U11-U12 Piger fastelavn fodbold

Velkommen til Taastrup FC Fastelavnsstævne for U11 og U12 piger. Kom og vær med til et sjovt stævne med masser af præmier, hvor vi (som noget nyt i år) sparker Katten af tønden imens vi spiller fodbold. Vi håber at kunne afvikle hhv. A, B og C rækker i begge årgange, som i de andre år.

·      Vi spiller på håndboldmål og med bander, efter DBU indendørs regler med 4 spillere på banen ad gangen.

·      Alle tilmeldte hold garanteres minimum 4 kampe

·      Flotte præmier fra nr. 1-4 i alle rækker og masser af præmier for flotte redninger og mål.

·      Slikposer til alle deltagere

·      Deltager gebyr 500,- kr.

·      Spillested: Stævnet bliver holdt i Taastrup Hallerne, Parkvej 78, 2630 Taastrup.

·      Programmet sendes ud, senest en uge inden stævnet

Tilmelding og betaling af deltagergebyr senest d. 1. februar 2019. Betaling til Reg.nr. 2275 Kontonr. 8479 753 327. HUSK at anføre hold navn, årgang og niveau ved betaling.

Tilmelding er først bekræftet ved betaling!

Vi håber at se jer til Danmarks bedste fastelavnsstævne!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 PIGER A Mixed 7 500 LØRDAG 1 0
U11 PIGER B Mixed 7 500 LØRDAG 8 0
U11 PIGER C Mixed 7 500 LØRDAG 12 0
U12 PIGER A Mixed 7 500 LØRDAG 4 0
U12 PIGER B Mixed 7 500 LØRDAG 9 0
U12 PIGER C Mixed 7 500 LØRDAG 11 0

Signetud teams

U11 PIGER A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club

U11 PIGER B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
TFC U11 B B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Tårnby Tøserne B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Albertslund IF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Greve fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U11 PIGER C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
Tårnby Tøserne C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Bagsværd BK C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Greve fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rosenhøj 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Albertslund IF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hareskov IF U10 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Bagsværd Boldklub 2 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U12 PIGER A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bæsterne A Fremad Valby Logo Fremad Valby

U12 PIGER B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
TFC U12 B B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hornbæk 1 B Hornbæk
Hornbæk 2 B Hornbæk
Brøndby B B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hvalsø's Seje piger B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk Gul B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1938 B B1938 Logo B1938

U12 PIGER C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
TFC U12 C-1 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC U12 C C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ishøj IF C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Brøndby C C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
B1938 C B1938 Logo B1938

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 2 2019

Organisation
Taastrup FC
Place
Taastrup Hallerne
Address
Parkvej 78
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
U11-U12 Piger fastelavn fodbold map

Tournament overview