Danmarks bedste futsal cup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11-U12 piger A/B/C Mixed 8 500 Søndag 15.30-18.45 11 1
U8 drenge A Mixed 8 500 Lørdag 09.00-12.15 15 2
U9 drenge A Mixed 8 500 Lørdag 12.15-15.30 14 1
U10 drenge B Mixed 8 500 Lørdag 15.30-18.45 9 1
U8-U9 piger A/B/C Mixed 8 500 Søndag 09.00-12.15 14 3
U10 piger A/B/C Mixed 8 500 Søndag 12.15-15.30 12 3

Signetud teams

U11-U12 piger A/B/C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15.30-18.45

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B73 Slagelse 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagelse 1 A Boldklubben b73 Slagelse
Sengeløse U11 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndby 1B A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1A A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Bsv-1 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSF U11 B

U8 drenge A 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 09.00-12.15

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hik1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gentofte Fodbold Akademi Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Tigerne A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve Fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U9 drenge A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12.15-15.30

Teamname LVL Logo Club
AFF / AFA A Amager FF Logo Amager FF
GFA Grå Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Greve hold blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
BM A Marienlyst Logo Marienlyst

U10 drenge B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15.30-18.45

Teamname LVL Logo Club
B.93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Himmelev-Veddelev BK B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brøndby B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Rørby-Hvidebæk B B Rørby-Hvidebæk
Rørby-Hvidebæk A B Rørby-Hvidebæk

U8-U9 piger A/B/C 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag 09.00-12.15

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Brøndby 1 A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Sengeløse U9 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF U8 B
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Brøndby U9 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 piger A/B/C 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12.15-15.30

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Sengeløse U10 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndby U10 B B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U10 A A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skjold Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Guldpigerne B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Guldpigerne C Tårnby FF Logo Tårnby FF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - March 24

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby hallen
Address
Brøndby stadion 10
Postalcode
2610
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Futsal

Organisermail
lodu@brondbyif.net

Tournament overview