Sportmaster cup 2019

Horsens fS Indbyder til Sportmaster Cup 2019 4. – 6. januar 2019 Drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14 og U15 i Vesthallen, Torstedhallen, Lundhallen og Stensballehallen den 4., 5. og 6. januar 2019 Præmier: Statuetter til alle spillere fra U6-U12 samt finalepræmier fra U8 til U15 til nr. 1 og 2 i alle rækker. Niveau-opdeling i A, B og C-rækker (maks. 12 hold pr. række). Max. 24 hold i hver årgang U6-U7 - ingen niveau opdeling. Alle hold er garanteret minimum 4 kampe. Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Spilletid: 7 minutter U6 og U7 spiller 3 bold - spiller lørdag U8 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U9 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U10 spiller 4 mands bold - spiller søndag U11 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U12 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U13 spiller 4 mands bold - spiller fredag aften U14 spiller 4 mands bold - spiller søndag U15 spiller 4 mands bold - spiller lørdag Holdgebyr U6 og U7 pris pr. hold kr. 400,- (præmier til max. 5 spillere pr. hold) U8 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 7 spillere pr. hold) U9 - U15 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 6 spillere pr. hold) Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angives ved tilmelding) og er først gældende når indbetalingen er registreret (husk at oplyse årgang, klub og holdnavn). Tilmelding: senest den 16. december 2018. Indbetaling skal ske ved tilmelding på konto: 5376-0000242062 Spørgsmål kan rettes til: kontor@horsensfs.dk Program uploades ca. 1 uge før stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U12 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 14 0
Drenge U13 Mixed 6 500 Fredag d. 4. januar 9 0
Drenge U13 Mixed 6 500 Fredag d. 4. januar 13 0
Drenge U14 Mixed 6 500 Søndag d. 6. januar 10 0
Drenge U14 Mixed 6 500 Søndag d. 6. januar 6 0
Drenge U14 Mixed 6 500 Søndag d. 6. januar 4 0
Drenge U15 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 7 0
Drenge U15 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 17 0
Drenge U15 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 7 0
Drenge U12 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 19 0
Drenge U6 Mixed 5 400 Lørdag d. 5. januar 20 0
Drenge U7 Mixed 5 400 Lørdag d. 5. januar 31 0
Drenge U8 Mixed 7 500 Lørdag d. 5. januar 5 0
Drenge U13 Mixed 6 500 Fredag d. 4. januar 18 0
Drenge U9 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 17 0
Drenge U10 Mixed 6 500 Søndag d. 6. januar 6 0
Drenge U10 Mixed 6 500 Søndag d. 6. januar 29 0
Drenge U8 Mixed 7 500 Lørdag d. 5. januar 13 0
Drenge U8 Mixed 7 500 Lørdag d. 5. januar 15 0
Drenge U10 Mixed 6 500 Søndag d. 6. januar 22 0
Drenge U9 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 1 0
Drenge U11 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 7 0
Drenge U9 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 12 0
Drenge U11 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 9 0
Drenge U11 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 5 0
Drenge U12 Mixed 6 500 Lørdag d. 5. januar 8 0

Signetud teams

Drenge U12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
SS Skjold 1 C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold 2 C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ammitsbøl/Egtved C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Stensballe IK C C Stensballe IK Logo Stensballe IK
HFS1 C Horsens FS Logo Horsens FS
HFS2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Stensballe IK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Drengene C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Juelsminde IF 2 C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
FC Horsens Rød C FC Horsens Logo FC Horsens

Drenge U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 4. januar

Teamname LVL Logo Club
Bredballe - The Legends A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Skillerne.dk A
Sprinterne A
Flp Løverne A
Sjakk drengene A
skibutikken.dk A
Sportmaster Vejle A
TrendyLiving A

Drenge U13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 4. januar

Teamname LVL Logo Club
Horsens FS 1 C Horsens FS Logo Horsens FS
Team SEIDL C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens FS A C Horsens FS Logo Horsens FS
EGIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
FJ Pigerne C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Skjern 3 C Skjern GF Logo Skjern GF
Skjern 4 C Skjern GF Logo Skjern GF
De fantastiske 5 C
Juelsminde IF 2 C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Team de blå smølfer C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. januar

Teamname LVL Logo Club
Brabrand 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand 2 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
De polske pølser A AC Horsens Logo AC Horsens
Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team NP A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Bøje Kran & Maskintransport A Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
CT BYg, Vejle A
Spar Nord Vejle A
Sønder Bovbjerg Bulls A

Drenge U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. januar

Teamname LVL Logo Club
The Killers B Horsens FS Logo Horsens FS
Jensens Truck Service B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Århus Kødengros B FC Horsens Logo FC Horsens
næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sills drenge B Bording IF Logo Bording IF
De jyske traktore B Horsens FS Logo Horsens FS

Drenge U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. januar

Teamname LVL Logo Club
Smarties C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

Drenge U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
FC Zebra A
Team Achibald A
3 kampe og i bad A AC Horsens Logo AC Horsens

