Audi U9 SuperCup

Audi U9 SuperCup

Lørdag d. 4. maj 2019

Stævnet er desværre udsolgt. 

 

 Audi U9 SuperCup er pokalturneringen kun for U9, med deltagelse af hold fra hele landet.  

Alle hold er sikret mindst 4 kampe.

Først med gruppespil, derefter niveau inddelte knockout kampe.

Præmier til 1. - 2. - 3. og 4.pladsen på A-niveau.

Præmier til 1. - 2. - 3. og 4.pladsen på B/C-niveau.

En stor Pokal til vinderholdet af turneringen på både A-niveau og på B/C-niveau.  

Medaljer til alle spillere.

Der spilles med DBU U9-regler, højst 2 dispensationsspillere.

Betaling af stævnegebyr via mobilepay 30362520.

Ved spørgsmål kontakt Jakob Madsen på telefon 30362520.



Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Drenge Mixed 8 400 39 0
U9 Piger Mixed 8 400 0 0

Signetud teams

U9 Drenge 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
VRI1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skt. klemens B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Skødstrup SF C1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF C2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Karlslunde IF Inforevision Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Karlslunde IF NIVA autoteknik C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 5 B Dalum IF Logo Dalum IF
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
B.67 Odense A B.67 Logo B.67
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1913 A Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Allesø 2 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø 1 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
AGF Drengene A Århus GF Logo Århus GF

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 4
Last signup
Saturday, March 30, 2019

Organisation
B.67
Place
B67
Address
Carlsen-Skiødts vej 37
Postalcode
5220
City
Odense SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
jakobmadsen@b67.dk
Audi U9 SuperCup map

Tournament overview