Fraugde Cup

Velkommen til Fraugde Cup 2018.
Kom og deltag i et af Fyens mest populære julestævner første weekend i december (1-2 december 2018).

Kampprogram sendes ud ca. 4-7 dage før stævnet. Prisen pr. hold er 350 kr..Betaling kan laves Mobile pay 21 97 76 81. Husk at angive klub og årgang eller id. Nr. ved elektronisk betaling.

Tilmeldingsfrist er 24. november 2018. Vi tager forbehold for ændringer og at puljer sammenlægges.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange Drenge og Piger: U8 - U9 - U10 - U11 - U12 - U15- U16. For de små årgange (U8 og u9) vil der være medaljer til ALLE spillere. Fra U9 og opefter vil der være præmier til nr. 1 .

Der er en hyggekurve til alle delatgende hold.

Vores cafeteria holder åbent under stævnet, overskud herfra går til ungdomsafdelingen. Vi tager forbehold for ændringer og at puljer sammenlægges. Vi forbeholder os ret til at slå 2 årgange sammen, hvis der er mindre end 6 tilmeldte hold pr. årgang. Der spilles efter FBU indefodboldsregler med nedenstående særregler. I kampe hvor der skal findes en vinder og det står uafgjort efter end spilletid, spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter afgøres kampen på straffespark (3 stk.). Der spilles 5 mod 5 for U8-U9  – der er ikke kønsopdeling i denne årgang. Klubberne melder sig ved dommerbordet ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Vi ses til en fantastisk weekend.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 7 350 Søndag den 2. december 0 0
U9 Mixed 7 350 Søndag den 2. december 4 0
U10 Mixed 7 350 Søndag den 2. december 8 0
U11 Mixed 7 350 Søndag den 2. december 10 0
U12 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 9 0
U8 Mixed 7 350 Søndag den 2. december 0 0
U13 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 5 0
U9 Mixed 7 350 Søndag den 2. december 3 0
U10 Mixed 7 350 Søndag den 2. december 0 0
U11 Mixed 7 350 Søndag den 2. december 0 0
U12 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 2 0
U13 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 2 0
U14 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 0 0
U14 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 9 0
U15 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 8 0
U16 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 6 0
U15 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 0 0
U16 Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 0 0
Dame senior Mixed 7 350 Lørdag den 1. december 0 0

Signetud teams

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. december

Teamname LVL Logo Club

U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. december

Teamname LVL Logo Club
S.K.F.I.F B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Nierne B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. december

Teamname LVL Logo Club
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 3 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
S.K.F.I.F B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
U10 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
U10-2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. december

Teamname LVL Logo Club
Fraugde U11 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
S.F.B A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Kværndrup BK C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Scanstore A

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
EGIF Erritsø A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BM Boyz A Marienlyst Logo Marienlyst
Sanderum BK A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
De Unge Løver B

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. december

Teamname LVL Logo Club

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
NK biler B
Fraugde 2 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde e Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
BM Boyz A Marienlyst Logo Marienlyst

U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. december

Teamname LVL Logo Club
Korup/Ubberud C Korup IF Logo Korup IF
Skt. Klemens B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. december

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. december

Teamname LVL Logo Club

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Outrup Boldklub Logo Outrup Boldklub
BM Girlz B Marienlyst Logo Marienlyst

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club
B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
BM Super Girlz B Marienlyst Logo Marienlyst

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club
Team Odense B Marienlyst Logo Marienlyst
OB ( tyrkis ) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Otterup Stribet C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club
OB ( grå) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Team Flæk B Horsens FS Logo Horsens FS
Team Odense Q A Odense Q Logo Odense Q
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U16 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club
Fraugde 1 A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
MDL5210 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club

Dame senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. december

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - December 2 2018

Organisation
Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Fraugde Hallen
Address
Stat-Ene-Vej 22
Postalcode
5220
City
Odense SØ
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fraugde Cup map

Tournament overview