3. Gentofte Indoor Cup

3. udgave af
GENTOFTE INDOOR CUP


Det er med stor fornøjelse at Gentofte Fodbold Akademi i weekenden d. 9.-10 & 16.-17. Februar arrangerer 3. Udgave af GENTOFTE INDOOR CUP. Ovenpå en succesfuld 2. Udgave, der havde deltagelse af 124 hold, udvides årets turnering fra 2 til 4 dage, sådan at der er plads til hele 252 hold på tværs af årgang 2008, 2009, 2010, 2011 & 2012.

Inspirationen til turneringen stammer fra selveste Ajax Amsterdam, der arrangerer deres egen intense inendørsturnering funderet på et futsal-inspireret koncept, der fodrer intensitet og spilleglæde. Der spilles 5v5 for de ældste (U9-U11) og 4v4 for de yngste (U7-U8).

Vi lægger som altid vægt på spilletid og bedst mulig matchning for de enkelte hold, hvorfor alle spiller både gruppe- og slutspil. Tillige vil der være dommere på alle kampe, ligesom I vil opleve en turnering, hvor der er styr på kampprogrammet. Der vil være medaljer til alle 4v4-hold, ligesom nummer 1 og 2 i alle rækker præmieres med pokaler.

GENTOFTE INDOOR CUP

  • SPILLETID – Som udgangspunkt 6 kampe pr. hold!
  • MATCHNING - Slutspil eller matchningskampe for alle hold!
  • KAMPLEDERE på alle kampe - I skal blot koncentrere jer om holdet!
  • EFFEKTIVT KAMPPROGRAM - Alle kampe startes og afsluttes samtidig!
  • SPÆNDENDE KONCEPT med masser af liv i hallerne!


PROGRAM

Der er som udgangspunkt plads til 20 hold pr. række i U9 til U11, og 12 hold pr. række i U7 og U8 (OBS: Vi har udvidet U7A, U7B, U8A & U8B til 16 hold). I U10 A er der dog plads til 32 hold. Med forbehold for ændringer afvikles rækker som følger:

LØRDAG DEN 9. FEBRUAR
Klokken 09.00-11.45: U9 (2010) B
Klokken 11.45-14.30: U9 (2010) A
Klokken 14.30-17.15: U9 (2010) C

SØNDAG DEN 10. FEBRUAR
Klokken 09.00-11.45: U11 (2008) B
Klokken 11.45-14.30: U11 (2008) A
Klokken 14.30-17.15: U11 (2008) C

LØRDAG DEN 16. FEBRUAR
Klokken 09.00-11.45: U10 (2009) B
Klokken 12.00-17.30: U10 (2009) A - plads til 32 hold

SØNDAG DEN 17. FEBRUAR
Klokken 09.00-11.30: U7 (2012) B + U8 (2011) B - udvidet til 16 hold
Klokken 11.30-14.00: U7 (2012) A + U8 (2011) A - udvidet til 16 hold
Klokken 14.00-16.30: U7 (2012) C + U8 (2011) C

TILMELDING

Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk og er først endeligt bekræftet, når holdgebyret på 400 kr. pr. 4v4-hold og 500 pr. 5v5-hold er indbetalt til GFA. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

Mobilepay: 77717

GFA benytter Mobilepay Business, da administrationen er langt lettere end tradionel bankoverførsel. Foretrækker jeres klub bankoverførsel kan dette arrangeres ved henvendelse.

KONTAKT

Victor Koppel
Mail: vkoppel@hotmail.com

Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11A Mixed 5 500 Søndag 10/2 - 11.45-14.30 11 0
U11C Mixed 5 500 Søndag 10/2 - 14.30-17.15 3 0
U10B Mixed 5 500 Lørdag 16/2 - 09.00-11.45 25 1
U10A Mixed 5 500 Lørdag 16/2 - 12.00-17.30 42 6
- Mixed 0 0 - 2 0
U8B Mixed 4 400 Søndag 17/2 - 09.00-11.45 19 1
U8A Mixed 4 400 Søndag 17/2 - 11.45-14.30 18 1
U8C Mixed 4 400 Søndag 17/2 -14.30-17.15 13 0
U7B Mixed 4 400 Søndag 17/2 - 09.00-11.45 24 6
U7A Mixed 4 400 Søndag 17/2 - 11.45-14.30 20 1
U9A Mixed 5 500 Lørdag 9/2 - 11.45-14.30 26 0
U7C Mixed 4 400 Søndag 17/2 - 14.30-17.15 18 2
U9C Mixed 5 500 Lørdag 9/2 - 14.30-17.15 16 0
U11B Mixed 5 500 Søndag 10/2 - 09.00-11.45 4 0
U9B Mixed 5 500 Lørdag 9/2 - 09.00-11.45 33 1

