Bramdrupdam Cup 2019 Udendørs

Max 2 udskiftere på alle hold i alle rækker - Hver spiller må kun deltage på èt hold på spilledagen - Bemærk at der i U10 drenge afvikles en A+ række for hold af øvre A niveau - U10 Drenge A+ , A & B niveau, samt piger A/B afvikles som 8-mands !
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 5 350 Lørdag 1. Juni 17 0
U7 Mix Mixed 5 350 Søndag 2. Juni 32 0
U8 Drenge A Mixed 7 450 Søndag 2. Juni 6 0
U8 Drenge B Mixed 7 450 Søndag 2. Juni 14 0
U8 Drenge C Mixed 7 450 Søndag 2. Juni 14 0
U8 Piger A/B Mixed 7 450 Søndag 2. Juni 1 0
U8 Piger B/C Mixed 7 450 Søndag 2. Juni 5 0
U9 Drenge A Mixed 7 450 Lørdag 1. Juni 12 0
U9 Drenge B Mixed 7 450 Lørdag 1. Juni 18 0
U9 Drenge C Mixed 7 450 Lørdag 1. Juni 17 0
U9 Piger A/B Mixed 7 450 Lørdag 1. Juni 0 0
U9 Piger B/C Mixed 7 450 Lørdag 1. Juni 4 0
U10 Drenge A+ Mixed 10 650 Søndag 2. Juni 7 0
U10 Drenge A Mixed 10 650 Søndag 2. Juni 7 0
U10 Drenge B Mixed 10 650 Søndag 2. Juni 7 0
U10 Drenge C Mixed 7 450 Søndag 2. Juni 12 0
U10 Piger A/B Mixed 10 650 Søndag 2. Juni 0 0
U10 Piger B/C Mixed 7 450 Søndag 2. Juni 11 0
U11 Piger A/B Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 2 0
U11 Piger B/C Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 1 0
U11 Drenge A Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 7 0
U11 Drenge B Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 4 0
U11 Drenge C Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 11 0
U12 Drenge A Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 0 0
U12 Drenge B Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 2 0
U12 Drenge C Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 1 0
U12 Piger A/B Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 0 0
U12 Piger B/C Mixed 10 650 Lørdag 1. Juni 0 0

Signetud teams

U6 Mix 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Seest Boldklub Gul B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Skibet if B Skibet IF Logo Skibet IF
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U7 Mix 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
BGIF Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hover 3 Hover if Logo Hover if
Seest U7 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
KIF BLÅ Kolding IF Logo Kolding IF
KIF HVID Kolding IF Logo Kolding IF
Hfk1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 3 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Amui 1 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Amui 2 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Gedved United 2 C Gedved IF Logo Gedved IF
BGIF Pigerne Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KIF MESSI Kolding IF Logo Kolding IF
Ødis C Ødis IF
Dalby 4 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BGIF U8 A A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Efb 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U8 Drenge B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
NBSIF1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BGIF U8 B1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF U8 B2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby’ drenge Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Seest 1B B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bredballe IF U8 B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF U8 B 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 Drenge C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
HFK 4 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Ammitsbøl Fodbold C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Askov C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Harte C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Gauerslund IF 1 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Dalby GF2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 Piger A/B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8 Piger B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De små divaer B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Dalby GF 1 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Rif B Rødding if
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U9 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
EUI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Heider SV A Heider SV
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U9 Drenge B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Erritsø B drenge B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Nr. Bjært/Strandhuse B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
EFB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
BGIF 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Esbjerg Fb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
PSV Neumünster B PSV Neumünster
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
Bredballe IF U8 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
TSIF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Lund if B Lund IF Logo Lund IF

U9 Drenge C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Seest Boldklub Sort C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub Gul C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vamdrup hold1 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Erritsø C drenge C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vamdrup 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
NB/SIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
VSF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
Kolding IF C Kolding IF Logo Kolding IF
TSIF 1 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U9 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bgif 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
ØSVN-IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U10 Drenge A+ 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Dalum Rød Dalum IF Logo Dalum IF

U10 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
BGIF A A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De kongeblå A Løsning IF Logo Løsning IF
EIS Thunder A Esbjerg International School Logo Esbjerg International School
Fredericia KFUM Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Dalum Sort Dalum IF Logo Dalum IF
Erritsø GIF 3 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Ebberup IF B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ammitsbøl U10B B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

U10 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BGIF C1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF C2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Fredericia ff C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Vinding C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Dalum Lions Dalum IF Logo Dalum IF
Vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Ammitsbøl U10C C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U10 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B/C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2. Juni

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Assens FC B Assens FC Logo Assens FC
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF

U11 Piger A/B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
BGIF Pigerne A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HTS Tistrup BK Logo Tistrup BK

U11 Piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Kolding Nord A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Korup-Ubberud 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Seest B/KIF (1) A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Gauerslund if 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U11 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U11 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Vejle Boldklub C C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Korup-Ubberud 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Seest B/KIF (2) C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Løjt 2 Løjt IF Logo Løjt IF
FC Kolding Nord C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gauerslund if 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
FC kolding nord B

U12 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U12 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1. Juni

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - June 2 2019

Organisation
Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Place
Bramdrupdam sports - & mødecenter
Address
Bramdrupskovvej 110
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview