Markon Craft Cup i VRI 2019

 

MARKON CRAFT CUP i VRI


15. juni 2019  U5 - U12 (drenge og piger)


Stævnet er fyldt helt op 243 hold deltager

Stævnet med præmier til alle!


Forplejnings zone ude på banerne med stort udvalg!

 

Vejlby-Risskov Idrætsforening (VRI) har sammen med hovedsponsor MARKON CRAFT fornøjelsen af at indbyde til udendørs fodboldstævne for årgangene U5 - U12 (drenge og piger). Alle kampe spilles på baneanlægget ved Bellevuehallerne, Nordre Strandvej i Risskov nabo til én af Østjyllands bedste badestrande.
OBS! - U7 kan også tilmeldes som 5-mandshold mix (ikke niveauopdelt række), og U10 drenge og piger kan også tilmeldes som 8-mandshold.

 


Tidspunkt:  Stævnet afvikles lørdag den 15.juni 2019.

Puljerne spilles færdig inden for kortest mulig tidsramme. Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet. Stævneadministrationen forbeholder sig ret til at lægge rækker sammen såfremt antal tilmeldinger taler herfor.

Præmier:
Præmier til alle deltagende spillere - Stor holdpokal til nr. 1 og 2 i U8 – U12 rækkerne

 

Aktiviteter og forplejningsmuligheder:


Vi gentager succesen med KÆMPE TOMBOLA, og spillerne kan i pauserne dyste på PANNABANEN eller prøve FARTMÅLEREN. Fodboldbanerne ligger direkte op til én af Østjyllands bedste badestrande. Så husk evt. håndklæde og badetøj til en dukkert efter kampene.
Der er mulighed for at købe mad og drikkevarer i boderne under hele stævnet. Udvalget består blandt andet af diverse sandwichs, pølser med brød, kage, is, slik, sodavand og juice. Fra morgenstunden sælges der endvidere rundstykker, kaffe og te.

 

Stævneafvikling:
3-mandshold U5, U6 og U7 mix (ikke niveauopdelte rækker) - max. 5 spillere på holdet. Garanteret 4 kampe.


5-mandshold U7 mix, U8, U9 og U10 drenge og piger (A-, B- og C-rækker) - max. 7 spillere på holdet. Garanteret 4 kampe.


8-mandshold U10, U11 og U12 drenge og piger (A-, B- og C-rækker) - max. 10 spillere på holdet. Garanteret 4 kampe.


Holdgebyr: 3-mandshold 400kr., 5-mandshold 600kr., 8-mandshold 800kr.

 

 Tilmelding på www.staevner.dk senest den 20.maj 2019. Tilmelding er først gældende, når deltagergebyr er indbetalt på konto: 3627-11254691
HUSK at påføre flg. ved indbetaling: ID-nummer fra staevner.dk, klub samt række(r).
Ved afbud efter udsendelse af kampprogram refunderes stævnegebyret ikke.


Regler/Dommere:
Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper. U5-U10 (3- og 5-mands hold) dømmes af lokale dommere og U10-U12 (8-mands) hold dømmes af DBU-dommere.

 

Kontakter i forbindelse med spørgsmål:
Tilmelding og betaling -Jeanette Juul e-mail jeanettejuul_larsen@hotmail.com
Stævne og program - stævneledere Anders Gehlert Schmidt, e-mail: andersgschmidt@gmail.com
eller Kenneth Bøtkjær, e-mail: k_botte@hotmail.com

Samarbejdspartnere:

DEM der har valgt at støtte fodbold afd er:


MARKON, Craft  -JJDK- STARK Risskov - Djurslands Bank - OKKELS is - By Lucky - No77 Risskov - Jyske Bank A/S Risskov - FØTEX Center N - AGF Ejendomsmæglerne Nonbo & Eland - Kathrine Andersen Chokolade ApS - McDonald's RISSKOV, RANDERSVEJ, VIBY1, VIBY2, ST. TORV - Jysk Festudlejning, det gode selskab - OK Benzin - Terminalen - Danske Bank - Verisure A/S - Carletti -  Racehall -   Frøsø Køkkenfornyelse - Ejner Hessel A/S, Aarhus  - her er der plads til dit firma