Drenge U15 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Gamer Boys B
Automatic Syd El-Tavler B
Balle Bold B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Danfrig B Horsens FS Logo Horsens FS
Sejs B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Kolding Nord 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Nord 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Nord 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Team Mammut B Privat hold
Team Flæk B Horsens FS Logo Horsens FS
The Classic B
HT2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Bred Balls Inc. C Bredballe IF Logo Bredballe IF
vinding sf C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hyggeholdet C Hedensted IF Logo Hedensted IF
C Team C

Drenge U12 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
dyrenesnetto B
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Citröen Brædstrup B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Team Restudy B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tandlægerne Justesen B
Stensballe IK B B Stensballe IK Logo Stensballe IK
EGIF Erritsø B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
HFS2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
TMG 1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Juelsminde IF 1 B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 3 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
FC Horsens Sort B FC Horsens Logo FC Horsens

Drenge U6 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Egebjerg IF 2 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 1 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Gedved Ninjas C Gedved IF Logo Gedved IF
Horsens fs 1 Horsens FS Logo Horsens FS
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Horsens fs 1 Horsens FS Logo Horsens FS
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U7 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Horsens 4 C Horsens FS Logo Horsens FS
Æblerne Hover if Logo Hover if
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
BMI Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
TIF/ØB Tørring IF Logo Tørring IF
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gedved United Gedved IF Logo Gedved IF
TSIF 1 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Ammitsbøl 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Horsens fs 1 Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fs 2 Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fs 3 Horsens FS Logo Horsens FS
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

Drenge U8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Ry 2 A Ry fodbold Logo Ry fodbold
De blå drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
SSF4 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

Drenge U13 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 4. januar

Teamname LVL Logo Club
HFS Gule B Horsens FS Logo Horsens FS
Jan`s disciple B Horsens FS Logo Horsens FS
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Super Boys B Horsens FS Logo Horsens FS
EGIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Team Linde+Larsen B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Icons FIFA 2056 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
MC´s Banditter B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Bredballe - All Stars B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Loose Canons
Skjern 1 B Skjern GF Logo Skjern GF
Skjern 2 B Skjern GF Logo Skjern GF
Juelsminde IF 1 B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Team de lyserøde elefanter B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U9 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Stjærnerne C Stjær boldklub
Gedved United 2 C Gedved IF Logo Gedved IF
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
VSF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
Hatting/Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lystrup IF 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Den Gule fare C Horsens FS Logo Horsens FS
Lund 2 C Lund IF Logo Lund IF
BUF HORSENS C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
BMI 2 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Spangsbjerg if C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

Drenge U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. januar

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
POCA A

Drenge U10 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. januar

Teamname LVL Logo Club
Fredericia KFUM 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Jelling B2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BMI 2 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Bredballe IF 09 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Horsens FS B2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS B1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Team EDC Horsens B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Bale-boys B Gedved IF Logo Gedved IF
Ry Fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ammitsbøl U10B B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
B rækken B Lund IF Logo Lund IF
SAbro if 1 B Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro if 2 Sabro IF Logo Sabro IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FIFA BOYS B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sammenholdet B Stouby GIF Logo Stouby GIF
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

Drenge U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
HIF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 3 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Odder IGF B Odder IGF Logo Odder IGF
SSF2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

Drenge U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg 1 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Ry 1 C Ry fodbold Logo Ry fodbold
Horsens FS C Horsens FS Logo Horsens FS
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
VSK C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Horsens Freja 1 C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Egebjerg IF C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Gauerslund IF 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
SSF5 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
BMI - Beder - U8 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

Drenge U10 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. januar

Teamname LVL Logo Club
Hgf 1 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
Fredericia KFUM 1 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
hylkedrengene C Baunehøj FC
Christiano-gutterne C Gedved IF Logo Gedved IF
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Erritsø GIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Horsens FS C1 C Horsens FS Logo Horsens FS
KFUM I10C drenge C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hedensted IF C2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens FS C2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Hasta LA Victoria Siempre C Gedved IF Logo Gedved IF
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
SIK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ammitsbøl U10C C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hedensted IF C1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
C rækken u 10 C Lund IF Logo Lund IF
Egebjerg IF - U10 drenge C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Jelling C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

Drenge U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 1 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Sanderum bk A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Årslev B A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Team Louis Nielsen A
Løgstrup G&IF 2 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

Drenge U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VSK Ellevang 1 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
BUF HORSENS 1 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF HORSENS 2 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Egebjerg Superstars B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
Den Gule fare B Horsens FS Logo Horsens FS
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

Drenge U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Fodbold Venner B
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Gauerslund if 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund if 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Årslev B B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
EUI B Engum UI Logo Engum UI
Solbjerg B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

Drenge U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
De raske drenge C
Gauerslund if 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
EUI C Engum UI Logo Engum UI
RAF Motors 1 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

Drenge U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. januar

Teamname LVL Logo Club
Team Plus El A
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
8722 Slænget A
VSF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
EGIF Erritsø A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
HFS1 A Horsens FS Logo Horsens FS

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
4. - January 6

Organisation
Horsens FS
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
kontor@horsensfs.dk
Sportmaster cup 2019 map

Tournament overview