Løve Cup 2019

B1903 inviterer til den traditionsrige Løve Cup i st. bededagsferien den 17.-19. maj på banerne ved Lyngbyvej 270 i Hellerup. Kom og vær med i et af de mest traditionsrige og veltilrettelagte stævner i København. Udover en masse glad og god fodbold håber vi igen i år at kunne tilbyde en billet til en FCK kamp i Parken. Dertil plejer vi også at få besøg af FCK-spillere der skriver autografer og FCK Event-crew, der underholder (i tilfælde af FCK's kampprogram giver mulighed for det)

Tilmelding via staevner.dk senest 25. april 2019. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg.nr. 0111 og kontonr.: 6898621322 (angiv hold ID i overførelsen), og bekræftelse er modtaget fra B 1903. Præmier: Medaljer til alle spillere i 3-mandsrækkerne. I 5- og 8-mands rækkerne er der præmier til nr. 1-4. For yderligere informationer vedrørende Løve Cup henvises til www.b1903.dk eller loevecup@b1903.dk. Program er tilgængeligt på www.b1903.dk senest 14 dage inden stævnet.

Foreign teams are welcome. Contact loevecup@b1903.dk for any questions.

Paymentinfo for foreign teams:

Adress: B1903, Lyngbyvej 270, 2900 Hellerup

Iban: DK5920008080245023

Swiftadr.: NDEADKKK

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9B (2010) - 5 mands Mixed 8 475 Lørdag 18. maj 44 0
U6 (2013) - 3 mands Mixed 5 350 Lørdag 18. maj 37 2
U8B (2011) - 5 mands Mixed 8 475 Fredag 17. maj 20 1
U10B (2009) - 8mands Mixed 11 575 Fredag 17. maj 16 3
U11A (2008) - 8mands Mixed 11 575 Lørdag 18. maj 14 0
U11B (2008) - 8mands Mixed 11 575 Lørdag 18. maj 23 0
U5 (2014) - 3 mands Mixed 5 350 Fredag 17. maj 10 0
U10A (2009) - 8mands Mixed 11 575 Fredag 17. maj 10 0
U9A (2010) - 5 mands Mixed 8 475 Lørdag 18. maj 19 0
U7 (2012) - 3 mands Mixed 5 350 Søndag 19. maj 59 0
U8A (2011) - 5 mands Mixed 8 475 Fredag 17. maj 13 0
U10A (2009) - 5mands Mixed 8 475 Søndag 19. maj 9 0
U10B (2009) - 5mands Mixed 8 475 Søndag 19. maj 4 0
U12A (2007) - 8mands Mixed 11 575 Søndag 19. maj 9 0
U12B (2007) - 8mands Mixed 11 575 Søndag 19. maj 13 1
U8C (2011) - 5mands Mixed 8 475 Fredag 17. maj 20 1
U9C (2010) - 5mands Mixed 8 475 Lørdag 18. maj 21 2
U10C (2009) - 5mands Mixed 8 475 Søndag 19. maj 21 0

Signetud teams

U9B (2010) - 5 mands 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. maj

Teamname LVL Logo Club
GVI JUVENTUS B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
JB-Blå B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
Tiger B B1903 Logo B1903
Panter B B1903 Logo B1903
Puma B B1903 Logo B1903
Græshopperne
Allerød Hvid B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Sundby BK 1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FB Rød 10 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Ørestad IF 1 B Ørestad IF Logo Ørestad IF
Greve blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Himmelev-Veddelev Boldklub C C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB 2010 T B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 - Jesper B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Jægersborg 2 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
FC Holte -Blå B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte - hvid B FC Holte Logo FC Holte
GVI REAL B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U6 (2013) - 3 mands 28 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. maj

Teamname LVL Logo Club
EIF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hovedstadens drenge Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frb. flott fyre Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBs kanoner Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBs fightere Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Skjold 2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Q4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1903 Løverne B1903 Logo B1903
B1903 Tigerne B1903 Logo B1903
B1903 Geparderne B1903 Logo B1903
B1903 Jaguarerne B1903 Logo B1903
B93 2013 - 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2013 - 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2013 - 3 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SKJOLD RØD-1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 Panterne B1903 Logo B1903
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Måløv Boldklub U6 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
VBK2 Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
VBK1 Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
BK skjold GRØN Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8B (2011) - 5 mands 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag 17. maj

Teamname LVL Logo Club
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Sundby Boldklub, Nikolaj B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Stenløse 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1903 B B B1903 Logo B1903
B1903 C C B1903 Logo B1903
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF
Brønshøj BK Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Kfum BK Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U10B (2009) - 8mands 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Fredag 17. maj

