Gentofte Jule Cup

GENTOFTE JULE CUP
27. - 30. DECEMBER 2018

https://www.procup.se/cup/32443.htm
 

Gentofte Fodbold Akademi byder mellem jul og nytår U6-U10 velkommen til turnering med fokus på masser af spilletid. Alle hold kan som udgangspunkt se frem til 5 kampe a 10 minutter!

U8-U10 afvikles som 5v5 på 8-mandsmål med bander. Inspirationen stammer fra Tyskland, og formatet skaber høj intensitet og mange mål.

U6-U7 spiller 3v3 med bander på tværs af den store baner. For U6 vil der være ét niveau, mens det på U7 er det muligt at tilmelde sig to forskellige niveauer.

Der vil være medaljer til alle deltagere i U6-U8. For U8-U10 5v5 kåres der samlet vinder af de forskellige rækker.

Der er som udgangspunkt plads til 6 hold pr. række.

PROGRAM 

27. DECEMBER
09.00-11.45 U8 (2011) C
11.45-14.30 U8 (2011) B
14.30-17.15 U8 (2011) A

28. DECEMBER
09.00-11.45 U9 (2010) C
11.45-14.30 U9 (2010) B
14.30-17.15 U9 (2010) A

29. DECEMBER
09.00-10.50 U6 (2013) mix
10.50-12.40 U7 (2012) niveau 3/4
12.40-14.30 U7 (2012) niveau 1/2
14.45-17.30 U10 (2009) C

30. DECEMBER
09.00-11.45 U10 (2009) B
11.45-14.30 U10 (2009) B
14.30-17.15 U10 (2009) A
 

TILMELDING & PRIS
U6-U7 (3v3): 300 kroner pr. hold.
U8-U10 (5v5): 450 kroner pr. hold.

Betalingsinfo følger senere.
 

KONTAKT
Victor Koppel
Mail: vkoppel@hotmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 (2011) C Mixed 5 450 Torsdag 27/12 09.00-11.45 14 3
U8 (2011) B Mixed 5 450 Torsdag 27/12 11.45-14.30 10 1
U8 (2011) A Mixed 5 450 Torsdag 27/12 14.30-17.15 8 1
U9 (2010) C Mixed 5 450 Fredag 28/12 09.00-11.45 8 0
U9 (2010) B Mixed 5 450 Fredag 28/12 11.45-14.30 7 1
U9 (2010) A Mixed 5 450 Fredag 28/12 14.30-17.15 7 0
U6 (2013) Mix niveau Mixed 3 300 Lørdag 29/12 09.00-10.50 17 2
U7 (2012) række 1/2 Mixed 3 300 Lørdag 29/12 11.00-13.45 17 4
U7 (2012) række 3/4 Mixed 3 300 Lørdag 29/12 11.00-13.45 16 3
U10 (2009) C Mixed 5 450 Lørdag 29/12 14.45-17.30 8 1
U10 (2009) B Mixed 5 450 Søndag 30/12 09.00-14.00 17 3
U10 (2009) A Mixed 5 450 Søndag 30/12 14.00-16.45 12 4

Signetud teams

U8 (2011) C 6 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27/12 09.00-11.45

Teamname LVL Logo Club
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Fix6 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix7 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB 3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VSB 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U8 (2011) B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27/12 11.45-14.30

Teamname LVL Logo Club
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Orient 2 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Glostrup 1 B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U8 (2011) A 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27/12 14.30-17.15

Teamname LVL Logo Club
GFA Grøn Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
HIF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Orient 1 A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Taastrup FC (1) A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 (2010) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28/12 09.00-11.45

Teamname LVL Logo Club
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød Blå C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Tårnby FF 1 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Stefan U9 C Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan

U9 (2010) B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28/12 11.45-14.30

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Raklev B Raklev GI Logo Raklev GI
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 (2010) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28/12 14.30-17.15

Teamname LVL Logo Club
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
GFA Future 09 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U6 (2013) Mix niveau 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29/12 09.00-10.50

Teamname LVL Logo Club
GFA 2013 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Ravnene C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Slagelse B&I U6 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Ravnene1 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
SGIF Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
2013Q1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
B1903 Løverne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Geparderne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U7 (2012) række 1/2 12 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29/12 11.00-13.45

Teamname LVL Logo Club
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB Q3 A/B A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 2012 JVM AB B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Danmark B Nørrebro United Logo Nørrebro United
GVI hold 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Lyngby BK A/B 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U7 (2012) række 3/4 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29/12 11.00-13.45

Teamname LVL Logo Club
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
SGIF U7 - 1 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB Q3 C/D C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 2012 JVM CD C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sundby Boldklub 3 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 2 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby BK C/D 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Slagelse SBI C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HVI hold 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U10 (2009) C 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29/12 14.45-17.30

Teamname LVL Logo Club
VSB Grøn C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Holbæk B&I - C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Skolen ved Sundet C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U10 (2009) B 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30/12 09.00-14.00

Teamname LVL Logo Club
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grøn Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Himmelev-Veddelev BK 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
VSB Blå B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
ÅIF 09 B Ålholm If Logo Ålholm If
ÅIF 09 2 B Ålholm If Logo Ålholm If

U10 (2009) A 6 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30/12 14.00-16.45

Teamname LVL Logo Club
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Himmelev-Veddelev BK 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
VSB Gul A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2018

Organisation
Gentofte Fodbold Akademi
Place
Maglegårdshallen
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gentofte Jule Cup map

Tournament overview