Hareskov pige cup U8-10

Hareskov Pige Cup 2019 – Piger U8,9,10

Hareskov IF inviterer til 5-mandsstævne på vores dejlige anlæg i kanten af skoven.

Søndag d. 5. maj spiller U8,9,10-piger


Vi tilbyder blandt andet:

-          Minimum fire kampe pr. hold

-          Knivskarp stævneafvikling i en god atmosfære

-          Medaljer til alle hold og pokal til vinderholdene

-          Udfordrende holdbaseret sparke- og driblekonkurrence undervejs

-          Dommere til alle kampe

-          Attraktive forhold for tilskuere og forældre

-          Lækkert sortiment i Café 3. halvleg og gang i grillen


Rækker:

Forventet afviklingstidspunkt.

Søndag kl 9-12.30: U8 (2011)

Søndag kl 9-12.30: U9 (2010)

Søndag kl 13-16.30: U10 (2009)


Kampprogrammet er klar 1 uge før afvikling.

 

Stævneformat:

Der spilles indledende puljer med fire hold i hver pulje. Derefter placeringskampe for alle hold og semi-finale og finale/bronzekamp for de fire bedste hold.

Alle hold får dermed fire eller fem kampe.

Kamplængde 2x7 minutter.

Mellem de indledende kampe er der en hold-konkurrence med præmier til det vindende hold.

 

Pris, tilmelding og spørgsmål:

Pris 450 kr/hold betales senest d. 25. april:


Betaling på mobilepay 90811 HARESKOV IDRÆTS FORENING eller Reg nr. 2252 Konto nr. 8130 012 818


Frist for tilmelding til stævnet er 25. april 2019

Tilmelding til stævnet sker via www.staevner.dk

Mrk. klub og rk.


Har du spørgsmål til stævnet, så ring eller mail til Jim Midjord på jim.midjord@gmail.com eller 26272832

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 piger (årg. 2011) Mixed 8 450 3 0
U9 piger (årg. 2010) Mixed 8 450 4 0
U9 piger (årg.2010) Mixed 8 450 3 0
U10 piger (årg.2009) Mixed 8 450 0 0
U10 piger (årg.2009) Mixed 8 450 1 0

Signetud teams

U8 piger (årg. 2011) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 piger (årg. 2010) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde Lynene A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Hareskov IF - Rævene A Hareskov IF Logo Hareskov IF

U9 piger (årg.2010) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde Rødderne C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U10 piger (årg.2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger (årg.2009) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF - Rabbits Hareskov IF Logo Hareskov IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 5
Last signup
Thursday, April 25, 2019

Organisation
Hareskov IF
Place
Hareskov IF
Address
Birkevang 17
Postalcode
3500
City
Værløse
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
jim.midjord@gmail.com
Hareskov pige cup U8-10 map

Tournament overview