VBI Cup

Vojens BI inviterer igen i år til et sjovt børnestævne med præmier til alle i de mindste årgang.

Vi opfordre til at tilmelde sig i de rigtige rækker, så det giver lige kampe for alle.

Hvert hold er garanteret mindst 4 kampe.

Det er medaljer til alle spillere fra U5 til og med U9. 

Der er statuetter til nr. 1, 2 og 3 i U10, U11 og U12.

På stævnepladsen vil der være mulighed for at købe lidt slik, pølser, frugt samt sodavand og kaffe.

Sidste tilmelding er d. 17 april.

Kampprogram samt praktiske informationer udsendes d. 20 april.

Ved betaling, husk at påfører hold id eller klub og årgang.

Kom og vær med til nogen hyggelige timer i fodboldens tegn. Spørgsmål kan rettes til ivan.olsen.vbi@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 3 0
U6 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 12 0
U7 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 16 0
U8 A-B-C Mixed 8 350 Lørdag formiddag 24 0
U8 Mixed 8 200 Lørdag formiddag 7 0
U9 A-B-C Mixed 8 350 Lørdag formiddag 23 0
U10 A-B-C Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 7 0
U10 Mixed 8 200 Lørdag eftermiddag 2 0
U11 A-B-C Mixed 11 400 Lørdag eftermiddag 7 0
U12 Mixed 11 300 Lørdag formiddag 3 0

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ribe Bk Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Vojens C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Hammelev Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Skodborg C Skodborg Idrætsforening Logo Skodborg Idrætsforening

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 3 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Hfk 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vojens BI1 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
KIF BLÅ Kolding IF Logo Kolding IF
KIF HVID Kolding IF Logo Kolding IF
Hover if Hover if Logo Hover if
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Christiansfeld U7 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U8 A-B-C 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 4 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Askov B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Harte C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Vejen SF 1 B Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF 2 C Vejen SF Logo Vejen SF
Sub Sønderborg Inter B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Spangsbjerg if 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Vojens BI1 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
skodborg C Skodborg Idrætsforening Logo Skodborg Idrætsforening
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Rødekro 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Esbjerg A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vojens BI2 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Hammelev SUF C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI A Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Dybbøl 2011 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Vojens BI B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U9 A-B-C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Askov 1 B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Askov 2 C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
VBI 1 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
VBI 2 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ribe BK 1 A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 3 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 C Starup UIF Logo Starup UIF
EUI grøn A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
MIF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
HSUF U9 B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U10 A-B-C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro If B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Ebberup IF 1 A Ebberup IF Logo Ebberup IF
Enberup IF 2 C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Vojens BI A Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Hammelev 1 C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U11 A-B-C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens 1 A Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens 2 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Sfb C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sfb C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Seest B/KIF (1) A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest B/KIF (2) C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
SUB Inter 2009 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
April 27 2019

Organisation
Vojens Bold og Idrætsklub
Place
Vojens BI boldbaner
Address
Overgårdsvej 5
Postalcode
6500
City
Vojens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview