør opmærksom på at kampene starter til tiden i kampprogram, uanset om holdene er klar eller ej. Alle hold bedes derfor være klar til kamp senest fem minutter før tidspunktet i programmet. Uret kører hele tiden under stævnet. Det er alene kampens dommer, der kan bestemme om tiden må/skal stoppe, hvis dommeren vurderer at der er en alvorlig skade.
Opstilling:
Førstnævnte hold stiller op på banehalvdelen under uret. (Dog undtaget U5, U6 & U7). I tilfælde af trøjelighed, er det førstnævnte hold i programmet, der tager overtræksveste på inden kampen starter. Disse forefindes ved dommerbordet. Førstnævnte hold starter med at give bolden op.
Udskiftning:
Der spilles med flyvende udskiftning, husk dog at spillerne skifter ud modsat dommerbordet og kun fra sidelinjen. U5, U6 & U7 spiller 3:3 på tværs af hallen. U8 & U9 spiller 5:5 på hel bane, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane

Spilletidspunkterne er vejledende. Vi forbeholder os ret til at ændre tiderne, for at få alle dagene fyldt op.
Ved for få tilmeldte hold pr. årgang, forbeholder vi os ret til at udvide andre årgange med en ekstra pulje.

DBU Fyn – Regler for indefodbold på små mål!

DRENGE/HERRER: U5 - U7 U8 & U9 U10 - U12 U13 & U14 U15 - U17 Herrer Senior
Spillere på banen max. 3 5 4 4 4 4
Udskiftere (max) 2 2 2 2 2 2
1 spiller over midten Nej Nej Nej Ja Ja Ja
Målmand tage m/hænder Nej Ja Nej Nej Nej Nej
Udvist spiller må erstattes af ny Ja Ja Ja Nej Nej Nej
Udvist spiller til næste scoring XX XX XX Ja Ja Ja
Boldstørrelse 3 3 4 4 5 5

 

PIGER/DAMER: U9 U10 - U12 U13 - U14 U15 - U18 Dame Senior
 Spillere på banen max. 5  4  4  4  4
 Udskiftere max. 2  2  2  2  2
 1 spiller over midten Nej  Nej  Ja  Ja  Ja
 Målmand tage m/hænder Ja  Nej  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller må erstattes af ny Ja  Ja  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller ude til næste scoring XX  XX  Ja  Ja  Ja
 Boldstørrelse 3  4  4  4 - 5  5

 

Placering:
Har 2 eller flere hold lige mange points afgøres holdenes placering således:
1. Opnåede points i indbyrdes kampe.
2. Målforskel i indbyrdes kampe.
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.
4. Målforskel i alle kampe.
5. Flest scorede mål i alle kampe.
6. Omkamp med normal spilletid. Er denne kamp uafgjort ved spilletids ophør, fortsættes uden afbrydelse til først scorede mål.

Yderligere oplysninger og spørgsmål til:
Brian Holm, tlf. 28 74 10 40.

Der spilles efter egne regler der læner sig op af DBU Fyn’s indendørsregler på små mål, dog kun med maks. 6 spillere på hvert hold, undtaget U8 & U9 maks. 7 spillere på hvert hold.

Ændringer i regelsæt:
- Max 190 hold
- Max 6 spillere pr. hold, dog i U8 & U9 max. 7 spillere.
- Max 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes/accepteres ikke.
- Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, som dog kun kan ændres opad.
- Stævneledelsen afgør suverænt alle tvivlsspørgsmål.
- Dommernes afgørelser er endegyldige på banen og kan IKKE ændres.
- Ankomst senest 20 minutter før puljestart, hvor holdkort SKAL være udfyldt. Holdkort udleveres ved indtjekning.
- OBS! Tiden (kampen) stoppes kun når dommeren vurderer, at der er en alvorlig skade.

Specielt for U5-U12:
Hold, der er bagud med tre mål, må indsætte én ekstra spiller på banen. Ved reducering, så holdet er med mindre end 3 mål, tages én spiller ud igen. Hvis holdet er bagud med seks mål, kan det have to ekstra spillere på banen.

