VBI Cup

Vojens BI inviterer igen i år til et sjovt børnestævne med præmier til alle i de mindste årgang.

Vi opfordre til at tilmelde sig i de rigtige rækker, så det giver lige kampe for alle.

Hvert hold er garanteret mindst 4 kampe.

Det er medaljer til alle spillere fra U5 til og med U9. 

Der er statuetter til nr. 1, 2 og 3 i U10, U11 og U12.

På stævnepladsen vil der være mulighed for at købe lidt slik, pølser, frugt samt sodavand og kaffe.

Sidste tilmelding er d. 17 april.

Kampprogram samt praktiske informationer udsendes d. 20 april.

Ved betaling, husk at påfører hold id eller klub og årgang.

Kom og vær med til nogen hyggelige timer i fodboldens tegn. Spørgsmål kan rettes til ivan.olsen.vbi@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 3 0
U6 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 12 0
U7 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 16 0
U8 A-B-C Mixed 8 350 Lørdag formiddag 24 0
U8 Mixed 8 200 Lørdag formiddag 7 0
U9 A-B-C Mixed 8 350 Lørdag formiddag 23 0
U10 A-B-C Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 7 0
U10 Mixed 8 200 Lørdag eftermiddag 2 0
U11 A-B-C Mixed 11 400 Lørdag eftermiddag 7 0
U12 Mixed 11 300 Lørdag formiddag 3 0

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Skodborg C Skodborg Idrætsforening Logo Skodborg Idrætsforening
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Vojens C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Vojens C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Hammelev Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Ribe Bk Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Christiansfeld U7 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
KIF BLÅ Kolding IF Logo Kolding IF
KIF HVID Kolding IF Logo Kolding IF
Hfk 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vojens BI1 C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Hover if Hover if Logo Hover if
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 3 Harte G&IF Logo Harte G&IF

U8 A-B-C 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 4 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Sub Sønderborg Inter B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Harte C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Vejen SF 1 B Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF 2 C Vejen SF Logo Vejen SF
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Spangsbjerg if 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Vojens BI1 C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
skodborg C Skodborg Idrætsforening Logo Skodborg Idrætsforening
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Rødekro 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Esbjerg A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vojens BI2 C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Hammelev SUF C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Askov B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vojens BI A Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Dybbøl 2011 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Vojens BI B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK

U9 A-B-C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
VBI 1 C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
VBI 2 B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ribe BK 1 A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 3 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 C Starup UIF Logo Starup UIF
MIF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
EUI grøn A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HSUF U9 B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Askov 1 B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Askov 2 C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening

U10 A-B-C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro If B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Vojens BI C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Vojens BI A Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Ebberup IF 1 A Ebberup IF Logo Ebberup IF
Enberup IF 2 C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hammelev 1 C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U11 A-B-C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Seest B/KIF (2) C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest B/KIF (1) A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
SUB Inter 2009 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sfb C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sfb C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Vojens 1 A Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Vojens 2 B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
April 27

Organisation
Vojens B&IK
Place
Vojens BI boldbaner
Address
Overgårdsvej 5
Postalcode
6500
City
Vojens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ivan.olsen.vbi@gmail.com

Tournament overview