FLEXA CUP 2019

Indbydelse til FLEXA CUP 2019 Lørdag/Søndag den 9/10. februar 2019. Der spilles i følgende rækker: 2013 (U6) & 2012 (U7): 3-bold 2011 (U8) & 2010 (U9) : 4-mands med sænket overligger 2009 (U10) : 4-mands 2008 (U11) : 4-mands 2007 (U12) : 4-mands Oldboys : 4-mands Husk at angive niveau ved tilmelding Der er præmier til alle deltagere. Max antal spillere pr. hold: 3-bold Max 5 spillere. 4-mands Max 6 spillere. Er der spørgsmål kan man kontakte Henrik Vestergaard på tlf. 40685679. Dette nr. kan også bruges til betaling af stævnegebyr via mobilpay

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Oldboys Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 15 0
U6 (2013) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 6 0
U7 (2012) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 19 0
U8 (2011) Mixed 6 400 Lørdag for/eftermiddag 10 0
U9 (2010) Mixed 6 400 Søndag formiddag 30 0
U10 (2009) Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 24 0
U11 (2008) Mixed 6 400 Søndag for/eftermiddag 7 0
U12 (2007) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 14 0

Signetud teams

Oldboys 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
FC Drible ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hatting-torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
8520 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Arthur Andersen Transport B
Solbjergs drenge C Solbjerg IF
#Guldholdet Senior B
Fmb

U6 (2013) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Grejs-Dalen IK B Grejs IF Logo Grejs IF

U7 (2012) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Rask Mølle 1 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 2 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 3 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hover 3 Hover if Logo Hover if
Hornsyld 1 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld 2 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld 3 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Dalum IF 1 U6 A A Dalum IF Logo Dalum IF

U8 (2011) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet B Rårup GIF Logo Rårup GIF
HIF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 3 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Skjold SS Skjold
Bredballe IF U8 BC B Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U9 (2010) 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg IF Stars B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
VSF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hatting/Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund if A Lund IF Logo Lund IF
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
. C As Idrætsforening
BUF HORSENS B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF HORSENS 1 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF HORSENS 2 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
De blå drenge B Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting - Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hornsyld 1 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld 2 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
AS iF B As Idrætsforening
Stjærnerne C Stjær boldklub

U10 (2009) 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rårup Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Horsens KFUM U10C C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Zamundas junior A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FIFA BOYS B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Liverpool United B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
AC BØNDERNE C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bording 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording 2 C Bording IF Logo Bording IF
De kongeblå 1 A Løsning IF Logo Løsning IF
De kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Team Dsigns B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Hasta LA Victoria Siempre C Gedved IF Logo Gedved IF
Ammitsbøl U10B B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
SIK 1 niv B B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK

U11 (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
RAF Motors C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Gauerslund if B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
aia-tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U12 (2007) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Bm12 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
CMA BYG B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
dyrenesnetto B
egetæpper B
Team Attack B
Pommes Frites Gang B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
BarcaHammel B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HammelMadrid B HGF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - February 10 2019

Organisation
Rårup GIF
Place
Rårup Hallen
Address
Kirkedalsvej 53 Rårup
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
FLEXA CUP 2019 map

Tournament overview