LSF - Sydbank Pokal Cup

LSF afholder SYDBANK Pokal Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Påsatte dommere til alle kampene

Drenge U6 og U7 hvor der spilles på niveau B/C/D.
Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
Piger U7, U8, U9 og U10 niveau B/C.

HUSK at niveau ved tilmelding.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder. Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles efter SBU´s regler.

POKALER TIL ALLE OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 4/jan - 2019

Dato:
Søndag d. 20 januar - 2019

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.
Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.
Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - piger Mixed 5 350 6 0
U8 - piger Mixed 8 400 9 0
U6 - drenge Mixed 5 350 12 0
U7 - drenge Mixed 5 350 22 0
U8 - drenge Mixed 8 400 8 0
U9 - piger Mixed 8 400 13 1
U9 - drenge Mixed 8 400 7 0
U10 - drenge Mixed 8 400 9 0
U10 - Piger Mixed 8 400 8 0

Signetud teams

U7 - piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF fodboldpiger C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Allerød U7 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
U7 AFK Piger 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8 - piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Avedøre IF Avedøre IF Logo Avedøre IF
Avedøre IF 2 Avedøre IF Logo Avedøre IF
GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Brøndby 1 B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndby 2 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Kastrup boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U6 - drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Frederiksbergs flotte fyre B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBs Kanoner C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Kbh Fightere C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hovedstadens drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SGIF 1 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SGIF 2 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U7 - drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 C C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FB SORT 1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB SORT 2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
SGIF Banditter C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF ekstra C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Stenløse BK 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 2 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
KBQ1 - Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Sort B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 - drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Frem Hellebæk 2 C FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
KB Real madrid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JIF Hakoah U8 C JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH

U9 - piger 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vibys seje piger C Viby IF Logo Viby IF
Orient 1 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 2 C Orient GIF Logo Orient GIF
Tårnby FF u9 1 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF u9 2 Tårnby FF Logo Tårnby FF
B.93 2010 piger 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Allerødderne 1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerødderne 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FFK Pigerne C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

U9 - drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem Hellebæk 1 C FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Måløv BK 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Ledøje Smørum 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hedehusenes frække drenge C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Hedehusenes banditter C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Kastrup boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fløng/Hedehusene hold2 C Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Fløng/Hedehusene C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fix C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Toksværd C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U10 - Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Allerød U10 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
JIF Hakoah U10 C JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
Hvalsø C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
FC Bella B FC Bella Logo FC Bella
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 20

Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
staevne@lsf.dk

Tournament overview