Marienlyst Cup 2018

Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 14. - 16. december 2018. Stævnet er ideelt til at få pudset formen af inden Fyens Stiftstidende`s julestævne. Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række. Pris pr hold er 350 kr. som skal indbetales ved tilmelding, på konto: Regnr. 6866 kontonr. 0001055043. Sidste tilmelding er den 2. december 2018 og kun hold under DBU kan deltage. BEMÆRK at holdnavn ved tilmelding skal være navnet på den klub man repræsenterer. Samtlige spillere på holdet skal være medlem af den klub de stiller op for og have spillet for klubben i efterårssæsonen 2018. Det er muligt at bruge max en kvartalsspiller på holdet, men ikke en dispensationsspiller og heller ikke en klassetrinsspiller. BEMÆRK: Begrænsning i antal hold kan forekomme i alle rækkerne, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt. Øvrige hold vil blive skrevet på venteliste. program vil blive fremsendt primo december. Vi glæder os til at se jer Med sportslig hilsen Stævneudvalget i Boldklubben Marienlyst
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 drenge Mixed 8 350 Forventes spillet søndag 14 0
U10 drenge Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 28 0
U11 drenge Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 30 0
U12 drenge Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 24 2
U13 drenge Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 19 0
U14 drenge Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 32 0
U15 drenge Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 20 0
U17 drenge Mixed 7 350 Forventes spillet fredag 16 3
U11 piger Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 15 0
U13 piger Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 7 0
U15 piger Mixed 7 350 Forventes spillet fredag 9 0
U18 piger Mixed 7 350 Forventes spillet fredag 8 0

Signetud teams

U9 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Brenderup A Brenderup IF Logo Brenderup IF
BM 3 B Marienlyst Logo Marienlyst
BM 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Nierne B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Marslev GIF B Marslev Gymnastik & Idrætsforening Logo Marslev Gymnastik & Idrætsforening
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

U10 drenge 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum Sort B Dalum IF Logo Dalum IF
Oks stribet A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum Hvid A Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kerteminde Boldklub A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ebberup IF B Ebberup IF Logo Ebberup IF
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TIngkær B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
SFB2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Tved Boldklub A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
U10 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Korup-Ubberud A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum Rød A Dalum IF Logo Dalum IF
Oks Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U11 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
BM Sct. Hans A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM Rising A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Årslev B 1 A Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Årslev B 2 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Otterup B&IK Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Korup-Ubberud A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF

U12 drenge 18 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tpi3 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OB 3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kværndrup BK B Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Odense Boldklub - 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Odense Boldklub - 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum BK 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum Rød A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Sort A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U13 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
FLP Løverne A
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
OB 3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
SfB1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB3 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum 3 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Odense Boldklub - 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Årslev Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U14 drenge 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
BM U14 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
KMD 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tpi 4 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fodboldfabrikken/OptimerIT A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Otterup Stribet C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Tpi 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
KMD A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Team vest A ikke en klub
OB ( grå) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
SfB 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OB ( tyrkis ) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS Gul Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Hvid Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tpi 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum IF - Sort A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF - Pink A Dalum IF Logo Dalum IF
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U15 drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Traepillerfyn.dk A
BM U15 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Pupperne A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
HBK A HB Køge Logo HB Køge
SB2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SB1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SB3 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U17 drenge 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Korup-Ubberud if B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Depotet Vestfyn
Mr. Chest & Co
Fraugde G&IF A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby Boldklub 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U11 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TPI rød B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI tøserne A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 3 C Marienlyst Logo Marienlyst
BM 1 A BM
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Assens FC U 10 B Assens FC Logo Assens FC

U13 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U15 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Otterup B&IK 2 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup B&IK 1 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
KMB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U18 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Hjemly Idrætsefterskole A Hjemly Fri- og Efterskole Logo Hjemly Fri- og Efterskole
Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 3 A Marienlyst Logo Marienlyst
KMB A B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMB B C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - December 16 2018
Last signup
Sunday, December 2, 2018

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlystcentret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
mp@b-marienlyst.dk
Marienlyst Cup 2018 map

Tournament overview