Program tilsendes via mail ca. 1 uge før stævnet, men kan også læses på vor hjemmeside: www.korup-fodbold.dk  samt på www.staevner.dk  


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Herrer Senior Mixed 6 500 Fredag aften 19 0
U14 Drenge Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 16 0
Dame Senior Mixed 6 500 Lørdag aften 6 0
U15 Drenge Mixed 6 400 Fredag eftermiddag 10 0
U17 Drenge Mixed 6 400 Lørdag aften 6 0
U13 Drenge Mixed 6 300 Lørdag eftermiddag 8 0
U12 Drenge Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 17 0
U11 Drenge Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 19 0
U10 Drenge Mixed 6 300 Søndag formiddag 22 0
U9 Drenge (5 mands) Mixed 7 300 Lørdag morgen 18 0
U8 Drenge (5 mands) Mixed 7 300 Lørdag morgen 20 0
U7 (3 mands) Mixed 5 250 Søndag formiddag 12 0
U15 Piger Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U13 Piger Mixed 6 300 Lørdag eftermiddag 0 0
U11 Piger Mixed 6 300 Lørdag formiddag 8 0
U5 (3 mands) Mixed 5 250 Søndag formiddag 1 0
U6 (3 mands) Mixed 5 250 Søndag formiddag 8 0
U16 Drenge Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 12 0
U18 Piger Mixed 6 400 Lørdag aften 0 0
U9 Piger (5 mands) Mixed 7 300 Lørdag formiddag 0 0
U16 Piger Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 0 0
U10 Piger Mixed 6 300 Lørdag formiddag 1 0
U12 Piger Mixed 6 300 Lørdag formiddag 8 0
U14 Piger Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 3 0
U17 Piger Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 1 0

Signetud teams

Herrer Senior 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Modent Mix B
Dansk PE Svejsning
E. Stein Frandsen
Element Specialisterne
Team Shot
Nr. Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Tækkemand Peter Berg
IBF
Brdr. Petersen
Korup Malerforretning
Lægehuset Bondovej
Korup B Korup IF Logo Korup IF
Freja - Dahl Pedersen

U14 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Team Odense B Marienlyst Logo Marienlyst
Tpi 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KRFK B KRFK Logo KRFK
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fodboldfabrikken/OptimerIT A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Boca Vestegnen B
River Vestegnen B
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
OKS Rød Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB ( grå) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS Gul Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

Dame Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Vestfyn
Lines Rødder
Joe's Hoes B
RB damer Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
KiteDanmark
Steen Larsen Målmandstræning

U15 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
The underdogs A
Pupperne A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Under Uret B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team Odense Q

U17 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
De ternede striber A
Bajerbold B
Hoven AC A
Efterskolen ved Nyborg

U13 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KRFK B KRFK Logo KRFK
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
NK biler B
Team Sputnik A
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U12 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Tpi 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS-Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Stribet B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Rød A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Sort A Dalum IF Logo Dalum IF

U11 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Otterup 1
S.F.B A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum IF 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Otterup 2
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KUU-2 Korup Ubberud Ungdom
KUU-3 Korup Ubberud Ungdom
KUU-1 Korup Ubberud Ungdom
fc storebælt B

U10 Drenge 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
OB A1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB B1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB C2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB C1 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kerteminde Boldklub 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Odense KFUM 1 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
KUU-3 Korup Ubberud Ungdom
KUU-1 Korup Ubberud Ungdom
KUU-2 Korup Ubberud Ungdom
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U9 Drenge (5 mands) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Korup Ubberud Ungdom B Korup Ubberud Ungdom
Tåsinge U9 C Tåsinge f.b.
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BM B Marienlyst Logo Marienlyst
allesø 1 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø 2 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U8 Drenge (5 mands) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
KUU-2 B Korup Ubberud Ungdom
Skt. Klemens C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
KUU-1 B Korup Ubberud Ungdom
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum 4 C Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Korup ubberud C Korup IF Logo Korup IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup eight-balls C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U7 (3 mands) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
OB 5 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup Boldklub 1 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup Boldklub 2 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Kerteminde 1. C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 4 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 6 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
TPI rød B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Egebjerg Fodbold Z B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold X B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
TPI tøserne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U5 (3 mands) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Næsby u5 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U6 (3 mands) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby u6 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KUU-1 Korup Ubberud Ungdom
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
KUU-2 Korup Ubberud Ungdom

U16 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
MDL 5210 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ta bolden
DigiTach A
Korup-Ubberud if A Korup-Ubberud if
Korup-Ubberud if 2 A Korup-Ubberud if
Højre Klünk A
Venstre Klünk C
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger (5 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Korup ubberud C Korup IF Logo Korup IF

U12 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kuu1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Kuu2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Egebjerg Fodbold B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Årslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Tåsinge 1 B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Tåsinge 2 B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U14 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kuu. B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U17 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
DanBolig Grenaa B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - January 6

Organisation
Korup IF
Place
Korup Kultur- & Idrætscenter
Address
Præstevej 12
Postalcode
5210
City
Odense NV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
henrik@brendholdt.com

Tournament overview