Ølstykke Cup 2019

Ølstykke FC inviterer med stor glæde til Ølstykke Cup - Søndag d. 7. april 2019.

Et udendørsstævne for U6 - U10 hold på B/C niveau.

Stævnet bliver afholdt på kunstgræs banerne på Tranekærvej 1, 3650 Ølstykke.

Der vil være medaljer til alle, samt mulighed for at købe mad og drikke.

Alle kampene vil være af 10 min. varighed uden halvleg.

Det tilstræbes at alle hold spiller min. 4 kampe, uden resultatindberetning.

 

Hvert hold stiller med en kampleder til at lede de kampe, hvor holdet står først i programmet.

 

Tilmelding sker via www.staevner.dk, senest d. 16. marts 2019, hvorefter programmet bliver sendt ud.

Pris pr. hold: 375 Kr.

Gebyr bedes indbetalt til reg. nr. 6302 konto nr. 0004423737.

Husk at påføre ID fra staevner.dk og holdnavn.

Hvis I har nogle spørgsmål, kontakt os venligst på e-mail: Pernilleringgive@hotmail.com

 

Med sportslig hilsen

Ølstykke FC

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 D Mixed 8 375 Søndag formiddag 26 7
U9 D Mixed 8 375 Søndag middag 27 4
U10 D Mixed 8 375 Søndag eftermiddag 9 3
U7 P/D Mixed 5 300 Søndag formiddag/middag 14 0
U5/U6 - P/D Mixed 5 300 Søndag formiddag/middag 7 1
U8 P Mixed 8 375 Søndag formiddag 9 2
U9 P Mixed 8 375 Søndag eftermiddag 7 1
U10 P Mixed 8 375 Søndag eftermiddag 6 0
U 8 D (Eftermiddag) Mixed 8 375 Søndag eftermiddag. 6 0

Signetud teams

U8 D 15 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
VB 1 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB 2 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj BK 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
Jyllinge FC 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup 1 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Løveungerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ølstykke FC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U9 D 20 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Græshopperne B
Lyngby Boldklub 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Fremad Amager 1 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 2 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Lyngby Boldklub 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Greve blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bagsværd Boldklub C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
B73 Tilted B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Pump C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
Tune IF - B B Tune IF Logo Tune IF
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Ledøje Smørum 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje Smørum 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
ØIF C Østerbro IF Logo Østerbro IF

U10 D 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kvistgårds drenge C Kvistgård if Logo Kvistgård if
Ølstykke FC 2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Grev Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U7 P/D 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ølstykke FC 3 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Stenløse BK 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 3 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 4 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Ølstykke FC 1 Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 2 Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U5/U6 - P/D 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U8 P 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
De hurtige piger C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
RPF B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U9 P 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Frederiksværk's Fodbold piger C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Sgif C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
B.93 2010 piger 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Måløv BK Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B.93 Tornado C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U 8 D (Eftermiddag) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag.

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SGIF U8 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
April 7
Last signup
Saturday, March 16, 2019

Organisation
Ølstykke FC
Place
Kunstbanerne
Address
Tranekærvej 1
Postalcode
3650
City
Ølstykke
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
pernilleringgive@hotmail.com
Ølstykke Cup 2019 map

Tournament overview