Dahl Pedersen Pokal Cup - FÅ PLADSER TILBAGE!!

Fra den 25. januar til den 03. Februar 2019 blænder vi op for Dahl Pedersen Pokal Cup 2019

Der spilles i årgangene U8 til U16. Der niveau opdeles, og der kan maksimalt være 9 hold i hver pulje. 
Puljerne består af tre hold, hvor vindere møder vindere i et slutspil, toerne møder de andre toer, mens 
treerne møder hinanden til slut. Dermed får holdene tætte kampe. 
I nogle rækker er det et B+C stævne, derfor vil A hold ikke kunne tilmeldes. 
 
Der spilles efter DBUs regler med 4:4 og hver kamp varer 8 minutter. Alle kampe dømmes af lokale 
dommere. 
 
Der er pokaler til alle deltagere, men dog er der lidt større pokaler til nummer 1 og 2 i De respektive rækker. 
Under stævnet vil der være musik, navneopråb ved scoringer samt masser af præmier for flotte mål, 
redninger og fairplay m.m. Der vil være præmie til rækkernes bedste spillere Præmieoverrækkelsen vil 
efterfølgende være med indløb i røg og lysshow. 
 
Beløbet bedes overført til 5980 1232394 eller via mobile pay på 83463
Husk at påføre hold ID ved overførsel. 
 
Pris: 500- kr. per hold. 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8C Mixed 6 500 Lørdag d. 02.02 fra 08-11 13 0
U8B Mixed 6 500 Lørdag d. 02.02 fra 11-14 9 0
U11C Mixed 6 500 Søndag d. 27.01 fra 08-11 11 0
U11B Mixed 6 500 Søndag d. 27.01 fra 11-14 10 0
U11A Mixed 6 500 Søndag d. 27.01 fra 14-17 10 0
U12C Mixed 6 500 Lørdag d. 26.01 fra 14-17 10 0
U16 Åben række Mixed 6 500 Søndag d. 03.02 fra 14-17 11 0
U12B Mixed 6 500 Lørdag d. 26.01 fra 17-20 11 1
U13B/C Mixed 6 500 Fredag d. 25.01 fra 17-20 13 0
U14B/C Mixed 6 500 Fredag d. 01.02 fra 17-20 8 0
U13A/B Mixed 6 500 Fredag d. 25.01 fra 20-22 8 0
U9C Mixed 6 500 Lørdag d. 26.01 fra 08-11 9 0
U9B Mixed 6 500 Lørdag d. 26.01 fra 11-14 9 0
U10C Mixed 6 500 Søndag d. 03.02 fra 08-11 9 0
U14A/B Mixed 6 500 Fredag d. 01.02 fra 20-22 6 0
U15 Åben række Mixed 6 500 Lørdag d. 02.02 fra 14-17 14 0
U10B Mixed 6 500 Søndag d. 03.02 fra 11-14 12 0

Signetud teams

U8C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 02.02 fra 08-11

Teamname LVL Logo Club
OGF 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
Skive IK - Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK - Resen 1 C Skive IK Logo Skive IK
Roslev IK C Roslev IK Logo Roslev IK
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Markens drenge 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Markens drenge 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hobro IK årgang 12 C Hobro IK Logo Hobro IK

U8B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 02.02 fra 11-14

Teamname LVL Logo Club
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
U8 NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Svane drengene B
OGF 1 C Overlund GF Logo Overlund GF
Markens drenge 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Markens drenge 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U11C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 27.01 fra 08-11

Teamname LVL Logo Club
IF Trojka C IF Trojka Logo IF Trojka
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Stoholm Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Ravnsbjerg IF C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
IF Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Ans IF C Ans IF Logo Ans IF

U11B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 27.01 fra 11-14

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
OGF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Team X Pro Team X Pro
IF Alliancen 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Grenaa monkeys B Grenaa FC Logo Grenaa FC
OGF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Lystrup Lystrup IF Logo Lystrup IF

