Hørning IF julecup

Velkommen til Hørning IF Fodbold Julecup 2018

Vi glæder os til at se spillere, trænere, ledere, forældre og publikum til vores 34. julestævne i Hørning. Vi spiller mellem jul og nytår 27.-30. december. Stævnet er et af de største endags stævner i Midtjylland, hvor der er garanti for hygge og spændende kampe i gode omgivelser. Her er garanti for gode mål og flotte detaljer. Vi spiller også futsal i de samme dage, så der er fuld fart på alle baner.

Vi glæder os til at se rigtig mange klubber og hold til nogle gode dage med topunderholdende kampe.

OBS: Der spilles på store 7/8-mands mål fra U10 og opefter.

Pengepræmier i Herresenior/ Damesenior

Spilleregler: Der spilles efter DBU Jyllands indendørsregler til og med U9 og med vores egne regler for 7/8-mandsmål fodbold fra U10 og opefter. Der spilles 7 min. pr. kamp.

U6 & U7 spilles 3:3 på tværs på små mål – max. 5 spillere. Der spilles 7 minutter pr. kamp

U8 & U9 spilles 4:4 - max 6 spillere.

U10 og opefter spilles 4:4 på 7/8-mandsmål - max 6 spillere. Husk målmand + målmandshandsker

Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

Spillested: Toftevej 53, 8362 Hørning

I Sportscaféen er der mulighed for at købe kaffe, te, sodavand, slik, sandwich og varm mad.

Dommer: Der dømmes med dommere fra Århus Dommerklub i seniorrækkerne og U13-U19. Yngre rækker dømmes af lokale dommere.

Præmier: Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række - max 6 spillere pr. hold. I U6 & U7 er der medaljer til alle spillere og max 5 spillere per hold.

Spilleplan: Programmet sendes ud i uge 50 og lægges her på hjemmesiden.

Pengepræmier: I rækkerne Herresenior/ Damesenior Præmier nr. 1. kr. 2.000,- og nr. 2. kr. 1000,- pr. række

Holdgebyr

For hold med pengepræmier: kr. 650,00
U6 & U7: kr. 250,00
Øvrige rækker: kr. 400,00

Betaling sker ved tilmelding på Middelfart Sparekasse konto, 1688 – 3230 66 9871
Husk at angive holdnavn ved betalingen.

Tilmeldingen er bindende for klubben. Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, eller aflyse ved for få tilmeldinger.

SIDSTE FRIST FOR TILMELDING ER TIRSDAG DEN 4. DECEMBER

Tilmelding kan kun ske via staevner.dk Spørgsmål pr. mail til julecup@teamhif.dk

OBS. OBS. OBS. Hvis der bliver nedlagt rækker åbnes der for flere hold i de andre rækker.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Blandet Mixed 5 250 Lødag d. 29.12.2018 4 0
U7 Blandet Mixed 5 250 Lørdag d. 29.12.2018 27 0
U8 drenge Mixed 6 400 Lørdag d. 29.12.2018 16 0
U9 drenge Mixed 6 400 Lørdag d. 29.12.2018 21 0
U8 piger Mixed 6 400 Lørdag d. 29.12.2018 1 0
U9 piger Mixed 6 400 Lørdag d. 29.12.2018 6 0
U10 piger Mixed 6 400 Fredag d. 28.12.2018 5 0
U10 drenge Mixed 6 400 Torsdag d. 27.12.2018 20 0
U11 piger Mixed 6 400 Søndag d. 30.12.2018 0 0
U11 drenge Mixed 6 400 Torsdag d. 27.12.2018 5 0
U12 piger Mixed 6 400 Søndag d. 30.12.2018 4 0
U12 drenge Mixed 6 400 Fredag d. 28.12.2018 13 0
U13 piger Mixed 6 400 Søndag d. 30.12.2018 7 0
U13 drenge Mixed 6 400 Torsdag d. 27.12.2018 13 0
U14 piger Mixed 6 400 Fredag d. 28.12.2018 4 0
U14 drenge Mixed 6 400 Torsdag d. 27.12.2018 0 0
U15 piger Mixed 6 400 Søndag d. 30.12.2018 8 0
U15 drenge Mixed 6 400 Fredag d. 28.12.2018 11 0
U16 piger Mixed 6 400 Søndag d. 30.12.2018 6 0
U16 drenge Mixed 6 400 Torsdag d. 27.12.2018 12 0
U17 drenge Mixed 6 400 Fredag d. 28.12.2018 6 0
Herre senior Mixed 6 650 Fredag d. 28.12.2018 5 0
Dame senior Mixed 6 650 Søndag d. 30.12.2018 10 0

