B1909 Kreafunk Cup 2018

B1909 og Kreafunk inviterer til det populære indefodboldstævne i 2 haller i Odense d. 7.-9. december 2018

 
Til vores stævne er der:


• Gode dommere fra DBU Fyn som skaber en god atmosfære
• Puljekampe, krydskampe og finalepulje
• Deltagende hold fra hele Danmark
• Flotte præmier fra Kreafunk til de vindende hold i U10-U17 – se produkterne fra dk.kreafunk.com. Der er også præmier til nr. 2 og 3.
• Medaljer til alle i U8 og U9 


Der er mulighed for tilmelding i følgende rækker:

Drenge U8-U15 + U17
Piger U10-U15
U8 og U9 spiller 5:5, mens resten spiller 4:4. Max. 2 udskiftere pr. hold 


Vi anbefaler at tilmelde i god tid før tilmeldingsfristen, da der hvert år er rift om pladserne i flere årgange. 


Deltagergebyret er kun 300 kr. pr. hold, der bedes indbetalt til Arbejdernes Landsbank:
Reg. nr. 5389 og kontonummer 0309123 eller MobilePay på 48780. Husk at angive holdnavn og årgang ved betaling. 


Sidste tilmeldingsfrist er 29. november. 


Programmet udsendes pr. mail i ugen op til stævnet, og kan hentes på hjemmesiden. 

Evt. spørgsmål bedes rettet til: Kasper H. Hansen på kasper@b1909.dk eller tlf: 5192 1477

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11 Mixed 6 300 Lørdag formiddag 7 0
U-8 Mixed 7 300 Søndag morgen 16 1
U-17 Mixed 6 300 Fredag 18 0
U-15 Mixed 6 300 Lørdag aften 27 1
U-14 Mixed 6 300 Søndag eftermiddag/aften 18 0
U-13 Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 3 0
U-12 Mixed 6 300 Søndag middag 8 0
U-10 Mixed 6 300 Søndag formiddag 16 1
U-9 Mixed 7 300 Lørdag morgen 15 1
U12/U13 Piger Mixed 6 300 Lørdag eftermiddag 21 0
U14/U15 Piger Mixed 6 300 Fredag 20 0
U10/U11 Piger Mixed 6 300 Søndag middag 19 0
U-11 BC Mixed 6 300 Lørdag middag 21 0
U-12 BC Mixed 6 300 Søndag middag 12 0
U-13 BC Mixed 6 300 Lørdag eftermiddag 12 0

Signetud teams

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nr Bjert A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest Boldklub1 A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U-8 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
OKS - A-team A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
De grønne fightere Langeskov IF Logo Langeskov IF
MG&BK 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Realmæglerne - Erling Nielsen B

U-17 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Team TG United Q C
De ternede striber A
FIF2 Fjordager IF Logo Fjordager IF
FIF 1 Fjordager IF Logo Fjordager IF
Hoven AC A
Soulja Boys A
Provstegård A
Skærlunds Sønner A
Cafe Rindbæk B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Depotet Vestfyn
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Ta' bolden

U-15 23 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BM U15 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KMD1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Team Flæk B Horsens FS Logo Horsens FS
AUTOMATIC SYD El-tavler B
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Team Odense Q A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Hvids drenge Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HM Service Thyborøn A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Under uret B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
The Stripes A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
White Ops
Team Plus El C Team Plus El
Pupperne A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fodboldfabrikken/OptimerIT A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Næsbjerg 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Næsbjerg 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Otterup Stribet C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Team Odense B Marienlyst Logo Marienlyst
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS Rød Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Gul Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB ( tyrkis) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( stribede ) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( Ådal boys ) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Jensens Truck Service B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
RB 27 - B B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub

U-13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
FLP løverne A
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF

U-12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
EGIF Erritsø A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
OKS-Lilla A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OKS-Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U-10 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Jelling United B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Oks B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Bm B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Kerteminde Boldklub A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U-9 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Vinding sf Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 3 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U12/U13 Piger 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
kuu 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
kuu 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby BK 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Søhus/Stige x B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Søhus/Stige y B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Fjordager If C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager If C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
FJ Pigerne A Vejle b
Projekt Zlatan B

U14/U15 Piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Team PICit B
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Søhus/Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
BM U14 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst rød A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Otterup 2 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 1 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
TOQ U15
Nr.Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby BK 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Paarup Skole B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U10/U11 Piger 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup A
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Tårup if C Tårup IF Logo Tårup IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Søhus/Stige pigerne A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
NBSIF Pigerne C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Nr. Lyndelse/Søby FC B Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Nr. Lyndelse/Søby 2 B Nr. Lyndelse/Søby F.C.
F16-U11 Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Højby piger C Højby S&G Logo Højby S&G
Projekt Zlatan B

U-11 BC 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest boldklub2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest boldklub3 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Langeskov 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
EUI B Engum UI Logo Engum UI
Langeskov 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
FC NR.LYN Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Langeskov 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Vamdrup if C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Projekt Zlatan B

U-12 BC 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
De unge løver 2 B
Bm12 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
De Unge Løver B
Smølferne B
Bm12 x B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OKS-Rød B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Projekt Zlatan B

U-13 BC 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Boldklubben Marienlyst C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM3 C Marienlyst Logo Marienlyst
Black & White B
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
EL:Con C Otterup B & IK
Legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
Bad boys B Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Projekt Zlatan B
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - December 9 2018

Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B1909s haller
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
kasper@b1909.dk

Tournament overview