Signetud teams

U11A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/2 - 11.45-14.30

Teamname LVL Logo Club
Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ishøj IF A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
KB A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Malmø FF Blå A Malmø FF
Malmø FF Vit A Malmø FF
Brøndby IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/2 - 14.30-17.15

Teamname LVL Logo Club
B1908-3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
GFA Sort C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U10B 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/2 - 09.00-11.45

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B.93 M&M B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Virum-Sorgenfri Gul B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
GFA Grå B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Greve Fodbold 1.b B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SBI B Rød B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Himmelev-Veddelev BK B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10A 30 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/2 - 12.00-17.30

Teamname LVL Logo Club
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Liverpool FC A Liverpool FC
Reserveret til udenlandsk hold
FC St. Pauli A FC St. Pauli
Manchester City A Manchester City
Talent Goals Academy (NL) A Talent Goals Academy
PSV Eindhoven A PSV Eindhoven
IF Alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Brøndby IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SBI A Rød A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Boldklubben Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
B93 S1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB A1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Himmelev-Veddelev BK A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Brøndby IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
HG A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Malmø FF Vit A Malmø FF
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Malmø FF Blå A Malmø FF
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: -

Teamname LVL Logo Club

U8B 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/2 - 09.00-11.45

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hold 1 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hold 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 Theis B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BRØNDBYERNES IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby Boldklub U8B B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Rødderne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIF Blå Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Løveungerne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8A 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/2 - 11.45-14.30

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United A Nørrebro United Logo Nørrebro United
Golazo A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BRØNDBYERNES IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hold 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Taastrup FC (1) A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum Tigerne A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Løveungerne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/2 -14.30-17.15

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Vallensbæk IF 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
PMC 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk IF 4 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB 3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BRØNDBYERNES IF 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIF Gul Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vestegnen IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 4 C Østerbro IF Logo Østerbro IF

U7B 16 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/2 - 09.00-11.45

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF U6 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF U7 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
ABT ØST B B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KIF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B93 2012 JVM B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Husum U7 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
EIF - LOOP B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF - WTC B Espergærde IF Logo Espergærde IF
NBU - Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U7A 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/2 - 11.45-14.30

Teamname LVL Logo Club
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
GVI Hold rød A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
KIF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1973 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Danmark B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
PMC 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve Blå 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9A 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/2 - 11.45-14.30

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Amager FF A Amager FF Logo Amager FF
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvidovre IF Tigere A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Malmö FF A Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
GFA Future 09 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B93 - OK A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U7C 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/2 - 14.30-17.15

Teamname LVL Logo Club
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1973 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KIF3 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B93 2012 JVM 1 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ABT ØST C C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B 1973 1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Køge Boldklub C2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub C1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Espergærde IF C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Greve Blå 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B93 blå/hvid 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GFA C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U9C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/2 - 14.30-17.15

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ishøj 2 C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Orient Gul C Orient GIF Logo Orient GIF
Brøndby IF 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ledøje Smørum 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hvidovre IF Pantere C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
B93 - OK C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Holte C FC Holte Logo FC Holte
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF

U11B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/2 - 09.00-11.45

Teamname LVL Logo Club
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
GFA Grå B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U9B 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/2 - 09.00-11.45

Teamname LVL Logo Club
Ishøj 1 ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Orient Rød B Orient GIF Logo Orient GIF
Brøndby IF 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Ledøje Smørum 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hvidovre IF Løver B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
A.G.F. Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
B93 - OK B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Argentina B Nørrebro United Logo Nørrebro United
FC Holte Hvid B FC Holte Logo FC Holte
Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Allerød Blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vanløse IF 3 B Vanløse IF Logo Vanløse IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
9. - February 17

Organisation
Gentofte Fodbold Akademi
Place
Gentofte Hallen
Address
Ved Stadion 10
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Futsal

Organisermail
vkoppel@hotmail.com

Tournament overview