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 400 20 0
U6 Mixed 3 400 39 0
U7 tremands Mixed 3 400 20 0
U7 femmands Mixed 5 600 26 0
U8KB Mixed 5 600 12 0
U8MA Mixed 5 600 14 1
U8MB Mixed 5 600 14 0
U8MC Mixed 5 600 17 0
U9KB Mixed 5 600 11 2
U9MA Mixed 5 600 10 0
U9MB Mixed 5 600 11 0
U9MC Mixed 5 600 12 1
U10KB femmands Mixed 5 600 14 3
U10MA femmands Mixed 5 600 5 0
U10MB femmands Mixed 5 600 12 0
U10MC femmands Mixed 5 600 6 1
U10KB ottemands Mixed 8 800 0 0
U10MB ottemands Mixed 8 800 14 0
U11KB Mixed 8 800 0 0
U11MA Mixed 8 800 2 0
U11MB Mixed 8 800 5 0
U11MC Mixed 8 800 7 1
U12KB Mixed 8 800 7 0
U12MA Mixed 8 800 7 0
U12MB Mixed 8 800 8 0
U12MC Mixed 8 800 5 0

Signetud teams

U5 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
TMIF Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
AGF C Århus GF Logo Århus GF
vri 5 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U6 33 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Aarhus Fremad U6 #1 C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad U6 #2 C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skødstrup SF 4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup SF 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Låsby Boldklub C Låsby Boldklub
Låsby U6 II Låsby Boldklub
KB B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HU6 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Liverpool FC B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Anfield B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
TMIF C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
BMI 1 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 2 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 5 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U7 tremands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sabro if 1 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Sabro if 2 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Team C.D Auto Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AGF 1 B Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 Århus GF Logo Århus GF
Helsted 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Låsbu U7 I C Låsby Boldklub
Låsby U7 II Låsby Boldklub
Vorup FB piger B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U7 femmands 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng U7 piger C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hørning 1. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 3. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 4. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Tst 2 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Tst 4 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Tst 1 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Tst 3 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Hobro Ik A Hobro IK Logo Hobro IK
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gedved United Gedved IF Logo Gedved IF
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stavtrup 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 3 C Stautrup IF Logo Stautrup IF
vorup fb B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U8KB 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vri - piger Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HOG_1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG_2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI pigerne B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
sabro if B Sabro IF Logo Sabro IF

U8MA 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF A Århus GF Logo Århus GF
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Vri - drenge - hold 3 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Helsted Fremad 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ry 1 A Ry fodbold Logo Ry fodbold
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8MB 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA 1 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Viby IF Hold B B Viby IF Logo Viby IF
VSK 1 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Lystrup 4 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vri - drenge - hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
ØBG 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
TST B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VSK 3 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U8MC 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viby IF Hold C C Viby IF Logo Viby IF
VSK 2 C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Vri - drenge - hold 1 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Ry 2 C Ry fodbold Logo Ry fodbold
ØBG 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
SSF5 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
ASA 3 C ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus

U9KB 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Risskov Power Girls A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Helsted pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Stavtrup IF U9 Piger B Stavtrup IF
HOG_3-U9_piger B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Stavtrup IF U9 Piger B Stavtrup IF

U9MA 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Dalum IF 4 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Hatting / Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
AGF Drengene A Århus GF Logo Århus GF

U9MB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Randers Freja U9 B B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9MC 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand IF C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
U9-PFU05 C PFU05 Logo PFU05
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Lystrup IF 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10KB femmands 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Trelde Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Vejlby Skovbakken Aarhus B VSK
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
TRIF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HEI pigerne B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U10MA femmands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stavtrup I.F. A Stautrup IF Logo Stautrup IF
Hørning IF A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TRIF 2 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U10MB femmands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
TST1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Aarhus Fremad B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sabro if 1 B Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro if 2 B Sabro IF Logo Sabro IF
Stavtrup I.F. 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stavtrup I.F. 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U10MC femmands 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TST2 C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
VRI 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Christiano-gutterne C Gedved IF Logo Gedved IF

U10KB ottemands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10MB ottemands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aarhus Fremad B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ry Fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold
FIFA BOYS B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ebeltoft vikings B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Hobro IK årgang 10 B Hobro IK Logo Hobro IK
Solbjerg fodbold B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Horsens fS B Horsens FS Logo Horsens FS
KHIF U10 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening

U11KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11MA 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
VRI U11 A Fortnite A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U11MB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hørning 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Viby If B Viby IF Logo Viby IF
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U11MC 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI U11 CSGO C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Galten U11 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
TRIF 1 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Ebeltoft U11 C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U12KB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U12MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
De blå aber A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
LIF U12 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Åbyhøj U12-1 A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
VSK Aarhus A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U12MB 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hornslet If B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Team Attack B
Åbyhøj U12-2 B
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12MC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 3 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSK Aarhus C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
AIA-Tranbjerg C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
LIF U12 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 15

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
VRI, Bellevuehallerne
Address
Vestre Strandallé 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
k_botte@hotmail.com
Markon Craft Cup i VRI 2019 map

Tournament overview