U11A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 27.01 fra 14-17

Teamname LVL Logo Club
Gutterne A Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Team X Team X Pro
Løgstrup G&IF 2 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
North West united A Thisted FC Logo Thisted FC
Stoholm A Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ravnsbjerg IF A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Løgstrup G&IF 1 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U12C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 26.01 fra 14-17

Teamname LVL Logo Club
Team X Pro Team X Pro
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
FHIF C Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF
Roslev Ik C Roslev IK Logo Roslev IK
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
SV 2018 1 C Sorring-Voel Logo Sorring-Voel
SV 2018 2 C Sorring-Voel Logo Sorring-Voel
Frederiks AIF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Overlund GF C Overlund GF Logo Overlund GF

U16 Åben række 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 03.02 fra 14-17

Teamname LVL Logo Club
LIK 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Los Imanes de Beso FC C
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
SUB88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
IF Frem Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Chinos A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
LGIF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U12B 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 26.01 fra 17-20

Teamname LVL Logo Club
Team X Team X Pro
The Dream Team B
Roslev Ik Roslev IK Logo Roslev IK
Rødkærsbro IF B Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Ans Champs 1 Ans IF Logo Ans IF
Ans Champs 2 B Ans IF Logo Ans IF
FC Danske Bank B
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF

U13B/C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 25.01 fra 17-20

Teamname LVL Logo Club
Ans IF C Ans IF Logo Ans IF
IF Trojka C IF Trojka Logo IF Trojka
Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Linde Boldklub C Linde BK Logo Linde BK
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rødkærsbro IF C Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
A-sport
Bonderøvene C Spøttrup M.S
EASTSIDE Overlund GF Logo Overlund GF
Struer drengene B

U14B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 01.02 fra 17-20

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SMS fjends SMS Fjends
Farsø/Ullits 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø/Ullits 3 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Ans IF C Ans IF Logo Ans IF
Løgstrup G&IF 3 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U13A/B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 25.01 fra 20-22

Teamname LVL Logo Club
Team X Team X Pro
SMS fjends SMS fjends
Vejgaards Drenge A
Jysk Firmatøj/Craft A Skive IK Logo Skive IK
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Tømrermester Larsson A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U9C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 26.01 fra 08-11

Teamname LVL Logo Club
DIF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
AGF Århus GF Logo Århus GF
Stoholm C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Farsø/Ullits IK C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Skive IK Aakjær C Skive IK Logo Skive IK
SIK Resen 1 C Skive IK Logo Skive IK
NUGF 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SIK Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK

U9B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 26.01 fra 11-14

Teamname LVL Logo Club
VFF Fortnite B Viborg FF Logo Viborg FF
VFF FIFA B Viborg FF Logo Viborg FF
Stoholm Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
BMK Banditterne B BMK 90 Logo BMK 90
OGF2 B Overlund GF Logo Overlund GF
OGF1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Farsø/Ullits IK B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U10C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 03.02 fra 08-11

Teamname LVL Logo Club
Pfu05u10 C PFU05 Logo PFU05
Poderne PFU05 Logo PFU05
SIK Resen 3 C Skive IK Logo Skive IK
AGF Drengene Århus GF Logo Århus GF
SIK Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF
Hgf 1 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U14A/B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 01.02 fra 20-22

Teamname LVL Logo Club
SMS fjends SMS Fjends
Farsø/Ullits 1 A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Hernings drenge B
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
IK Vest B I.K.Vest Logo I.K.Vest

U15 Åben række 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 02.02 fra 14-17

Teamname LVL Logo Club
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
SMS fjends SMS Fjends
Team Løgstrup Auto
Søndermarken IK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarken IK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Grenaa IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Søndermarken IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Team Dahl Pedersen
Løgstrup B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U10B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 03.02 fra 11-14

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
NUGF-1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF-2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Pink Boys
SIK Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
SSIF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - February 3
Last signup
Wednesday, January 30, 2019

Organisation
Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Place
Løgstrup Hallen
Address
Vordevej 1
Postalcode
8831
City
Løgstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
franktylstrup@hotmail.com
Dahl Pedersen Pokal Cup - FÅ PLADSER TILBAGE!! map

Tournament overview