Morud Intersport Cup 2018


Stævnet afvikles i Langesøhallen i Morud.
 
Der kan tilmeldes hold i følgende årgange:
  • Piger: U11/U12
  • Drenge: U8, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U16

Der vil være stævneposer med godter til alle hold og flotte præmier til vinderne.
Der vil være kåring af bedste spiller i hver årgang, bortset fra U8, hvor alle vil modtage en medalje eller pokal.

Vores cafeteria holder åbent under stævnet.

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen, hvis der er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang, der vil komme info såfremt dette bliver tilfældet.
Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.
Der garanteres minimum 6 kampe af 5 min. når der er:

8 hold pr årgang, dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne + 2erne i en A pulje og 3erne + 4erne i en B pulje.
Hvis der er stor tilmelding i en årgang (så snart vi har 8 nye hold på ventelisten), ser vi på at åbne årgangen.

Der spilles efter FBU indefodbolds regler med nedenstående særregler:

I kampe hvor der skal findes en vinder spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter afgøres kampen på straffespark (3 stk).

Årgang U8 U10-U12 U13-U16
Max spillere på hold 7 6 6
Antal spillere på banen pr. hold 5 4 4
En spiller over midten Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Ja Nej Nej
Udvist spiller må erstattes med ny Ja Ja (U12 nej) Nej

Kampprogram sendes ud ca. 5-7 dage før stævnet.

Klubberne melder sig ved indgangen ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Tilmelding kun via staevner.dk

Prisen pr. hold er Kr. 350,-
Reg.nr.: 0933 - Kontonr.: 4378067790
Mobilepay tlf.: 26 35 35 46 (Mads S. Thomsen)
HUSK nu at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.

Kontakt:
Email : sommer-89@hotmail.com
Mads Thomsen - 26 35 35 46

Se også information på Facebook gruppen "Morud Intersport Cup"
 
 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11/U12 Mixed 6 350 7 0
U11 Mixed 6 350 Lørdag kl. 9.00 - 14.00 19 2
U12 Mixed 6 350 Lørdag kl. 14.00 - 19.00 22 1
U15 Mixed 6 350 0 0
U16 Mixed 6 350 Lørdag kl.19.00 - 21.00 10 0
U8 Mixed 7 350 3 0
U10 Mixed 6 350 Søndag kl. 9.00 - 11.30 8 0
U13 Mixed 6 350 Søndag kl. 11.30 - 16.30 24 3
U14 Mixed 6 350 Søndag kl. 16.30 - 18.45 15 4

Signetud teams

U11/U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00 - 14.00

Teamname LVL Logo Club
TPI ! B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
fc storebælt C
S.F.B A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næsby 3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Morud IF 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud IF 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
fc storebælt B
FC NR.LYN B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U12 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14.00 - 19.00

Teamname LVL Logo Club
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
OKS-Blå B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Bm12 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Sort A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Rød A Dalum IF Logo Dalum IF
OKS-Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Morud 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Flemløse B Flemløse
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl.19.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Hoven AC A
Provstegård
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Traepillerfyn.dk A
Tredjeholdet A
DigiTach A
Tá bolden
Demons A

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00 - 11.30

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum Hvid A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Rød B Dalum IF Logo Dalum IF
Bm 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Oks A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Morud 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U13 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 11.30 - 16.30

Teamname LVL Logo Club
Morud 3 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Legenderne A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI-1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI - 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Humlebierne B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe - The Legends A
Bredballe - All Stars B
TrendyLiving A
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
FLP Løverne A
Bm C Marienlyst Logo Marienlyst
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Morud 1 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U14 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 16.30 - 18.45

Teamname LVL Logo Club
OKS Rød Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Gul Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum - Pink A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum - Sort A Dalum IF Logo Dalum IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - December 2 2018

Organisation
Morud Idrætsforening
Place
Langesøhallen
Address
Idrætsvej 7
Postalcode
5462
City
Morud
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
sommer-89@hotmail.com

Tournament overview