KIF Indoor Cup 2019

Velkommen til KIF Indoor Cup 2019

 

Kværkeby IF byder velkommen til årets indendørsstævne for ungdommen.

Indbydelse: Se indbydelse HER

Spillested:
Vigersted Hallen, Ågerupvej 1, 4100 Ringsted.

Lørdag afvikles stævnet fra kl 12.30 startende med U12-drenge og søndag fra kl 9.00 startende med U5-mix/U6-mix

Tilmelding:
Frist for tilmelding og betaling er: Lørdag den 15. December 2018.
Deltagergebyret bedes indbetalt samtidigt med tilmelding til bankkonto: 2520 4388 628 508.
Tilmelding er først gældende, når gebyr er indbetalt. Husk at skrive klub og række ved indbetaling.
Vi forbeholder os ret til at aflyse rækker ved for få tilmeldinger dvs. mindre end 4 hold pr. række, og lukker tilmeldingen ved 6 hold pr. række.
Først til mølle princippet er gældende.

Regler:
Der spilles efter DBU Sjællands gældende regler for indendørs.
Spilleregler til 1/2 banestævner for U5, U6 og U7
Spilleregler håndboldmål
Spilletid pr. kamp 9 min, dog kun 7 min i U5/U6.

Diverse:
Alle hold er som minimum garanteret 3 kampe. Kampprogram udsendes senest en uge inden stævnets afholdelse.
Evt. spørgsmål kan stiles til stævneledelsen: kamilla@kvaerkebyif.dk

Præmier:
Der vil være præmier til max 7 spillere pr hold (dog 8 spillere i U8 og U9). I rækkerne U5 – U10 er der ens præmier til alle deltagende hold, mens der i rækkerne U11 – U16 er differencerede præmier.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16-drenge Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag/aften 4 0
U15-drenge Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 3 0
U11-drenge Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 2 0
U8 drenge Mixed 8 400 Søndag middag 7 0
U9-drenge Mixed 8 400 Søndag middag/over middag 9 0
U10-drenge Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 1 0
U6-mix Mixed 7 350 Søndag formiddag 8 0
U5-mix Mixed 7 350 Søndag formiddag 3 0
U7-mix Mixed 7 350 Søndag formiddag/middag 6 0
U13-drenge Mixed 7 400 Lørdag over middag 6 0
U12 drenge Mixed 7 400 Lørdag middag 8 0
U16-piger Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag/aften 1 0

Signetud teams

U16-drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Team Næver A
Bagel holdet C Solrød FC Logo Solrød FC
KIF stjernerne C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U15-drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KIF skyder på alt C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U11-drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Kom så KIF B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U8 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
B73 1 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Carstens kif'er C Kværkeby I.F
AIK Strøby 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vi er KIF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
B73 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
AIK Strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U9-drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/over middag

Teamname LVL Logo Club
Vetterslev Vetterslev Høm GF Logo Vetterslev Høm GF
Vetterslev 2 Vetterslev Høm GF Logo Vetterslev Høm GF
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Lynge Broby 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
KIF derudaf C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Dianalund U9 B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U10-drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KIF gutterne B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U6-mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HG Rød Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vetterslev Vetterslev Høm GF Logo Vetterslev Høm GF
Herfølge Gul C Herfølge bk
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Måløv Boldklub 2013 Mix Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KIF rollingerne C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U5-mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Mini KIF'ere C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
B1973 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U7-mix 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Vetterslev Vetterslev Høm GF Logo Vetterslev Høm GF
Benløse IF 1 C Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse IF 2 C Benløse IF Logo Benløse IF
Marias kif'er U7 C Kværkeby I.F
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
De nye KIF'ere C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U13-drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
ABT 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FHF grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
ABT 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Marcus' KIF'ere C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF

U12 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard Boldklub C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
Sengeløse C C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Mads' KIF'ere C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U16-piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
KIF Tøserne C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - January 6

Organisation
Kværkeby IF
Place
Vigersted Hallen
Address
Ågerupvej 1
Postalcode
4100
City
Ringsted
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
kamilla@kvaerkebyif.dk

Tournament overview