Nyråd Cup 2019

NYRÅD CUP 2019

Spillested: Vintersbøllehallen, Bakkebøllevej 6, Nyråd, 4760 Vordingborg.

Lørdag d. 5/1 2019 Drenge U7 (årg.12) Drenge U10 (årg.09) Drenge U13 (årg.06)

Søndag d. 6/1 2019 Drenge U9 (årg.10) Drenge U12 (årg.07)

Lørdag d. 12/1 2019 Drenge U8 (årg.11) Drenge U14 (årg.05) Drenge U17 (årg.02/03)

Søndag d. 13/1 2019 Drenge U11 (årg.08) Drenge U15 (årg.04)

VIGTIGT: Max 6 spillere på hvert hold, dog 7 spillere i årgang U7+U8+U9. Der må benyttes ÈN spiller fra sidste halvdel af året før (Juli-December).

Præmier:

U17, U15 og U14: 1. præmie: 2400 kr. til holdet 2. præmie: 1200 kr. til holdet 3. præmie: 600 kr. til holdet.         Vi forbeholder os ret til at aflyse rækker/ ændre i præmier ved for få tilmeldte hold

U13, U12, U11, U10, U9, U8, U7: Pokaler til 1.- 2. og 3.pladsen (en til hver spiller) Medaljer til puljevindere, som ikke når finalerne. I U7 får alle spillere en medalje. Alle hold får en slikpose.

I alle rækker kåres ”Årgangens spiller” af dommerbordet

Tilmelding: www.staevner.dk på http://staevner.dk/staevne/14686/nyraad-cup-2019.aspx (Alternativt til mail tilmelding@nyraadfodbold.dk eller tlf. 20759848)

Tilmeldingsgebyr: U17, U15 og U14: 500 kr. Øvrige rækker: 400 kr. Betaling: Beløbet overføres med holdnavn og årgang til: Reg. 0040 konto 5907 253 793 Bekræftelse på tilmelding sendes, når betaling er modtaget.

Tilmeldingsfrist: Senest den 9. december 2018

Program Sendes på mail og kan ses på hjemmesiden www.nyraadfodbold.dk samt facebook senest 30 december 2018

I kan følge os på facebook ”Nyråd Cup”

Nyråd IF/ Fodbold Ungdom

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 400 Lørdag 5/1-19 9 0
U8 Mixed 7 400 Lørdag 12/1-19 13 0
U9 Mixed 7 400 Søndag 6/1-19 19 1
U10 Mixed 6 400 Lørdag 5/1-19 12 0
U11 Mixed 6 400 Søndag 13/1-19 20 0
U12 Mixed 6 400 Søndag 6/1-19 17 1
U13 Mixed 6 400 Lørdag 5/1-19 17 0
U14 Mixed 6 500 Lørdag 12/1-19 21 0
U15 Mixed 6 500 Søndag 13/1-19 14 0
U17 Mixed 6 500 Lørdag 12/1-19 17 1

Signetud teams

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/1-19

Teamname LVL Logo Club
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Vordingborg IF 1 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF 2 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
LA 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA 2 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12/1-19

Teamname LVL Logo Club
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Møns FK hvid C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK Sort C Møns FK Logo Møns FK
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
LA C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
VIF BLÅ Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF HVID Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG grøn B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U9 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 6/1-19

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 3 Næstved IF Logo Næstved IF
FC Nakskov 1 FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Vemmelev Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Præstø 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø 2 B Præstø IF Logo Præstø IF
FC Pablo A FC Pablo
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Østmøn Fodboldklub C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/1-19

Teamname LVL Logo Club
Næstved - Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved - Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved - Gul Næstved IF Logo Næstved IF
FC Nakskov 1 A NB/Velo
FC Nakskov 2 B NB/Velo
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Vordingborg IF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13/1-19

Teamname LVL Logo Club
Næstved - Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
FC Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
RIF Youngboys A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nfc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nfc stribet
Møns drene 1 Møns FK Logo Møns FK
Møns Drenge 2 Møns FK Logo Møns FK
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF - Rød Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Præstø C Præstø IF Logo Præstø IF

U12 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 6/1-19

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Ørslev GIF - Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF - Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
De gule djævle B
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge Blå B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
NFC RØD B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC BLÅ B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC SORT B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
BOMBERS Drenge St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Møns Fk 1 C Møns FK Logo Møns FK
Møns Fk 2 C Møns FK Logo Møns FK
Nyråd 11 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Præstø if B Præstø IF Logo Præstø IF

U13 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/1-19

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Holmegaard Rød B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard Sort B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Næver footboys Næstved IF Logo Næstved IF
Ørslev GIF - Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF - Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team skisport B
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Holbæk B&I A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
4B A
SSMV.DK B
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Holbæk B&I B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12/1-19

Teamname LVL Logo Club
NLA BLÅ NLA
NLA SORT NLA
NLA GUL NLA
Dissing
Næver footboys
Henrik Hansen Automobiler
MFK United C Møns FK Logo Møns FK
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
4B B
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 3 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Sydhavsfest.dk A
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Class on floor B
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U15 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13/1-19

Teamname LVL Logo Club
HBK A HB Køge Logo HB Køge
Team Cencio B
NLA SORT B NLA
NLA BLÅ B NLA
Dissing
Holbæk Blå A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Sydhavsfest.dk A
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næver4ever B
MFK 1 Møns FK Logo Møns FK
MFK 2 Møns FK Logo Møns FK
Næverdrengene B Næstved IF Logo Næstved IF

U17 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12/1-19

Teamname LVL Logo Club
Roskilde Racing Center
Det Ultimative Nathold B
Nybolig Erhverv København A
NLA SORT B NLA
Vogt Byg A
LT Totalentreprise A
De Præcise Håndværkere B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Intersport FC
Habils Aber A
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
NLA BLÅ B NLA
Falster FC B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - January 13 2019

Organisation
Nyråd Idrætsforening
Place
Vintersbøllehallen
Address
Bakkebøllevej 6, Nyråd
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Nyråd Cup 2019 map

Tournament overview