Signetud teams

U6 Blandet 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lødag d. 29.12.2018

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
U06 Hørning C

U7 Blandet 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 29.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Stjær Youngsters1 B Stjær Boldklub
Stjær Youngsters2 B Stjær Boldklub
Stavtrup Piger 1 C Stautrup
Stavtrup Piger 2 C Stautrup
Hørning IF 6. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
Hørning IF 7. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 5. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Stavtrup 3 C Stavtrup I. F.
HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Skanderborg U7_1 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg U7_2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Stavtrup 1 B Stavtrup I. F.
Stavtrup 2 B Stavtrup I. F.
KHIF 1 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 2 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Virup B Virup IF Logo Virup IF
Skive IK Resen C Skive IK Logo Skive IK
Virup 3 B Virup IF Logo Virup IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 29.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Kolt Hasselager A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Brabrand IF 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF 2 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
AGF A
Hørning 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
AGF B
Hørning 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 1 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hørning 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Skive Ik Resen 1 C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen B Skive IK Logo Skive IK

U9 drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 29.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
VRI2 B VRI
VRI1 B VRI
Ry 2 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Stautrup 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Ry B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 5 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Egebjerg IF Heroes C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF Stars B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
VSK Ellevang 1 B VSK
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
Brabrand 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand 3 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U8 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 29.12.2018

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 29.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Helsted nisserne C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ry 1 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Rumpetterne C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ry 2 B Ry fodbold Logo Ry fodbold

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 28.12.2018

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
If Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
If Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lystrup Girls B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 27.12.2018

Teamname LVL Logo Club
KHIF-1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF-2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Rosendal IK B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Fysioterapi og Sportsskede Center Herning A
Skødstrup SF A1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hasta LA Victoria Siempre B Gedved IF Logo Gedved IF
Hørning IF 4 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Skødstrup SF C1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
TST1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Stautrup A Stautrup IF Logo Stautrup IF
Hasle B A Hasle Boldklub Logo Hasle Boldklub
Skødstrup SF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30.12.2018

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 27.12.2018

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30.12.2018

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team Risvig B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Brøgger-tøserne B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Stærk Lakrids C Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U12 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 28.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Brabrand if B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hørning A B Hørning
Hørning B B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Sorring Voel 2 C Sorring Voel
Sorring Voel 1 C Sorring Voel
Stautrup IF 2 C Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup IF 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
KHIF 1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 2 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
egetæpper B
IF Lyseng B A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30.12.2018

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hørning pigerne 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning pigerne 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ry pigerne A Ry fodbold Logo Ry fodbold

U13 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 27.12.2018

Teamname LVL Logo Club
KHIF-2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Fremad Drengene A Herning Fremad Logo Herning Fremad
VintenBox Boys B
Team Glad For Mad A
Håndværkerne A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FLP Løverne A
KHIF-1 A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening

U14 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 28.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
8660 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Horsens Q A FC Horsens Logo FC Horsens

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 27.12.2018

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ry Fodboldklub B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
HEI/VSK 2 C HEI/VSK
HEI/VSK 1 C HEI/VSK
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U15 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 28.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Rævene B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team Achibald A
Tst 007 A tst/Sabro Logo tst/Sabro
The special ones B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Second to none B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Third strike B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TST A tst/Sabro Logo tst/Sabro
Balle Bold B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SSV11 A Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U16 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Bakkens piger A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Nordbyens piger A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
VSK 2 VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
VSK 1 C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Aalborg/Nørresundby malerfirma A

U16 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 27.12.2018

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Humble Bees B Horsens FS Logo Horsens FS
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
www.dkcasinoer.dk A Horsens Boldklub Logo Horsens Boldklub
FCS Y B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FCS Y B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FCS Q A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FCS X A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
MF Energi B Billund IF Logo Billund IF

U17 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 28.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Åbygang B
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Gullit's Hunde B Gullit's Hunde
Cafe Rindbæk B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Putins Snigskytter A

Herre senior 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 28.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Dem der bare spiller
Kamstrup C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Kamstrup C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Herre Senior A Zem Zem Horsens
My Hest Forretning B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

Dame senior 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30.12.2018

Teamname LVL Logo Club
Hmi 18/19 B
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Harlev IK C Harlev IK Logo Harlev IK
Femme Fatale A
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
SSIK/Funder SSIK/Funder

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2018

Organisation
Hørning Idræts Forening
Place
Hørning idræts center
Address
Toftevej 53
Postalcode
8362
City
Hørning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
hifjulecup@gmail.com

Tournament overview