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
B1903 - løverne B B1903 Logo B1903
Fix1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brønshøj BK Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
93 Spurs B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11A (2008) - 8mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. maj

Teamname LVL Logo Club
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
B1903 A B1903 Logo B1903
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
U11-1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Brønshøj Boldklub A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
FC Trelleborg A FC Tralleborg Logo FC Tralleborg

U11B (2008) - 8mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. maj

Teamname LVL Logo Club
Dragør Boldklub B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FA2000 B FA 2000 Logo FA 2000
B1903 B B1903 Logo B1903
GVI B B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 BB B B1903 Logo B1903
HIK "Hvid" B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK "Blå" B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brønshøj Boldklub 2 B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lynge-Uggeløse IF B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
AB U11-2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Sundby Boldklub Barca B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub Chelsea C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC Trelleborg B FC Tralleborg Logo FC Tralleborg

U5 (2014) - 3 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 17. maj

Teamname LVL Logo Club
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Maradona B1903 Logo B1903
Careca B1903 Logo B1903
Hamsik B1903 Logo B1903
Liverpool FC Stenløse BK Logo Stenløse BK
Hareskov IF 1 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
KBQ2- blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ2 - Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U10A (2009) - 8mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 17. maj

Teamname LVL Logo Club
B1903 A B1903 Logo B1903
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HI Herlev A Herlev IF Logo Herlev IF
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U9A (2010) - 5 mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. maj

Teamname LVL Logo Club
Glostrup A A IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
HIK Hvidd A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
ThieryB93-A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Himmelev-Veddelev Boldklub A2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Løver A B1903 Logo B1903
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
FCN Gul A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
FCN Rød A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Greve blå 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Himmelev-Veddelev Boldklub A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
GVI MAN CITY A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U7 (2012) - 3 mands 57 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. maj

Teamname LVL Logo Club
B.73 Herlev 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B.73 Herlev 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 73 Herlev 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 73. Herlev 4 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 73. Herlev 5 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HVB1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Avarta 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 3 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribet KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Lyngby 4 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Roskilde KFUM orange KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
Hajerne B Brede IF Logo Brede IF
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Måløv 1 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Bk hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B1903 1 A B1903 Logo B1903
B1903 2 A B1903 Logo B1903
B1903 3 B B1903 Logo B1903
B1903 4 C B1903 Logo B1903
B1903 5 B B1903 Logo B1903
B1903 6 C B1903 Logo B1903
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
BSV 1 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 3 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 4 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Lyngby 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB U7 Q4 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HVB5 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSF 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
EIF Hvid B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF Rød C Espergærde IF Logo Espergærde IF
HVB4 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Køge Boldklub 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U8A (2011) - 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 17. maj

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Golazo Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1903 A A B1903 Logo B1903
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
Løveungerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U10A (2009) - 5mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. maj

Teamname LVL Logo Club
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B1903 Real Madrid A B1903 Logo B1903
B1903 Barcelona A B1903 Logo B1903
Løverne A Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB William Kvist A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10B (2009) - 5mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. maj

Teamname LVL Logo Club

U12A (2007) - 8mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. maj

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gvi A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Rød A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LB07 A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12B (2007) - 8mands 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. maj

Teamname LVL Logo Club
Blå B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gvi B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B1903 B B1903 Logo B1903
B1903 B2 B1903 Logo B1903
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
BK Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U8C (2011) - 5mands 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag 17. maj

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF 2 C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Rosenhøj BK 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIF Blå C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Solrød Falkene C Solrød FC Logo Solrød FC
Stenløse 2 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
B1903 D C B1903 Logo B1903
B1903 E C B1903 Logo B1903
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Stenløse 3 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
HIK Rød C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HUI 3 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
fix 1 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hellas 2011-1 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum

U9C (2010) - 5mands 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. maj

Teamname LVL Logo Club
JB-Hvid C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldspurt C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Lyngby Boldklub 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
ThieryB93-C C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
Allstars C Gevninge
Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Geparder C B1903 Logo B1903
Leoparder C B1903 Logo B1903
Ørestad IF 2 C Ørestad IF Logo Ørestad IF
greve blå 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
FC Holte sort C FC Holte Logo FC Holte
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U10C (2009) - 5mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. maj

Teamname LVL Logo Club
JB C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hillerød Fodbold U10-2 C Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Greve Lyn C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Kometer C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tigrene C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lyngby C1 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby C2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Fix2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 C B1903 Logo B1903
B1903 C C B1903 Logo B1903

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - May 19
Last signup
Friday, May 10, 2019

Organisation
B1903
Place
B1903
Address
Lyngbyvej 270
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
loevecup@b1903.dk
Løve Cup 2019 map

Tournament overview