Intersport-Cup Munkebo

 Munkebo Boldklub

Intersport-Cup 25-27.januar-2019

Der bliver spillet i både Munkebo Hallen & Kerteminde Hallen

Der spilles efter DBU/Fyn regler for indefodbold dog fra U.12 og opefter skal der være en over midten og der vil være udvisning ved spark over bande samt loft.

Særregel for U.11 og nedefter. Ingen spillere der har spillet i A-rækken udendørs må deltage da det er et bredde stævne for børnehold.

Der er fine præmier til 1-2-3 i hver række dog i U.7 mix præmier til alle.                                                         Dame/Herre senior og U.19 spilles der om penge præmier.                                                                                    Max præmier til og med to udskifter.

I tilfælde at for få tilmeldte i en årgang tillader vi at have retten til at slå to årgange sammen og skulle vi få mange hold i en årgang ved børnehold bliver der spillet i både B & C række.                                                             Vi spiller modsat dag af FBU-Indestævne så man kan deltage i begge stævner.                                                  

Betaling skal ske til mobilpay 26226102 eller Konto 3596-3596302955                                                             Tilmelding er først gældende når pengene er overført.                                                                                                   Husk at skrive Holdnavn, Årgang og Mail på Betalingen.

Spørgsmål til stævnet kontakt Jens Knudsen tlf.61392798 eller mail  knudsen.ymer@gmail.com

Programmet sendes ud på mail cirka en uge før.

Sidste tilmelding 13.januar 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U.7 Mixed 5 300 Lørdag 16 0
U.8 Mixed 7 350 Lørdag 4 0
U.9 Mixed 7 350 Søndag 8 0
U.9/U.10 Mixed 6 350 Søndag 5 0
U.10 Mixed 6 350 Lørdag 14 0
U.11 Mixed 6 350 Lørdag 1 0
U.11 Mixed 6 350 Søndag 10 0
U.12 Mixed 6 350 Lørdag 10 0
U.13/U.14 Mixed 6 350 Søndag 15 0
U.13 Mixed 6 350 Søndag 3 0
U.13 Mixed 6 350 Søndag 10 0
U.12 Mixed 6 350 Lørdag 4 0
U.14 Mixed 6 350 Søndag 0 0
U.14 Mixed 6 350 Søndag 13 0
U.15 Mixed 6 350 Fredag 1 0
U.15/U.16 Mixed 6 350 Lørdag 1 0
U.16 Mixed 6 350 Lørdag 0 0
U.15 Mixed 6 350 Lørdag 7 0
U.15 Mixed 6 350 Lørdag 16 0
U.16/U.17 Mixed 6 350 Fredag 0 0
U.16/U.17 Mixed 6 350 Fredag 8 0
Dame Senior Mixed 6 450 Lørdag 8 0
U.19 Mixed 6 450 Fredag 8 0
Herre Senior Mixed 6 450 Lørdag 13 0

Signetud teams

U.7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde 1. C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
U7 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby 1 B Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby 2 B Dalby IF Logo Dalby IF
Munkebo U7 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB4 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB5 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U.8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U.9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
S.K.F.I.F B S.K.F.I.F
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U.9/U.10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Korup /ubberud C Korup IF Logo Korup IF
KB Piger C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Korup/ubberud 2 C Korup IF Logo Korup IF

U.10 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo U11P B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kværndrup Boldklub C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Kerteminde Boldklub 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby/Allesø 1 B Allesø Fodbold
Næsby/Allesø 2 C Allesø Fodbold
B67 B B.67 Logo B.67
U10 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Flamingoerne B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Leguanerne C Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Hårslev/ Særslev C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub

U.11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U.11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Fjordager C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum IF (piger) C Dalum IF Logo Dalum IF
KRFK C KRFK Logo KRFK
Dalum IF 2 (piger) C Dalum IF Logo Dalum IF
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U.12 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lars’ lækkerier C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 12 c C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OKS-Sort B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Stribet B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
OKS-Blå B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U.13/U.14 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KRFK B KRFK Logo KRFK
KRFK B KRFK Logo KRFK
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
FJ Pigerne B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Nr LYN B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Næsby 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI U13 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Bogense U13 piger B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF

U.13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NK biler B
Helges helte B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U.13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Daniels drenge C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Team SEIDL C Hedensted IF Logo Hedensted IF
KKD 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KKD 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BM pigerne B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Gutterne B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Pizza Vero United C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U.12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U.14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U.14 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
KMD 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 4 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
SfB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Årslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 3 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM U14 B Marienlyst Logo Marienlyst
Pizza Vero United Fjordager IF Logo Fjordager IF

U.15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
KMD 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U.15/U.16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U.16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U.15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KMD 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 2 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Glamsbjerg A Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ådalen A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Søndersø 1 A Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U.15 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KMD 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Under uret B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fjordager IF 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM U15 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI 4 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Søndersø 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
TOQ U16 piger B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sovsekongerne B
Zlatans Diciple C

U.16/U.17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U.16/U.17 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
KMB KMB
MDL 5210 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
AC hoven A
Klunkemos FC A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Svigermors Drømme C
Revisorgården Odense B Dalum IF Logo Dalum IF
De små blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

Dame Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KMB A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMB B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Chrisa Bolig B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Munkebo1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Pimpernel Pigerne B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Den Røde Hær B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U.19 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
MB2000 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
MB2000 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
MB2000 3 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Korup B Korup IF Logo Korup IF
Mors dengser B Skalbjerg Boldklub Logo Skalbjerg Boldklub
Sportmonda

Herre Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Allstars A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
DSIO DSIO
team andreasen C
bisgaards drenge C
5E Byg A
Op på hesten igen
Langtved B Langtved SG & IF Logo Langtved SG & IF
Legenderne

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - January 27 2019

Organisation
Munkebo Boldklub
Place
Munkebo
Address
Mosevangen 2
Postalcode
5330
City
Munkebo
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview