Starup Cup

 Starup Festdage inviterer igen i år til Starup Cup.


Stævnet foregår lørdag d. 18/5. Der spilles i rækkerne fra u5 til u12, hvor der i år spilles på lukkede baner til u5, u6 og u7.

Der er præmie til alle deltagere. 

Følg med på facebook under Starup Cup, hvor der vil blive opdateret med nyheder.


Nu med mulighed for betaling med MobilePay på 566537. Husk tydelig angivelse af hold ID :)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 350 7 0
U6 Mixed 5 350 12 0
U7 Mixed 5 350 24 0
U8 Mixed 7 400 20 2
U9 Mixed 7 450 10 0
U10 Mixed 7 450 7 0
U11 Mixed 10 500 3 0

Signetud teams

U5 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjelstrup IF 1 C
Fjelstrup IF 2 C Fjelstrup IF
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Haderslev FK U5 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vonsild C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Nordals boldklub u6 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 3 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 4 Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Haderslev FK U6.1 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK U6.2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U7 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hover if B Hover if Logo Hover if
Hfk1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Christiansfeld U7 Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 4 B Starup UIF Logo Starup UIF
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Nordals boldklub u7 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Vamdrup1 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
DAugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening

U8 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
VSK Aarhus A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 4 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Christiansfeld U8 Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Fjelstrup C Fjelstrup IF
Rødekro 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Harte 1 C Harte G&IF Logo Harte G&IF

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CIF 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Dvbbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding 1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
CIF 2 C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
NB/SIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Gauerslund IF 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Starup 1 C Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 C Starup UIF Logo Starup UIF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Ebberup IF B Ebberup IF Logo Ebberup IF

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
HFK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hammelev 1 C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Hammelev 2 C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Starup U11 B Starup UIF Logo Starup UIF
Vojens BI B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sommersted IF C Sommersted IF Logo Sommersted IF
Lystrup IF C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 18 2019

Organisation
Starup UIF
Place
Starup UIFs baner
Address
Starup Skolevej 35
Postalcode
6100
City
Haderslev
Sport
Soccer
Type
Unknown
Starup Cup map

Tournament overview