Vesti-Olsen & Hansen Cup

VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2019


Igen i år vil Store Merløse gerne invitere til Uge 7 stævne for 28. år i træk. I år bliver det dog kun afholdt i Store Merløse Hallen. BEMÆRK I ÅR LAVER VI EN D-RÆKKE FOR U12. Vi forventer, at klubberne respekterer når de udtager spillere til denne række,  Der vil være præmier til alle i denne række


St. Merløse hallen
Den 15 til 17. februar 2019

Kom og vær med til at gøre det sjovt og spændende.
Der spilles for drenge i rækkerne fra U8 til U14, samt 40+ herrer.


Præmier:

U8 – U10: der vil være medaljer til alle 

U12 – U14: der vil være præmier til finaleholdene

40+ herrer: der vil være personlige præmier

 

Tilmelding:

Kan ske på staevner.dk frem til den 29.01 2019 (puljer kan lukkes tidligere)

 

Tilmeldingsgebyret skal indbetales senest 29.01 2019,

Til konto nr. Reg 4426 Konto 3527062721

Mobilpay. 67062

Husk at skrive klub/navn ved indbetaling

 Tilmelding er først gældende efter indbetaling.

Programmet

Forventes lagt på staevner.dk den 10.02 2019.

Ret til ændringer i spilledag forbeholdes.
Vi garanterer min.4-5 kampe.

Holdgebyr:
U8-U14 kr.395
40+ kr.500

 

Ved spørgsmål kontakt venligst

Brian Bomber Larsen

Tlf.23318102

Mail. cm4@mail.dk

 


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 Mixed 6 395 Fredag 17-19 8 0
U12 A Mixed 6 395 Søndag 18-19.30 5 0
U12 BC Mixed 6 395 Søndag 15-18 10 0
U12 D Mixed 6 395 Søndag 12-15 10 0
U10 Mixed 6 395 Søndag 9-12 11 0
U13 Mixed 6 395 Lørdag 11.15-14.15 12 0
U8 Mixed 7 395 Lørdag 9-11 6 0
U11 Mixed 6 395 Lørdag 2 0
Oldboys +40 Mixed 6 500 Fredag ca 19-22 10 0
U12 D lørdag Mixed 6 395 Lørdag 1 0

Signetud teams

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 17-19

Teamname LVL Logo Club
Gislinge Gislinge
HG Pigerne C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Jernløse/Undløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
BSF 1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2. C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Store Merløse Fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U12 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18-19.30

Teamname LVL Logo Club
KB-Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holbæk U11 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Kannibalerne A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AK BYG Os selv
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U12 BC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15-18

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM hvid C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Sorø Freja U12 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
B. B. SMEDESERVICE B Raklev GI Logo Raklev GI
KB-Stjernerne B
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Høng GF Høng GF Logo Høng GF
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Holbæk Piraterne B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rørby - Hvidebæk 1 B Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U12 D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12-15

Teamname LVL Logo Club
Kirke Helsinge Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Raklev 2 Raklev GI Logo Raklev GI
Stenlille IF Stenlille IF Logo Stenlille IF
Sørbymagle IF C Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Høng GF Høng GF Logo Høng GF
Holbæk Sørøverne Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rørby - Hvidebæk 2 C Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
Rørby - Hvidebæk 3 Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9-12

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja U10 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Holbæk B&I Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Gevninge Gevninge IF Logo Gevninge IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Ugerløse C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Store Merløse Fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 11.15-14.15

Teamname LVL Logo Club
ABT Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fortnite Boys
Team Skisport
B73slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Sengeløse - Faxe C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sportmonda
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-11

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja U8 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
B73 1 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73, 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Lynge-Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Store Merløse Fodbold B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Oldboys +40 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca 19-22

Teamname LVL Logo Club
FC Haveby C
St.Merløse C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Vesti-Olsen 1 C
Vesti-Olsen 2 C
Vesti-Olsen 3 C
FIF +50 B Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Tølløse +40

U12 D lørdag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - February 17
Last signup
Tuesday, February 5, 2019

Organisation
St. Merløse IF
Place
Store Merløse fritidscenter
Address
Holbækvej 34
Postalcode
4370
City
Store Merløse
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
cm4@mail.dk
Vesti-Olsen & Hansen Cup map

Tournament overview