Nyråd Cup 2019

NYRÅD CUP 2019

Spillested: Vintersbøllehallen, Bakkebøllevej 6, Nyråd, 4760 Vordingborg.

Lørdag d. 5/1 2019 Drenge U7 (årg.12) Drenge U10 (årg.09) Drenge U13 (årg.06)

Søndag d. 6/1 2019 Drenge U9 (årg.10) Drenge U12 (årg.07)

Lørdag d. 12/1 2019 Drenge U8 (årg.11) Drenge U14 (årg.05) Drenge U17 (årg.02/03)

Søndag d. 13/1 2019 Drenge U11 (årg.08) Drenge U15 (årg.04)

VIGTIGT: Max 6 spillere på hvert hold, dog 7 spillere i årgang U7+U8+U9. Der må benyttes ÈN spiller fra sidste halvdel af året før (Juli-December).

Præmier:

U17, U15 og U14: 1. præmie: 2400 kr. til holdet 2. præmie: 1200 kr. til holdet 3. præmie: 600 kr. til holdet.         Vi forbeholder os ret til at aflyse rækker/ ændre i præmier ved for få tilmeldte hold

U13, U12, U11, U10, U9, U8, U7: Pokaler til 1.- 2. og 3.pladsen (en til hver spiller) Medaljer til puljevindere, som ikke når finalerne. I U7 får alle spillere en medalje. Alle hold får en slikpose.

I alle rækker kåres ”Årgangens spiller” af dommerbordet

Tilmelding: www.staevner.dk på http://staevner.dk/staevne/14686/nyraad-cup-2019.aspx (Alternativt til mail tilmelding@nyraadfodbold.dk eller tlf. 20759848)

Tilmeldingsgebyr: U17, U15 og U14: 500 kr. Øvrige rækker: 400 kr. Betaling: Beløbet overføres med holdnavn og årgang til: Reg. 0040 konto 5907 253 793 Bekræftelse på tilmelding sendes, når betaling er modtaget.

Tilmeldingsfrist: Senest den 9. december 2018

Program Sendes på mail og kan ses på hjemmesiden www.nyraadfodbold.dk samt facebook senest 30 december 2018

I kan følge os på facebook ”Nyråd Cup”

Nyråd IF/ Fodbold Ungdom

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 400 Lørdag 5/1-19 9 0
U8 Mixed 7 400 Lørdag 12/1-19 13 0
U9 Mixed 7 400 Søndag 6/1-19 19 1
U10 Mixed 6 400 Lørdag 5/1-19 12 0
U11 Mixed 6 400 Søndag 13/1-19 20 0
U12 Mixed 6 400 Søndag 6/1-19 17 1
U13 Mixed 6 400 Lørdag 5/1-19 17 0
U14 Mixed 6 500 Lørdag 12/1-19 21 0
U15 Mixed 6 500 Søndag 13/1-19 14 0
U17 Mixed 6 500 Lørdag 12/1-19 17 1

Signetud teams

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/1-19

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
LA 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Vordingborg IF 1 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF 2 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
LA 2 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12/1-19

Teamname LVL Logo Club
Møns FK Sort C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK hvid C Møns FK Logo Møns FK
VIF BLÅ Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
LA C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG grøn B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VIF HVID Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U9 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 6/1-19

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
FC Nakskov 1 FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Østmøn Fodboldklub C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Præstø 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 3 Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Præstø 2 B Præstø IF Logo Præstø IF
FC Pablo A FC Pablo
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/1-19

Teamname LVL Logo Club
FC Nakskov 2 B NB/Velo
FC Nakskov 1 A NB/Velo
Vordingborg IF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Næstved - Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved - Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved - Gul Næstved IF Logo Næstved IF

U11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13/1-19

Teamname LVL Logo Club
Møns Drenge 2 Møns FK Logo Møns FK
RIF Youngboys A Ringsted IF Logo Ringsted IF
FC Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
Møns drene 1 mfk
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nfc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nfc stribet
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF - Rød Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næstved - Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Præstø C Præstø IF Logo Præstø IF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U12 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 6/1-19

Teamname LVL Logo Club
Møns Fk 1 C Møns FK Logo Møns FK
NFC BLÅ B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
BOMBERS Drenge St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge Blå B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Ørslev GIF - Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF - Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns Fk 2 C Møns FK Logo Møns FK
Nyråd 11 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
De gule djævle B
Præstø if B Præstø IF Logo Præstø IF
Næstved IF Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
NFC RØD B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC SORT B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U13 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/1-19

Teamname LVL Logo Club
Team skisport B
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SSMV.DK B
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Holbæk B&I B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holmegaard Rød B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holbæk B&I A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holmegaard Sort B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Næver footboys Næstved IF Logo Næstved IF
4B A
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ørslev GIF - Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF - Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12/1-19

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
4B B
Næver footboys
Sydhavsfest.dk A
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
MFK United C Møns FK Logo Møns FK
NLA BLÅ NLA
NLA SORT NLA
NLA GUL NLA
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Dissing
Henrik Hansen Automobiler
VIF 3 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Class on floor B

U15 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13/1-19

Teamname LVL Logo Club
HBK A HB Køge Logo HB Køge
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næver4ever B
Holbæk Blå A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Sydhavsfest.dk A
NLA SORT B NLA
NLA BLÅ B NLA
Team Cencio B
Dissing
MFK 1 Møns FK Logo Møns FK
MFK 2 Møns FK Logo Møns FK
Næverdrengene B Næstved IF Logo Næstved IF

U17 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12/1-19

Teamname LVL Logo Club
NLA BLÅ B NLA
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Falster FC B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
De Præcise Håndværkere B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Roskilde Racing Center
Det Ultimative Nathold B
Vogt Byg A
Intersport FC
NLA SORT B NLA
Habils Aber A
LT Totalentreprise A
Nybolig Erhverv København A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - January 13

Organisation
Nyråd Idrætsforening
Place
Vintersbøllehallen
Address
Bakkebøllevej 6, Nyråd
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
tilmelding@nyraadfodbold.dk
Nyråd Cup 2019 map

Tournament overview