HINSCHByg Cup

AB Tårnby årgang 2008 inviterer sammen med HINSCH byg til HINSCHbyg Cup lørdag den 11. maj 2019.

Vores årgangsstævne sidste år havde deltagelse af ialt 48 hold fra Danmark og Sverige, og vi arbejder hårdt på at kunne gentage successen.

Stævnet er et U11 stævne for hold i alle rækkerne A, B, C og D. Med forbehold for at C og D bliver slået sammen i tilfælde af, at der er for få tilmeldte hold.

Der er plads til følgende antal hold i hver række: A-række: 16 hold. B-række: 16 hold. C-række: 16 hold. D-række: 8 hold.

Der er pokaler til alle.

Kampe og afvikling:

Alle kampe spilles på 8-mands baner efter DBU's regler.

Alle hold spiller det samme antal kampe og der vil være matchningskampe udfra dagens resultater.
Der vil være samlet spilletid omkring 100 minutter.

Vi planlægger med kampledere til alle kampe.


Program findes her: http://www.procup.se/cup/32558.htm

Tilmelding

Jeres tilmelding er først gældende, når vi har modtaget stævnegebyret på den nedenstående konto hos 
Arbejdernes Landsbank
Regn. 5325
Konto nr.: 0243684

Betaling

I bedes senest den 21. april 2019 betale stævnegebyret på ovenstående konto.
Ved afmelding efter sidste tilmeldingsfrist er det ikke muligt at få indbetalt gebyr retur.
Ved for sen indbetaling af stævnegebyr, forbeholder vi os retten til at slette jeres deltagelse i stævnet.

Pris per hold: 800 dkr - max. 11 spillere pr. hold

Praktiske oplysninger

Parkering:
Der vil være mulighed for parkering ved idrætsanlægget på Ugandavej.

Omklædning:
Børnene bedes møde op i spillertøj, da der vil være begrænset med omklædningsmuligheder.

Program:
Vil kunne hentes senest en uge før.

I bedes melde jer ved dommerbordet senest en 1/2-time før jeres første kamp.

Spørgsmål: 
Har du spørgsmål så skriv til abtaarnby2008@gmail.com eller ring til:
Holdleder - Lisa Jørgensen: 41 43 83 72
Træner - Jacob von Eyben: 40 19 77 61

Vi glæder os til at se jer!

Vh. AB Tårnby årgang 2008

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11-A Mixed 11 800 11. maj kl. 9.00-13.10 20 0
U11-B Mixed 11 800 11. maj kl. 13.30-17.40 18 0
U11-C Mixed 11 800 11. maj kl. 9.00-13.10 16 0
U11-D Mixed 11 800 11. maj kl. 13.30-17.40 8 0

Signetud teams

U11-A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11. maj kl. 9.00-13.10

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSV U11A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1908 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HIF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ishøj If A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
RB 1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KFUM Roskilde A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U11-B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11. maj kl. 13.30-17.40

Teamname LVL Logo Club
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1908 2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GIF Nike 1 B Gif Nike Logo Gif Nike
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Lyngby B St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Tårnby FF U11 B hold B Tårnby FF Logo Tårnby FF
AFK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11-C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11. maj kl. 9.00-13.10

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 4 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1908 3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
RB 1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GIF Nike 2 C Gif Nike Logo Gif Nike
B1903 C B1903 Logo B1903
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
KFUM Roskilde 2 C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kastrup Boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tårnby FF U11 C hold Tårnby FF Logo Tårnby FF
BSV af 2016 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U11-D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11. maj kl. 13.30-17.40

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1908 4 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HIF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Himmelev-Veddelev Boldklub C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC
NGG Swans

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 11
Last signup
Sunday, April 21, 2019

Organisation
Boldklubben AB Tårnby
Place
Vestamager Idrætsanlæg
Address
Ugandavej 87-105
Postalcode
2770
City
Kastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
abtaarnby2008@gmail.com
HINSCHByg Cup map

Tournament overview